Skocz do zawartości

grinch

Forumowicz
  • Postów

    30
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grinch

  1. Grzać latem nie idzie poza c.o chyba że zamontujesz grzałkę bojler musi być wyżej pieca po trzecie na rysunku masz narysowane że od powrotu bojlera jest trójnik i łączy się z zimną wodą totalna głupota :lol: do czego to jest :lol: bo nie rozumiem :blink:
  2. najzwyklejszy węglowy za 1.100 zł palisz zimą 20 m3 drzewa dokładasz co 2, 3 godz. ale się opłaca naprawdę tyle że się napracujesz ale tego nie licz i wychodzi ci najtańsze ogrzewanie jakie jest :D
  3. kup sobie z dmuchawą na wszystko np. galmeta ,defro ,sas, cichewicz , heiztechnik cokolwiek :D kup jakąś konkretną firmówkę i po sprawie B)
  4. grinch

    Witam Serdecznie

    masz tu najprostszy schemat podłączenia, przed bojlerem daj zawory śrubunkowe na zasilaniu i powrocie i gotowe :D
  5. mam troszkę mniej styropianu o 2 cm i nie mam całości podpiwniczone ja mam 17 kw. i wystarcza przy 210 m2 także 25 kw. wystarczy w zupełności 320 * 70 w = 22,5 kw + 2,7 bojler = 25,2 kw :D
  6. To nie ma znaczenia firma jest znana i dobra montowałem takie głowice i jeszcze nie było problemów B)
  7. Wszystko może być tylko ten czterodrożny źle podłączony :lol: ale na instrukcji wszystko będzie napisane ( schemat podłączenia ), pompa na cwu zawsze za mieszaczem czy to c.o czy cwu jak już dajesz B) .A co do naczynia bezpieczniej będzie podłączyć tak jak kolega wyżej pisze osobna rura bezpieczeństwa bezpośrednio bo z różnicówką jest różnie sam osobiście wymieniałem już 3 :rolleyes:
  8. nie zgadzam się z tym że wiatraki to idiotyzm to właśnie przyszłość świata koło mnie są 3 po drugie robiłem i instalacje pod piece jogi ale nie podłączałem ich. Były to domy drewniane i były wyposażone rekuperatory rozmawiałem z deweloperem i bardzo je chwalił dalej nic niewiem bo już mnie tam nie było ale domy stoją i piece grzeją do dziś to potwierdzona wiadomość a gdyby tak wiatrak i do tego ten piec i swoją wodę to wtedy mogą mi skoczyć wszyscy :D
  9. Bez obaw możesz zakładać na powrocie s co do grawitacji to są zawory. piece godne polecenia mają dość dobrą opinię :rolleyes:
  10. 25 kw. Pieców nie polecę, bo później będziesz mi wypominał. Znam dobre, ale drogie po drugie drzewo powinno być min. rok sezonowane a ty będziesz zapewne palił na bieżąco i piec 5-8 lat i piec do wymiany także kup jakiś tani B)
  11. możesz troszkę się pobawić w ustawieniach ale to ci dużo nie da jak przeczytałem nie ma termostatów na grzejnikach i pewnie jest dość ciepło w pokojach przy takich mrozach spalanie jest ok :D uwierz czy nie u teścia wsypałem 40 kg. węgla groszek na dworze -14 trzymał 8 godzin i wygasł z braku opału :lol: poważnie no, ale na strychu -6 i przewiew i w piwnica gdzie stoi piec z dmuchawą +3 stare budownictwo to może wyjaśnia :lol:
  12. skontaktuj się z serwisem bo coś tu nie gra ze sterowaniem B)
  13. Najlepiej zamknij wszystkie które grzeją dobrze i wtedy zobacz czy grzeją te co słabo grzały jeśli grzeją dobrze to wystarczy po kryzować tak jak tu koledzy wyżej napisali B)
