Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Bawaria Seko - Opinie Użytkowników


sobon2000

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się doradzić w innej kwestii. Mój kocioł ma dwa lata i okrutnie zżera go korozja. Można ten proces jakoś ograniczyć do minimum lub całkowicie zahamować? Jeszcze ze dwa lata i kocioł trafi szlag.

Wrzucam kilka zdjęć aby pokazać jak to u mnie wygląda...

 

 

Zacznę od tak przyziemnej rzeczy jak popielnik:

fxfoqp.jpg

 

 

Dno pieca. Miejsce na popielnik. Jest nierówne i nie wiem z czego to wynika, czy odpadają kawałki blachy, czy skraplająca się woda wymieszała się z sadzą i teraz od wysokiej temperatury po prostu odpada:

2nrzn93.jpg

 

 

Odpadają właśnie takie kawałeczki:

i5cchv.jpg

 

 

Czopuch:

149qjyh.jpg

 

 

Tył pieca:

a15kr8.jpg

 

 

Wyczystka z tyłu pieca. JESZCZE szczelna:

vh99b6.jpg

 

 

Dół pieca z tyłu (korozja na szarych krawędziach):

969kax.jpg

 

 

Górne drzwiczki. Korozja lekka na krawędziach. Przy okazji mam pytanie, co to za ciemna plama? Jest to jakaś dziwna kleista maź, ktoś wie może, cóż to za twór?

2djz0nk.jpg

 

 

 

Co teraz? Piec jest na tą chwilę wygaszony przez to, że dolne drzwiczki nie wiedzieć czemu przestały się domykać.

Też macie aż taką korozję? Przecież to jakaś totalna porażka.

Nigdy w tym kotle nie było palone mokrym, czy wilgotnym ekogroszkiem. W lecie, było w nim często przepalane żeby uniknąć skraplającej się wody i wygląda na to, że wszystko na nic.

Edytowane przez eSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

mój ma tez dwa lata i chodzi non stop - w lato na ciepła wodę i muszę powiedzieć ze jakbym szmatka z płynem piec przejechał to wyglądałaby jak nowy, no może prawie. ale u Ciebie to wyglada nieciekawie - zżera go na maxa! Jaką masz ustawioną temp? Może rzeczywiście za niska... Palisz na reszcie awaryjnych? Jak przepalalem na reszcie to blachy dostawały podpalić - farba na szufladzię popielnika się spaliła i komórka spalania cała w smole.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z temperturą zadaną to różnie. Wiadomo - zależy od pogody. Na ogół robiłem tak - 55stopni przy temperaturze koło zera i 65 jak już się przymrozek pojawia.

W lecie różnie - często mi wygasało jak chciałem grzać samą wodę więc różnie to bywało. Jak mi się chciało rozpalać to przepalałem kilka razy w miesiącu na ruszcie jakieś kartony i suche drewno, czy puszczałem podłogówkę aż nie wygasło. Na pewno nie było tak, że piec stał całe lato nie ruszany...

Masakra generalnie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Ja podobnie jak eSz jak jestem przy piecu to walnę w dolną część podajnika. Jak na razie to sezon rozpoczęty, ale przy tych temperaturach na zewnątrz to grochu z podajnika nie ubywa (jak na razie to 150 kg na 13 dni). Ale pewnie w styczniu-lutym to nadrobię.

Edytowane przez rupper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Montowanie deflektora w kotle BAWARIA jest bezcelowe ponieważ kocioł ten posiada komorę paleniskową bez odprowadzenia spalin do góry (spaliny są zmuszone do powrotu w dół oraz przepływ do tyłu kotła). Rozwiązanie to powoduje rozbicie płomienia czyli spełnia tę samą funkcję co deflektor.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do kolegi SEKO

czy to rozbicie płomienia o płaszcz wodny kotła nie powoduje przerwania spalania i osiadania smoły na powierzchni wymiennika??? - zjawisko podobne jak w przypadku kontaktu spalin z rurami rusztu wodnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie powoduje to przerwania spalania dlatego, że wdmuchiwany płomień w zamkniętą komorę paleniska nie styka się ze ściankami a jest zmuszony do powrotu w dół i do tyłu paleniska. Spróbuj dmuchnąć w szklankę, to powietrze zostanie skierowane z powrotem w Twoją stronę, jest to ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie proszę o komentarz do załączonych zdjęć

przedstawiają komorę spalania kotła w około dobę od czyszczenia.

Co twoim zdaniem spowodowało taki efekt w tak krótkim czasie i co należy poprawić aby uniknąć tak szybkiego zarastania komory i obniżenia sprawności wymiany???

