Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt Dużo Kondensatu W Kominie..


covent

Rekomendowane odpowiedzi

Zaznaczam, że czytalem wiele wątków na ten temat ale nigdzie nie byl opisany podobny przypadek jak mój a więc:

 

Piec Tilgner EKR25 (25kw) z podajnikiem ślimakowym, palę w nim pelletem ( dobrej jakości, dobrze wysuszonym)

Przewód kominowy z kamionki 20x20cm, piec jest w kotlowni w piwnicy ( dom: piwnica, parter, mieszkalne poddasze i na dachu jakieś 1,20 nieocieplonego komina z klinkieru)

 

I teraz; możecie wierzyć lub nie ale w trybie ciąglego palenie piecem ( kociol ustawiony na ok55 stopni) ze skraplacza na dole komina leje się ok 0,4 litra wody na godzinę... komin szczelny przewód jest osobny dla tego pieca, dom jest nowy mieszkam w nim pare mcy

 

proszę o jakieś konkretne podpowiedzi co zrobić aby to opanować lub zmiejszyć do jakiegoś realnego poziomu, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wyższa temp w moim przypadku powoduje tylko tyle, że: w domu robi się sauna więc muszę poprzymykać grzejniki wtedy piec szybko się wylącza i na dlużej przechodzi w stan czuwania a jak wiemy w stanie czuwanie nie pali się w nim tylko tli i kopci a wtedy wody z komina leje się więcej niż wtedy gdy się pali, próbowalem i nic to nie daje a w zasadzie jest jeszcze gorzej. Podejrzewam, że nie jestem odosobnionym przypadkiem bo wszystkie tego typu piece palą się w niższysz temp i niż starego typu piece..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wyższa temp w moim przypadku powoduje tylko tyle, że: w domu robi się sauna więc muszę poprzymykać grzejniki wtedy piec szybko się wylącza i na dlużej przechodzi w stan czuwania a jak wiemy w stanie czuwanie nie pali się w nim tylko tli i kopci a wtedy wody z komina leje się więcej niż wtedy gdy się pali, próbowalem i nic to nie daje a w zasadzie jest jeszcze gorzej. Podejrzewam, że nie jestem odosobnionym przypadkiem bo wszystkie tego typu piece palą się w niższysz temp i niż starego typu piece..

Trochę ten komin chyba za duży.

 

Czy aby na pewno w stanie podtrzymania leje sie więcej wody niż w czasie palenia? (no powiedzmy tak po 15 minutach od zatrzymania).

Czemu ten komin nie jest ocieplony i czemu dak dużo wystaje? Jaka jest jego całkowita długość?

Jaka jest średnia moc podczas pracy podajnika?

Czy komin jest szczelny - mam na myśli cały przewód, drzwiczki, palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ten komin chyba za duży.

 

Czy aby na pewno w stanie podtrzymania leje sie więcej wody niż w czasie palenia? (no powiedzmy tak po 15 minutach od zatrzymania).

Czemu ten komin nie jest ocieplony i czemu dak dużo wystaje? Jaka jest jego całkowita długość?

Jaka jest średnia moc podczas pracy podajnika?

Czy komin jest szczelny - mam na myśli cały przewód, drzwiczki, palenisko.

 

 

Dach jest kopertowy a komin nie wychodzi dokladnie na "szczycie" więc zgodnie z prawidlami kominiarskimi nie może być za niski względam kalenicy.

 

Za duży wg mnie to on jest ale cóż tak masjtry zrobily..

 

Jest szczelny i nie lapie nigdzie lewego powietrza - czopuch i rewizja dobrze silikonem uszczelniona

 

Nie rozumiem co znaczy: " jaka jest średnia moc podczas pracy podajnika" ??

 

Dodam tylko, że masjstry jak murowali komin nie zamontowali tzw " zakończenia dolnego z odplywem" i o lejącej sie wodzie dowiedzialem się po miesiacu jak mi zgnila ściana... gdy kuliśmy potem ściane aby zamontować w/w element to ze ściany woda lala sie ciurkiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno daje dużo wody w spalinach.

Masz nieocieplona kamionkę.

Dobrze ocieolona chałupę [zakładam]

Jesteś w dupie! Leje sie i będzie sie lać , chyba ze w zimie sie w końcu komin wygrzeje przy ostrym paleniu.

 

zapal suchym groszkiem, jak sie da.

 

Kto ci taki do dupy komin wybudował???

 

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh sporo racji jest w Twojej odpowiedzi:) to fakt, że drewno nawet suche daje sporo wody po spaleniu, pelletem palenie bardzo mi pasuje bo jest czysto i nie ma popiolu w kotlowni wszędzie, ponadto mam go w bardzo dobrej cenie i dobrze na tym wychodzę. Myslę, że paląc dobrym groszkiem nie byloby problemu z wodą.

Na przyszly sezon chyba ocieplę komin bo napewno to cos pomoże. Póki co zostaje lapać wodą to banieczki:).

Majstry byly dobre ale komin zje...li - co ciekawe na etapie surowego stanu przywiozlem kominiarza i kazalem mu sprawdzic czy jest wsio ok z kominem aby w razie czego przerobić od razu- powiedzial, że jest ok ale tego, że nie zalożyli skraplacza to nie wypatrzyl:)

 

Zamierzam jeszce wyleźć na komin i zobaczyć do przewodu gdzie dokladnie sie skrapla rosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co znaczy: " jaka jest średnia moc podczas pracy podajnika" ??

Chodzi o to jaką moc kotła wykorzystujesz w czasie grzania. Rozumiem, że sterownik tego nie pokazuje bo inaczej bys to wiedział. Jak masz dobrane czasy podawania i przerwy - czy się ostro pali a krótko lub raczej nieostro a długo.

 

No i co się dzieje podczas podtrzymania - nie zdementowałeś, więc wnioskuję, że leje się jeszcze bardziej (ale w to nie chce mi się wierzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży w kominie a w kotle. Jego mocy względem zapotrzebowania na ciepło. Gość wyżej dobrze główkuje. Na taki kocioł minimum 220 250 mk. Kocioł na 100 % jest przewymiarowany. Peleciaki zawsze dobiera się na styk. Graniczna moc minimalna jest rzędu 40 %. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł wydaje się dobrze dobrany.

Przyłączam się do stwierdzenia Tomka. Błąd gdzieś jest. Tylko gdzie. Na pewno masz szczeny komin. Spróbuj ustawić mniejszy nadmuch. Może podajesz zbyt dużo powietrza wychładzając przy tym spaliny. Jaka jest ich temperatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko to co piszę to wynik mojego szukania i dopytywania się o ten temat - to zupelnie nie moja branża więc po prostu nie znam technicznych niuansów - komin zamierzam ocieplić napewno , nie wiem tylko czy uda się to zrobić przed wiosna. Przy okazji; jak ocieplić komin? styropian jakiej grubości dać? czy może lepiej welną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji; jak ocieplić komin? styropian jakiej grubości dać? czy może lepiej welną?

Wełna 10 załatwi sprawę.

Styropian jest wrażliwy na temp. powyżej 80C - ja myślę, że takiej nigdy tam nie będzie, ale po co sprawdzać. Różnice kosztowe znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.