  14. Ja osobiście unikam stosowania zaworów 4 -drożnych B) ale jak już jest narysowane to piszę moim zdaniem pompa magna na zasilaniu po drugie nie jestem pewny czy ten bojler będzie grzał bez pompy na tym elektrozaworze 3/4 tam jest przepływ na max. 3 główek zapałek i to ma pchać na grawitacji bardzo wątpię :lol:
  15. Najpierw podłącz prawidłowo naczynie to jest prawidłowe podłączenie tu byś musiał się wciąć przepisowo 25 mm. odpowietrznik automatyczny nic ci nie da na tej wysokości bo nie ma ciśnienia i ci będzie leciał cały czas jak będzie odkręcony no chyba że go zakręcisz , ale to już nie będzie automat :D Przelej jeszcze naczynie ale powoli dopuszczaj
  16. Obejrzałem te grzejniki i jak pisze kolega nie ma to żadnego znaczenia to tylko naklejka
  17. Jezeli chodzi o dobór kotła proszę kierowac się następującą metodą: 1. dobrać grzejniki i zliczyć moc grzejników w danych parametrach pracy ( np 85/75/20) najłatwiej w tej temp. pracy bo tak są podawane przez producentów moce kotła 2. dobrać kocioł o mocy w parametrach jak grzejniki o mocy równej 80-90 % mocy instalacji przykład: 10 pomieszczeń po 10m2 po 80W/m2 czyli 10 pokoi po 800W zapotrzebowania, dobieramy 10 szt RD6/80 o mocy 900 W dla np 65/55/20 ( bo tak będzie pracowała nam instalacja). Przewymiarowanie wynika więc z zaokragleń. Natomiast moc kotła winna wynosić 10 x 10 m2 x 80 W/m2 czyl 8kW ( ok 90 % z 9 kW dobranych grzejników) Porównanie robimy zawsze w tych samych parametrach pracy instalacji i kotła. Jeżeli produkcja ciepła jest mniejsza niż odbiór to instalacja zawsze pracuje dobrze. Nawet w okresie przejściowym gdy na zewnątrz jest + 5-10 stopni. Pamiętaj że 80w na m2 to przy domku energooszczędnym
  18. Firma godna polecenia naprawdę dobrze wykonane a co do parametrów każdy piec jest inny jeszcze nie trafiłem żeby były takie same parametry pracy na razie możesz przyjąć jak kolega wyżej pisze a w tedy kombinuj i jeszcze zależy od węgla każde już zamówienie węgla już jest inne daję do myślenie :)
  19. Powiem ci szczerze nie ma jak kabel w radiowych występują zakłócenia i wszystko się je......e szkoda nerwów naprawdę :)
  20. Przecież możesz zastosować tzw bajpas i skryzować zaworami. Ja np. zrobiłem sam zawór 4- drożny na życzenie klienta z termometrami i zaworami zasuwowymi super się sprawdza i zaoszczędzone :)
  21. Wszystko zależy od rodzaju instalacji przykładowo Dom wszędzie grzejniki temperatura zewnętrzna np.-3 wiatr NW piec zasypowy ustawiamy i sprawdzamy wszystko gra dane do obliczeń spisane potem go zmieniamy i zakładamy z podajnikiem do tego samego budynku na tych samych parametrach temperaturze zewnętrznej -3 itd. wszystko tak samo , to wiadomo że z podajnikiem mniej spali zobaczcie ile w dzbanie jest żaru i to się tli podczas przestojów pieca a w takim zasypowym np. miałowcu odp jest prosta i sprawdzona
  22. poszukaj sobie z dolnym i górnym spalaniem naj. z regulacją ręczną ze stali kotłowej min 6mm. im cięższy tym lepszy wizualnie też musi wyglądać najlepiej kup firmówkę nie będę reklamował moim zdaniem jedyne co dobre w tym ELEKTROMET KWR 15KW toten zawirowywacz tzw. turbulizator :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.