 

post-32729-0-29266100-1356021133_thumb.jpg post-32729-0-01268700-1356021155_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że tak ogólnie i bez odpowiedzi na zadane pytanie

sądząc po nick-u kolega pracuje w firmie i powinien mieć nieco większą wiedzę

chociaż mogę się mylić ale nawet jeśli to stan na zdjęciach nie jest zjawiskiem normalnym powstałym podczas prawidowej pracy kotła. z czego ono wynika?? to kolejne pytanie do Kolegi SEKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osadzanie się pyłu na ściankach jest normalne, a to z takiego powodu iż ścianki kotła mają za zadanie odbierać ciepło generowane przez palnik w wyniku czego następuje przyklejenie się cząstek zawartych w spalinach do ścianek kotła. Inną sprawą jest jak szybko się to dzieje, jeżeli kolega twierdzi że u Niego dzieje się to zbyt szybko to może to być wynikiem złych ustawień palnika. Problem niestety jest z ustaleniem tego faktu przez forum czy telefon, gdyż wpływ na ustawienie palnika ma nie tylko węgiel czy siła nadmuchu ale również wiele innych zmiennych takich jak ciąg kominowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem ostatnio małą niespodziankę-pękła końcówka ślimaka. I tutaj wielki plus dla firmy SEKO. Serwis z nowym ślimakiem był u mnie w ciągu godziny, a po następnych 30 minutach piec już pracował.Serdeczne podziękowania dla Pana Zbigniewa Sitka za cenne porady odnośnie pieca oraz dla serwisanta Pana Wojtka.

Edytowane przez rupper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla niektórych to pierdoły, ale przy ustawieniu pieca na 60 0C po osiągnięciu zadanej rosła jeszcze o kilka stopni ale później spadała do nawet 45 0C. Po przestawieniu temp. zał. pomp z 45 na 55 0C problem sie skończył. A odnośnie zawieszania węgla na wałku to była wycinana rura osłony wałka w gardzieli zasobnika. A jak na razie to spaliło mi 2 razy kondensator, teraz wymieniam trzeci i jak go spali to dzwonię po pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam pytanie do użytkowników Bawaria SEKO 25kw. Chodzi mi o górną wyczystkę przez którą jest dostęp do pionowych wymienników. Otóż u mnie jest taka niedogodność. Po zdjeciu górnej osłony oraz zdjęciu waty izolacyjnej mamy pokrywą na 2 śruby + uchwyt. Pokrywą strasznie ciężko ściągnąć. Wielkośc pokrywy jest ciut wieksza niż wycięty otwór. Aby wyciągnac pokrywę musze delikatnie "odginać blachę obudowy. Ponadto pokrywy nie mogę ot tak wyciągnąć do góry ponieważ wycięty otwór jest jakby delikatnie przesunięty względem położenia pokrywy. Pokrywa wchodzi ~1cm pod obudowę.

U mnie jedna osoba nie jest w stanie otworzyć i wyciągnąć pokrywy. Ktoś musi delikatnie "odpychać" jakaś brechą pokrywę do tyłu + odginać obudowę.

Oczywiście jedna osoba byłaby w stanie na siłę ściągnąć ale pewnie mocno naruszyłaby obudowę + zerwała gwint na śrubach. Chyba nie jest to normalne. Jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rupper,

 

U mnie wygląda to tak, że najprawdopodobniej źle wycięty jest otwór w obudowie. Dekiel wchodzi mi pod obudowę na około 1-1,5cm. A że sruby są pionowe to ciężko wyciągnąc.Aby nie zjechać gwintu trzeba odginać blachę.

 

Pewnie sam sobie to zrobię - po prostu "gumówką" powiekszę otwór.

 

Problem jest tylko taki, ze jak ktoś składał piec na produkcji to z pewnością widział, że coś jest nie tak i po prostu wbił dekiel na siłę aż się śruby powykrzywiały. Zero wyobraźni.

 

Rozmawiałem z SEKO. Pozwolili naciąc obudowę. Jesli to nie pomoże to wtedy przyjadą.

post-46080-0-18996500-1358324136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak w modelu EKO-R z początku produkcji czyli do lat 2005-06 był montowany deflektor, po zastosowaniu konstrukcji kotła z dolnym spalaniem deflektor stał się zbędny i nie jest montowany.

 

Witaj SEKO

 

Jeżeli można, to uchyl rąbka tajemnicy i opisz w dwóch zdaniach o zaletach tego Waszego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.