Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ster. Pokojowy, Powrót Wody, Zimne Kaloryfery


glop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio podczas silniejszych mrozów zaniepokoiła mnie sprawa powrotu wody z kaloryferów, ale po kolei. Posiadam Piec Stalkotu 19KW ze sterownikiem Lider i termostatem pokojowym Euroster 2006 plus CW i zawór 4 drożny, piec działa sprzegnięty ze sterownikiem pokojowym teoretycnie wszystko jest ok ale, sterownik na piecu ustawiony jest tak aby co 3 minutu puścić wodę przez 30 sekund pomimo iż w domu temperatura na sterowniku jest osiągnięta przy takiej pracy kaloryfery są ciepłe do połowy i teoretycznie jest ok bo to wystarcza do podtrzymania zadanej temperatury przez dłuższy czas, problem pojawia się kiedy sterownik pokojowy załącza pompę bo temperatura w domu spadła, powrót wody z kaloryferów powoduje iż temperatura z 55 stopni spada do 45-40 i piec długo musi nagrzewać wodę aby dojść do nadzoru, i tu moje pytanie jak rozwiązać problem spadającej temperatury na piecu jeśli zmienię zawór 4 drożny to na kaloryfery pójdzie jeszcze zimiejsza woda, jeśli zmienię ustawienia aby pompa w nadzorze włączała się częściej to równie dobrze mogę zdjąć termostat w domu, czy w waszym przypadku też tak jest że przy sterowniku pokojowym macie dół kaloryferów zimny?

 

PS. Jak sprawdzacie ile wam pali na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zimny dol kaloryferow moze byc spowodowany zapowietrzeniem instalacji .Majac zawor 4d i sterownik pokojowy najlepiej by bylo zamontowac silownik zaworu i sterowanie pogodowe ale to koszt ok 500 zl.Majac to pompa chodzi caly czas a temperature wody za zaworem czyli to co idzie na kaloryfery steruje silownik na podstawie krzywych regulatora pogodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zimny dol kaloryferow moze byc spowodowany zapowietrzeniem instalacji .Majac zawor 4d i sterownik pokojowy najlepiej by bylo zamontowac silownik zaworu i sterowanie pogodowe ale to koszt ok 500 zl.Majac to pompa chodzi caly czas a temperature wody za zaworem czyli to co idzie na kaloryfery steruje silownik na podstawie krzywych regulatora pogodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pokojowy jest OK jak sygnał z niego obniża temperaturę CO a nie wyłącza pompy - wiem to z własnego doświadczenia.

Aby to zrealizować (jak wcześniej kolega pisał) potrzebny jest siłownik i sterownik najlepiej pogodowy.

Opcja 2 - pompa na sztywno wtedy zmniejszasz temp. CO na zaworze 4D ewentualnie jak masz głowice termostatyczne na grzejnikach dajesz im pole do popisu a sterownik pokojowy pomijasz.

 

Sterownik pokojowy który powoduje odłączenie pompy to pomyłka - męczyłem się tak 4 sezony. Grzejniki albo ciepłe albo zimne nawet jak ustawiłem włączenie się pompy aby robiła cykle jak jest podtrzymanie.

 

Ciepłe kaloryfery do połowy (górna oczywiście ciepła) są bo więcej nie zdążą się nagrzać. Czynnik w ich górnej połowie powoduje wzrost temp. i zadziałanie sterownika pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgadzam się z Kolegą KADAFI odłączenie pompy czyli tryb uspienia to jest pomyłka w pokojówkach.Raz zimno raz gorąco i tak w koło.Przerobiłem ten temat i najlepsze rozwiazanie byłaby pogodówka.Ja u siebie obecnie mam coś podobnego do pogodówki ale troszecze inaczej działa bardziej precyzyjnie.Nie moge polecić ponieważ jest własnej roboty.Ale wracając do tematu to najlepiej jakby był 4d z siłownikiem i głowice na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.