Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

U Was też ceny na składach nie spadają?  950 Bobrek kostka, Piast orzech 760,Wesoła orzech II 820.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No ceny stoją i nie mogą ruszyć w dół,chociaż zapasy podobno niebotyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Panstan napisał:

No ceny stoją i nie mogą ruszyć w dół,chociaż zapasy podobno niebotyczne

Zapasy na zwałach ogromne a od dzisiaj np. Retopal luzem na kop. Ziemowit i ZPE podrozał o 6 zł br/t ba. Aktualna cena 596.55zl br/t ba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palilem Greenpalem i Karlikiem.  Same pozytywy. Co nie tak z ich średnim bratem czyli Retopalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie Chwałowice Orzech I 850 zł tona Staszic Orzech II 800 zł. Ale ponoć powoli zaczyna brakować bo kopalnie się pozamykały z powodu "paranojawirusa". 

Mam dylemat czy kupować już czy czekać jeszcze. W składziku pustka mi się zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak z tymi zapasami? zapasy tylko energetycznego dla przemysłu czy także tego konsumenckiego?

 

PS. czy palił ktoś tym bardziej energetycznym węglem z Energo https://energobielsk.pl/sklep/wegiel-workowany/orzech-premium/ ?

W poprzednim sezonie kupiłem na próbę 1t tego słabszszego orzecha,wegiel dobry,suchy, ale popiołu dużo, wykorzystuję go na okresy przejściowe,normalnie palę orzech II Wesoła( może Staszic kto to wie, były KHW).

 

Edytowane przez Panstan
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszyscy liczą, że węgiel będzie tanieć a jest odwrotnie.

Jeżeli chodzi o węgiel rosyjski - skład Energo. W maju cena wzrosła o 30 zł (kostka), a od czerwca planowana jest kolejna podwyżka o 50zł.

Edytowane przez Didek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę ogólnej sytuacji na giełdach itd więc nie wiem jak to wygląda, ale wiem że przez ostatnie kilka(naście) dni analizuję ceny i sytuację w PL i wg mnie ceny są na prawdę wysokie. Też liczyłem na obniżki cen a tu raczej podwyżki... Jak ktoś chce kupić ekogroszek trochę taniej to nie ma za bardzo w czym wybierać. Ja potrzebuję na sezon dość sporo opału, dlatego szukałem i szukałem i analizowałem i za dużego wyboru nie ma. Nie wiem czy jeszcze pojawią się promocje i obniżki, ale obawiam się że nie dlatego złożyłem zamówienie już teraz. Może to błąd, ale i tak zapłaciłem za niby mocniejszy groszek taniej niż w zeszłym roku... W zeszłym roku kupiłem dopiero w sierpniu bo myślałem że później czyli gdzieś we wrześniu będzie jeszcze drożej, ale ceny zostały raczej na stałym poziomie.

Jak otrzymam zamówienie to dam znać co i jak, byle się woda z worków nie wylewała :P w zeszłym roku jak tylko kierowca wyładował 4t ekogroszku z samochodu to zaczęło padać ;) mam nadzieję że w tym roku będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janjan napisał:

Koledzy nie wiem czy wiecie że od 1 lipca 2020 zakaz sprzedaży miału ,kto nim pali niech się śpieszy z zakupem.

Jak kupowałem węgiel (21.05), to TIR za tirem odjeżdżał z miałem. Tylko patrzeć, jak cena ekogroszku skoczy, bo trzeba miał czymś zastąpić.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscowym składzie orzech II Wesoła staniał do 800 PLN (o 20 zł), reszta po staremu Marcel 800,Piast 760,Bobrek 960. Po opadach kupuję w czerwcu,nie ma co czekać,cena podobna jak w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U brody ceny bez zmian ,ja tradycyjnie sobie wezmę w workach 10kg bo wygoda dozowania i dźwigania i porządku w kotłowni niesamowita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie w tym roku szał bo na placu leży SILTECH:) Sam jechałem na zakład i sam ładowałem. Widziałem co brałem, ładowałem łopatą (widłami) do kartofli więc miał i drobnica zostały na zakładzie, kamienie też. Orzech bardzo gruby, podchodzi pod kostkę II z Taurona. Z tego co wyczytałem w internecie i z opinii pracowników zakładu jest to bardzo dobry węgiel energetyczny. Zaryzykowałem, zobaczymy jak będzie w praktyce. Skusiła mnie cena bo za tonę płaciłem 516,60 złotych, gruby sortyment i oczywiście fakt, że ZG Siltech w linii prostej to jakieś 3 kilometry od KWK Bobrek, gdzie węgiel jak wiadomo jest super. Na Bobrku sprzedają orzech I za 725 złotych za tonę, nie wiem jak jest teraz bo wydobycie było tam wstrzymane przez wirusa. 

Daję kilka zdjęć Siltecha. Dla porównania na zdjęciach karta z Biedronki.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maronka napisał:

U brody ceny bez zmian

A jak z wysyłką,gdzie skalkulować cenę wysyłki,nie widzę tego u mnie na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Panstan napisał:

A jak z wysyłką,gdzie skalkulować cenę wysyłki,nie widzę tego u mnie na stronie.

Oni wożą swoim transportem i jak pojadą w twoim kierunku to ci przywiozą ,cena 900-1000 ,na stronie ceny nie aktualne ,trzeba zadzwonić i powiedzieć co się chce i gdzie i wtedy odpowiedzą jaka cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie Piast kostka po 880 - chyba muszę brać bo orzech podrożał mocno. 940 - 960 zł :/

IMG_20200706_114337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, cena niezła, przy cenie 950 za piasta ( przyjęto 25MJ/kg) opłaci się spróbować brykiet (przyjęto 17 MJ/kg) w cenie 600 pln/tona. Za kryterium opłacalności przyjęto tylko stosunek wartości opałowej do ceny. Cena do 600 pln za tonę brykietu jest realna  do wyrwania ale pozostałe  za i przeciw użytkownik musi sam zdecydować w praktyce kupując mniejszą partię opału

lub ruskiego orzecha za 800 pln
https://energobielsk.pl/sklep/wegiel-workowany/__trashed/
sam go kiedyś używałem, minusy to stosunkowo sporo kamienia oraz popiół był większy niż obecnie deklarowane 7% ale może warto przetestować

oraz lepszy ruski orzech za 869pln
https://sibugolpl.com/produkt/ogien-orzech-ultra/

i jeszcze ten za 840pln
https://energobielsk.pl/sklep/wegiel-workowany/orzech-premium/

gdybym celował w orzecha to pewnie zastanawiałbym się nad dwoma ostatnimi

Edytowane przez damdam
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.