Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt Dużo Kondensatu W Kominie..


covent

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.11.2010 o 15:57, covent napisał:

Od początku byly problemy ze zbyt dużym ciagiem w kominie ( chyba z racji dużego wkladu) bo faktycznie jak nie bylo pieca " to glowę chcialo urwać" przez komin.

A że zapytam, czy masz jakiś założony regulator ciągu? Dajmy na to są dwa które znam darco i smartflow, ten drugi mam założony na komin - rurę i jest spokój z ciągiem, a woda nie leci do komina jak przedtem było gdy padało mimo że był daszek kominowy.

Edytowane przez slawul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ciągu kominkowego będzie chłodzil spaliny i rurę? Faktycznie ta jest czy źle myślę? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, slawul napisał:

Od początku byly problemy ze zbyt dużym ciagiem w kominie

Takie ma zadanie regulator ciągu żeby wyregulować ciąg skoro zbyt duży bo jeżeli ciąg jest zbyt duży to "wywiewa" ciepło, a tym samym więcej idzie opału. A czy będzie chłodził spaliny i rurę tego nie powiem bo co innego służy do schładzania spalin. I jak ma schładzać spaliny i rurę dajmy na to Smartflow który umiejscowiony jest na kominie. Nawet Darco który zakładasz w okolicach czopucha a konkretnie poniżej jego w okolicach wyczystki z komina jeśli dobrze się wyraziłem.

A z tą wodą to faktycznie dziwna sprawa. Musisz to dokładnie ustalić kiedy to się pojawia i skąd czyli co po rurze kominowej płynie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slawul napisał:

A czy będzie chłodził spaliny i rurę tego nie powiem bo co innego służy do schładzania spalin

Po wielu lekturach mogę odpowiedzieć,że rck darko będzie schładzał spaliny co w zasadzie jest logiczne bo dopuszcza świeże powietrze (zimniejsze),które miesza się ze spalinami (gorące). Większość użytkowników pisze,że to dopuszczane powietrze w jakimś stopniu osusza/wentyluje komin,więc efektów ubocznych być nie powinno.

Co do regulatora na komin to tutaj już raczej nic takiego nie powinno mieć miejsca bo on działa zupełnie inaczej chociaż efekt końcowy jest taki sam,czyli reguluje ciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.12.2019 o 20:40, slawul napisał:

smartflow

Jak wygląda sprawa czyszczenia komina jest to demontowane ostatnio leci mi para z komina a problem nasila się wraz z opadami deszczu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Smartflow jest po prostu nałożony na rurę sam nakładałem i w prosty sposób można to zdjąć. I od chwili gdy go zamontowałem nie mam ani kropli deszczu w kominie, a przedtem lało się do komina pomimo daszka. No i faktycznie para się unosi i jak mrozy są to wiszą sople, w tym roku tego nie ma bo zima jaka jest każdy widzi. Na youtube można znaleźć trochę filmików o nim ja tylko jeden przykładowy podaję: Instalacja regulatora ciągu kominowego.

Powodzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.