Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczna Piła Łańcuchowa


polonus

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega jacek61 kupił już w sumie dwie piły a przeciął jak wnioskuje z jego posta jakieś max. 10-metrów przestrzennych drewna. Ja piłą, która w sumie kosztowała pewnie tyle co jego dwie przeciołęm pewnie jakieś 200 do 250 metrów przestrzennych drewna i myślę, że pociągnie jeszcze trochę. Tyle, że moja pracowała w ekstremalnie trudnych warunkach od 20 st. mrozów do 30 st. upałów w śniegu, piasku a nieraz i brei. W sumie pierwszy raz słyszę o rdzy na prowadnicy i łańcuchu... Moim zdaniem elektryczna pilarka dobra jest dla stolarza ewentualnie do przecięcia gotowego drewna w wałkach czy żerdziach na placu przy domku w dodatku na specjalnym stojaku. Przyznam, że nie odważyłbym się wchodzić z przedłużaczami w gałęzie, czy podchodzić do rosnącego drzewa. Jak mówi przysłowie "skąpy dwa razy płaci". A wracając do prowadnicy, długa prowadnica to tak jakby wsadzić silnik od malucha do budy z poloneza, szału nie będzie ale ten sam silnik wsadzony do gokarta to już prawie F1 :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości przeciętego drewna to się zgadza, taki ogród jak mój tyle drewna daje i nie będzie więcej. A grubsze kawałki trzeba jakoś pociąć i piła elektryczna jest jak najbardziej do tego przeznaczona. Czasem nawet przez trzy lata nie brałem jej do ręki bo nie robiłem porządków w ogrodzie i bez żadnych kłopotów (olej, paliwo) wkładałem wtyczkę do gniazdka i piła działała. Co do cięcia na drzewie czy w gałęziach jak się to sporadycznie robi i ilość jest niewielka to można uważać, ewentualnie zlecić wycięcie dużych drzew jeżeli obawiamy sie o własne bezpieczeństwo. Pod kątem bezpieczeństwa to poza kablem to nie widzę żadnej różnicy między tymi piłami.

O rdzy na prowadnicy i lańcuchu też pierwszy raz słyszę :blink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi przysłowie "skąpy dwa razy płaci".

Tu nie chodzi o skąpstwo. Przecież nie kupuję urządzenia za 200zł, bo takich pił są dziesiątki, tylko chcę wybrać złoty środek między solidnością, a potrzebą ścięcia i obrobienia dwóch-trzech drzew i ewentualnym doraźnym korzystaniem z tej pilarki w późniejszym okresie. To wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rok temu piłę z Lidla, elektryczną łancuchową, z miękkim startem i hamulcem. Pociąłem z jej pomocą 6m sosny i 6m osiki. Teraz przydało by się naostrzyć łańcuch, ale poza tym nic pile nie dolega. Co ważne, mam na nią 3 lata gwarancji. Moim zdaniem o wiele lepsza alternatywa niż Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piła elektryczna jest wygodna w użyciu wszędzie tam gdzie mamy dostęp do prądu. Przydatna gdy mamy niezbyt duże drzewa owocowe do wycięcia i przycięcia (pielęgnacji) oraz pocięcia na kawałki. Osobiście posiadam piłę EUROTEC o mocy 2,4kW i długości czynnej prowadnicy 41 cm. Posiada wszelkie zabezpieczenia i ani razu jeszcze mnie nie zawiodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podpowiecie?

1. Nie skąpić pieniędzy na ostrzenie łańcucha.

2. Kupić łańcuch zapasowy, bo nie ma nic bardziej wkurzającego jak piłować się chce a łańcuch jest tępy.

3. Kupić piłę za maksimum 300 zł.

4. Krótsza prowadnica to lepsza manewrowość piły. Przy dużych drzewach pierwsze z drabiny tnie się od dołu gałęzie, a potem zasadniczy pień.

 

post-12152-0-10399800-1375217794_thumb.jpg

 

5. Na prąd w domu i koło domu.

6. Spalinowa do lasu. Nie ma nic bardziej wkurzającego jak piłować się chce, a nie ma benzyny i/lub oleju.

Edytowane przez emus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy. Trochę ostrożności przy robocie i nic się nie stanie. Narzędzia są dla ludzi myślących. Podstawa to odpowiednio długi kabel i kontrolowanie co się z tym kablem dzieje. Wiadomo, jak dasz bezrozumnej małpie do łap taką piłę to albo kabel zasilający przetnie, albo się na nim powiesi.

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy odgrzewacie stare kotlety, temat z 2011 r. pewnie już dawno piła kupiona a dyskusja idzie na całego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy. Trochę ostrożności przy robocie i nic się nie stanie. Narzędzia są dla ludzi myślących. Podstawa to odpowiednio długi kabel i kontrolowanie co się z tym kablem dzieje. Wiadomo, jak dasz bezrozumnej małpie do łap taką piłę to albo kabel zasilający przetnie, albo się na nim powiesi.

Jest jeszcze oczywiście kwestia jakie drzewo (drzewko) i z jakiej drabiny obcinamy. Zapewniam, ża już stojąc nogami na 2 metrach wysokości każdemu zmięknie f...a. Miałem parę razy tę wątpliwą przyjemność i uwierzcie, że więm co mówię i dodam że nie mam lęku wysokości. Było nawet tak, że trzeba było obcinane konary przywiązywać liną do drzewa żeby nie zniszczyły opadając dachu domu przy którym stało drzewo, o drabinie w ogóle nie mówiąc. To co jest proste i logiczne przed monitorem komputera ma się często nijak gdy trzeba wcielić to w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Lysy1i chce kupić piłę dlatego temat uaktywnił.

 

Chciałbym Cię zobaczyć na tej drabinie z pilarką

Trzeba mieć drabinę a nie popierdułkę, lepszym rozwiązaniem jest pomost roboczy. Jak się dowiedziałem ze kolega spadł z drabiny podczas cięcia gałęzi i uszkodził kręgosłup od razu kupiłem porządną drabinę, a stara drewniana poszła do kotła.

 

Lepiej ciąć gałęzie "przymocowane" do drzewa, niż później samemu je trzymać i piłować na mniejsze kawałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nawet tak, że trzeba było obcinane konary przywiązywać liną do drzewa żeby nie zniszczyły opadając dachu domu przy którym stało drzewo, o drabinie w ogóle nie mówiąc.

Przy każdej pracy przydaje się mózg. Nad taką oczywistością dyskusja raczej jest niepotrzebna.

 

http://www.leroymerlin.pl/porady/ogrod/artykuly-i-wideo/narzedzia-ogrodowe/obcinanie-galezi-i-scinanie-drzewa,e434,l1494.html

Edytowane przez emus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.