Skocz do zawartości

reaper

Stały forumowicz
  • Postów

    367
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez reaper

  1. a nawet pińdziesiąt. napisz no skąd weźmiesz 10 bar?
  2. Ile masz obiegów grzejnikowych i ile obiegów podłogówki ?
  3. Strasznie pokombinowałeś, ale to nie zda rezultatu bowiem podgrzewacz gazowy, grzeje tylko w przypadku przepływu wody. W Twoim przypadku należałoby podgrzewacz wpiąć w pętlę z zasobnikiem, a przepływ wody wymusić pompą, która byłaby sterowana czujką z zasobnika. Raczej nieopłacalny biznes. Zastanów się lepiej nad zwykłym piecem gazowym - jednofunkcyjnym i większym zasobnikiem CWU z wężownicą (a najlepiej z dwoma wężownicami pod przyszłe solary) Skoro masz 5 mieszkań, to podejrzewam iż te mieszkania wynajmujesz, więc koszty można rozbić w miesięcznych opłatach, a lokatorzy będą i tak zadowoleni, bowiem będą mieli ciepłą wodę. Same solary też się w miarę szybko spłacą, przy takim zapotrzebowaniu. Poza tym nie próbuj robić tak jak masz na schemacie. To nie zadziała.
  4. Nie, nie wystarczy, ale skoro twierdzisz inaczej, to masz prawo się mylić Tylko częściowo masz rację, bowiem tylko częściowo one były, ale znowu masz pełne prawo się mylić.
  5. Jeżeli ten trójnik na powrocie znajduje się pomiędzy wstawionym zaworem, a kotłem to zrobił dobrze. W przypadku wpięcia jaj w zasilanie, pominąłby zasobnik CWU.
  6. Na pierwszy rzut oka, to brak pompy przed wymiennikiem po stronie kotła gazowego, brak rury bezpieczeństwa przy naczyniu wzbiorczym. Sam zasobnik CWU, to przeniósłbym na stronę kotła gazowego, no chyba, że chcesz w lato w piecu palić. Wyjaśnij też jak chcesz sterować temperaturą podłogówki, bo nie widzę tutaj zaworu 3D, albo przynajmniej głowic RTL. Zawory zwrotne też by się przydały, tak samo jak jakieś filtry, chyba, ze traktujesz to za oczywistą oczywistość i nie naniosłeś na schemat.
  7. Kurde, w bagażniku mam lepszy porządek niż tutaj z rurami jest. Instalacja do odstrzału, choć zapewne przed przeróbką było dobrze, sądząc po średnicach i łukach na starej instalacji. Co jest źle? Przede wszystkim co rzuca się w oczy, to średnice rur (zwłaszcza RW/RB) zawory na tej rurze, jak i sam materiał. AlPex nie jest raczej wskazany.
  8. A to tutaj jest pies pogrzebany. Jesteś sknera i chcesz projekcik gratis :lol: Marcinowi zapewne takie cele przyświecały, ale tutaj chodzi jednak o coś więcej.
  9. pierwsza rzecz, to przerób schemat z .bmp na .jpg , bo te ponad 17MB to straszna kobyła jest druga, to pytanie na sam początek. Jak rozumiem masz układ zamknięty, codziennie odpowietrzasz, czy dolewasz też wody? Teraz tylko tyle, reszta jak przerobisz schemat.
  10. 1500-2000 PLN i to wszystko zależy od tego, ile cudów sobie wymyślisz. Zastanów się czy nie lepiej "olać" instalatora i zgłosić się do porządnego sprzedawcy, który w miarę możliwości wliczy ci montaż w cenę materiału. Jak będziesz jeszcze zainteresowany, to odezwij się na PRV, a dam namiary na dobrą firmę wraz z instalatorami.
  11. Wymiennik na stronie pierwotnej podłączasz za kotłem, a nie za grzejnikami. Za grzejnikami masz już tylko wychłodzony powrót do kotła i de facto instalacja pracuje "na odwrót". Strona wtórna grzeje pierwotną. Nie dajesz przed wymiennikiem żadnych zaworów trójdrożnych celem sterowania, ale dajesz dwie pompy. Jedna po stronie pierwotnej, a druga po stronie wtórnej (sa gotowe zestawy do kupienia razem z wymiennikiem i skoro nie wiesz wiele w tym temacie, a chcesz robic to sam, to radzę się tym zainteresować) Dobrze byłoby, jakbyś przepiął grzejniki na stronę wtórną, a o kocioł gazowy się nie martw. On bedzie wiedział kiedy sie właczyć.
  12. I myślisz, że zrobił to fachowiec wszechstronnie wyszkolony przez firmę Klimosz? Nie, zrobił to facet, który akurat był pod ręką u sprzedawcy pieców Klimosza. Akurat miałeś pecha i trafiłes na melepetę, który wcześniej montował kozy i podkowy.
  13. Jeżeli FHV-R jest zamontowany na zasilaniu, to sugerować może pomylenie zaworów. Na zasilaniu powinien być zamontowany FHV-A. Zgłoś to jako reklamację i tyle.
  14. Kącik humoru byłby właściwszy. Każdemu się jakieś "babole" zdarzyły lub zdarzą, ale ten tutaj to nawet nie jest "babol". To jest ignorancja. MarekW, a dziwisz mu się? Wykonał dziesiątki (ale szczerze w to wątpię), a tu mu jakiś "lajkonik" mówi, że źle. To jest skandal ;) Mam nadzieję, że odpowiednio uświadomiłeś "instalatora"
  15. Pisząc o wymienniku, miałem na myśli wymiennik CWU (zasobnik). Może wężownica przecieka? Tam nie zaglądałeś.
  16. W nieszczelności układu. Zapowietrzanie się podczas użytkowania CWU, sugerować może wymiennik, ale to jest tylko gdybanie. Wezwij instalatora, on widząc to na miejscu, powinien dojść co jest nie tak. A tak przy okazji, takie profilaktyczne spuszczanie wody z instalacji i ponowne jej napełnienie raz-dwa razy do roku, nie poprawia żywotności instalacji. Instalację się ewentualnie dopełnia, a nie opróżnia.
  17. Nie jest zgodne z rysunkiem to fakt, czy będzie przeciekać? Nie będzie. Takie samo prawdopodobieństwo, ze będzie przeciekać wykonane zgodne z rysunkiem. Jeżeli próba wychodzi dobrze, to znaczy, że jest dobrze. Ten kołnierz nie służy do uszczelniania, a jedynie do zaczepienia szczęk praski więc w temacie przecieków jest nieistotny. Podobny system ma KAN i też zdarzyło mi się odwrotnie założyć pierścień. Nie przeciekał
  18. i ten magik miał rację, że masz źle podłączone. Poszukaj na forum tutaj, lub wygooglaj sobie przepisy PN-91 B-02413 "Zabezpieczenia instalacji ogrzewań
  19. może jakiś schemacik, opis twojej instalacji?
  20. Jeżeli chcesz czarne rury lutować, to faktycznie lepiej zleć to fachowcom.
  21. napełnić wodą i sprawdzić czy nie cieknie sprawdzić szczelność instalacji gazowej uruchomić piec i sprawdzić czy działa.
  22. Nie ma konieczności stopniowania w tym przypadku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.