Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Hey Martinos!

Wentylator mam w trybie wolniejszym. Trzeci rok już tak jadę i nie ma problemu - kopczyk jest taki spłaszczony ale węgiel się dobrze dopala i podajnik się nie nagrzewa.

Pozdrawiam!

Edytowane przez sobon2000
Opublikowano (edytowane)

Witam,

 

Panowie co do ustawienia sterownika na okres letni to zgadza się że temperatura zadana na kotle jest maksymalną temperaturą jaką może osiągnąć, jeżeli temperatura nie dobija do zadanej to podwyższyć zadaną o 5 stopni, co do parametrów pracy kotła nie powinno być różnicy pomiędzy ustawieniami letnimi i zimowymi, ważne jest podtrzymanie które zapobiega wygaszaniu kotła i jeżeli w ustawieniach podtrzymania parametrów pracy po modyfikacji pracy w ustawieniach serwisowych nadal wygasa palenisko to należy zmienic częstotliwość załączania podtrzymania paleniska pomiedzy 20-12 min,

 

Pozdarawiam

wojtek

 

1. Ale w sterowniku st-37 w trybie letnim temp. zadana na piecu = temp. zadana bojlera. Nie można zmieniać tylko jednej wartości nie zmieniając drugiej.

2. Dla mnie jest to dziwne, że ustawienia zimowe = ustawienia letnie. Nasuwa mi się pytanie. Jak producent w takim razie rozumuje (w praktyce) zarządzenie mocą kotła?

3. Jak dla mnie podane wyżej przez SEKO parametry (lato=zima) są zbyt tłuste jak na lato...

Edytowane przez Martinoss
Opublikowano

Hey Martinos!

Wentylator mam w trybie wolniejszym. Trzeci rok już tak jadę i nie ma problemu - kopczyk jest taki spłaszczony ale węgiel się dobrze dopala i podajnik się nie nagrzewa.

Pozdrawiam!

 

Sobon a z którego roku masz kociół? Masz już nowy palnik? Ile czasu trwa pełny obrót ślimaka?

Opublikowano

Sobon a z którego roku masz kociół? Masz już nowy palnik? Ile czasu trwa pełny obrót ślimaka?

Hey!

Kocioł z 2011 - palnik obrotowy napedzany osobnym wałkiem. Kręci sie sama koronka zamknięta od góry żeliwnym talerzem. Żadnych problemów ze zrywaniem zawleczki, wypychaniem koronki itd, naprawdę dobre rozwiązanie. Inni urzytkownicy tego kotła mieli jakoś przerabiane palniki bo obrotowa koronka podnośiła się pod naporem groszku i przestawała sie obracać - u mnie nie ma takiej opcji bo zewnętrzny nieruchomy talerz ją pzrytrzymuje. Raz w roku czyszczenie wewnętrznej części palnika tam gdzie dmucha wentylator i finito:) do ślimaka (silnika) podłączyłem licznik-czasówkę i doświadczalnie wyznaczyłem ile węgla idzi na jednoskę czasu licznika (licznik tak liczy że minuty są 100 sekundowe - tak więc taka 100 sekundowa minuta to 0,212kg węgla:)

Pozdrawiam!

Opublikowano

Sobon,

 

teoretycznie mamy to samo. Ja nie mam żadnego licznika dlatego pytam o czas pełnego obrotu osi slimaka. U mnie jest to około 48sekund. Chciałbym sprawdzic twoje ustawienia i mieć pewność, że ślimak kręci nam się tak samo.

 

Nie miałem żadnych zerwanych zawleczek itp. Ale mam jeden wielki i coraz większy problem + kilka mniejszych. Palę od października 2012 a już 2 razy u mnie serwis. :( Jakies fatum wisi nad moim piecem.

1. Górna wyczystka była u mnie nieotwieralna. Serwis musiał wycinać (poszerzać) otwór w obudowie, Spawać nowe szpilki i powiękeszać otwory w pokrywie. Także jakoś to teraz chodzi. Dziwi mnie tylko jak ten piec przeszedł jakiś podstawowoy test po wyjściu z produkcji. :wacko:

2. Piec strasznie piszczy kiedy chodzi. Nie jest to ślimak ale napęd palnika. Był u mnie serwis SEKO. Sprawdzili posmarowali i... za 2 dni zaczęło piszczeć od początku. Powód? Przegrzane elementy pod palnikiem (koronka itp). Dlatego zastanawiam się jak to jest możliwe, że u mnie przy podawaniu 1:5,5 nastąpiło przegrzanie. U ciebie przy 1:10 koronka powinna się stopić! :P Teraz będe miał trochę czasu także będę znowu ich wołać niech coś z tym robią.

