Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek kondensatu na połączeniu komina spalinowego


JarosławP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od momentu kupna mieszkania mam problem z piecem kondensacyjnym Buderus, a właściwie z jego podłączeniem do komina spalinowego.

Mianowicie w miejscu gdzie komin spalinowy (kwasiak) idący od pieca wchodzi do głównego komina spalinowego budynku (ceramiczny) na ów łączeniu dochodzi do skraplania kondensatu... Skraplaniu wprost do ściany, która naciąga wilgocią... - zdjęcie nr 1

Byli fachowcy którzy "uszczelnili" połączenie sylikonem i... niestety to nie rozwiązało problemu... - zdjęcie nr 2 (widać jak ściana nasiąka wilgocią).

Dodatkowo przez przypadek odkryłem na samym dole komina spalinowego rurę odpływową nie podłączoną do niczego !!! - zdjęcie nr 3 (tutaj już podpinam rurkę do odpływu).

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu dotyczącego skraplania się kondensatu na łączeniu komina spalinowego... Nie chcę mieć wilgoci w łazience, ponadto takie rozwiązanie absolutnie nie jest zgodne ze sztuką...

20201017_210312.jpg

20201112_195800.jpg

20201102_171112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec to Buderus Logamax.

Powietrze jest podawane przez osobny kanał wentylacyjny.

Tak, do komina spalinowego jest jeszcze podłączone mieszkanie nade mną.

Na zdjęciu (zdjęcie 1) widać jak sciana nasiąka skroplinami... Co ciekawe... Wczoraj odkryłem, że komin spalinowy poniżej wpięcia rury z pieca jest... zasypany piachem i zalany cementem.... przez to kondensat nie mógł dojść do odpływu (zdjęcie 2,3,4,5). Masakra...

20201115_113356.jpg

20201115_122232_001.jpg

20201115_122807.jpg

20201115_152854.jpg

20201115_152903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szok...kto to dopuscil do uzytku/eksploatacji?Przeciez kondensat wlewa sie do kanału stad zamókl wrecz hmmm wentylacja? spalinowy ?Gdzie mial odplywać ze spalania kondensat...

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale ktos tu probowal zastosowac jakis system rozdzielny nie widząc czy wiedzac czym to grozi.Nie wiadomo ile i skad to powietrze jest pobierane/zasysane.To bardzo wazne przy spalaniu,samej wentylacji nawet danego pomieszczenia.

Mi jak niedawno odszykowal gosc instalacje to czulem kwasny posmak w ustach -)Poprawnie zamontowal tylko nie uszczelnil wyjscia,orginal odpl.kondensatu pod piecem fakt drogi ale naprawilem sam ,kupie taki jaki ma byc.

Nie wiem moze nie dalo sie inaczej u Ciebie z kanalami pokombinowac...szczerze kazde pomieszczenie powinno byc z osobna wentylowane.Na to potrzeba osobnych kanalow.Chociaz jakos fachowo trzeba bylo to rozdzielic szczelnymi ksztaltkami.Niechlujnie zrobione ...no sory.

Bezpieczniej byloby dac podwojny spalinowo powietrzny rura w rurze...To i tak musi byc dodatkowa wentylacja tak przepisy mowia.Ale piszesz ze ktos tam jeszcze podpiety heh.Upr.kominiarz tylko moze zadecydowac co lepszym rozwiazaniem czy cos sie nadaje czy nie,czy jest szczelne.Nie chce straszyc ale to czyjes zdrowie a nawet zycie.Wiem co pisze.Chociaz wezyk  zaloz do naczynia gdzies bo bedzie splywac na mur i wilgoc w perspektywie.Bo gdzie odplynie??Kanal jaki by nie byl musi miec tzw.ciag i byc szczelny jaki by nie byl i z czego zeby byl ruch powietrza,roznica cisnien ,temperatur zeby pelnil swoja funkcje.U mnie jak mialem jeszcze kaflowy piec i opalalem krotko wytworzyl sie ciag wsteczny do pieca centralnego,skonczylo sie  to tylko bólem glowy z rana.

Kable od elektryki i sterowania kociolkiem powinny byc osobno przypiete isc osobno do sciany nie moga byc w kupie spiete/zwiniete pod samym kotlem.Powodzenia

Twoja sprawa co zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.