Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zewnętrzny komin do kondensatu


ldonut

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zewnętrzny komin poprowadzony przez ścianę zewnętrzną i przydach musi być ocieplony? Jaka musi być wysokość ponad przydach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być ocieplony,jeżeli chodzi o wysokość to teoretycznie powinien wystawać ponad kalenicę,jednak jeżeli nie ma takiej możliwości polecam ci stabilizator pracy ciągu kominowego to taka ewentualna nakładka na komin w postaci trzech talerzy z nierdzewki ktòra ma za zadanie zoptymalizować ciąg i ciśnienie w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator powiedział, że komin do kondensatu nie musi być ocieplony, w mniejszych piecach montuje się kominy tylko przez ścianę  chyba do 21 kw mocy. Ja mam mieć większy 24 kw i ma wypuścić tylko ponad przydach. Teraz to sam nie wiem co o tym myśleć, nie myślisz może o węglowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec na scianie zewnętrznej kotłowni, komin przechodzący przez scianę i dach przydachu. Okno docelowo ma być w kotłowni. Może tak by i czy ma być ocieplony czy nie ?1088831442_Beznazwy.png.d5f1879b65821ec766d7157f80321bdf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i niedoczytałem ,ale gdzie tam była mowa o kominie kondensacyjnym,chyba że ja też coś przeoczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie, w poście jakoś już nie mogłem poprawić :) mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeciwko tego komina to jakieś okna są?

Po co ocieplony?

On ma być koncentryczny spalinowo- powietrzny, albo czysto spalinowy, a powietrze do kotła pobierane ze ściany pod przydachem.

Ja bym to tak robił jak na rys - montaż do ściany i wylot nad dach.forum.png.9bac11af7540ea7e8073fc92c24b6446.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno będzie na tej samej ścianie co komin. Obok komina chciałbym poprowadzić jeszcze wentylację grawitacyjną , komin ocieplony bodajże się daje.

Coś to da jeżeli taki komin będzie wyżej, wpłynie to jakoś na sprawność kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.