3. U mnie każde rozpalenie pieca lub start po dłużym podtrzymaniu kończy się tym, że w kotłowni mam tyle dymu jakby 3 facetów wypaliło po papierosie. Normalnie dym wali spod obudowy. Niestetety coraz mocniej i z kolejnych miejsc. Przy grzaniu CWU większość czasu do podtrzymanie i ponowny start --> dwa razy dziennie akcja dymna. :ph34r:

Opublikowano (edytowane)

Qrde idę ze stoperem do piwnicy:) już to kiedyś mierzyłem ale nie pamiętam :P,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

no i wszystko jasne = u mnie 1 obrót to 35 sekund stąd ten rozjazd w ustawieniach. Z tym dymem to jakieś przegięcie - u mnie jak nie otwieran dzwiczek to dymu ani grama! Pewnie jak przestawiali tą górną wyczystkę to jest ona nieszczelna i dlatego dym wyłazi....

Pozdrawiam!

Edytowane przez sobon2000
Opublikowano

sobon2000,

 

dzięki za fatygę B)

 

Czyli róznica jest. Prawie 13 sekund różnicy. To sporo. Ustawień podawnie przerwa raczej nie mamy co ze sobą porównywać chyba że tylko proporcje podawanie/przerwa.

 

A jak wygląda u ciebie ten licznik? Zrobiłbym sobie coś podobnego...

 

Co do dymu. Tez podejrzewam wyczystkę. Problem polega na tym, że teraz jest ona tak zrobiona, że na max. docisnać się jej nie da. W tygodniu będę miał czas to jeszcze raz rzucę okiem.

 

Aktualnie mam takie ustawienia: 10/50 (czyli 1:5), nadmuch 1/10 (szybsze serwisowe), przyszłona odsłonięta na ~1,5cm. Reszta ustawień tak jak zalecał SEKO.

Aktualnie grzanie samej CWU. Spalanie ~4kg/doba.

 

Zauwazyłem jeden problem. Mocno koksuje mi się węgiel w czasie kiedy piec nie pracuje. Piec grzeje przewaznie tylko rano i wieczorem. W czasie kiedy piec stoi cały dzień w podtrzymaniu to na palniku robi się spora sterta koksu (fotka) później jak piec rusza to praktycznie całość spada do popielnika. Węgiel --> mix Chwałowic, Retopal & Piekary.

post-46080-0-36663700-1367140995_thumb.jpg

Opublikowano (edytowane)

Dokładnie, u mnie jest tak samo. Parametry wprowadzone przez serwisanta SEKO ~miesiąc temu kiedy zima miała się jeszcze bardzo dobrze. ;)

Dlatego pytanie: czy są różne parametry w trybach zimowych i letnich?

 

Rupper, a Ty teraz palisz w trybie letnim czy priorytet bojler?

Hej.Palę, a raczej paliłem w trybie letnim. Z tym koksem to podobnie jak u Ciebie. Chyba najlepsze rozwiązanie zaproponował na lato Sobon. Ja w lecie przechodzę na gaz, chciałem tylko wypalić resztę węgla z podajnika.

Edytowane przez rupper
Opublikowano

HeY!

Ten koks to nazbierał się w trybie podczymania - u mnie podajnik chodzi 5 sekund co 40 minut i jest OK. Wiadomo spalanie nie będzie takie dobre jak w zimie ale można też z tym trochę pokombinować :)

Pozdrawiam!

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam Panowie,

 

mam od dłuzszego czasu problem z niesamowitym piszczeniem, który wywoływany jest przez napęd. Chodzoi o górną oś, która napędza palnik.

Piszczy strasznie. W nocy nie da się wytrzymać. Miał ktoś coś podobnego?

Opublikowano

Skoro producent założył swoje forum, to zapytaj u źródła

Swoja konstrukcje znaja najlepiej, zatem łatwiej będzie im cos doradzić.

 

Palnik stosunkowo młody stażem, może u Ciebie wyszedł jakiś szczegół tzw wieku dziecięcego i juz mają na to receptę.

Opublikowano

Też miałem nadzieję, że to forum skupi użytkowników i będzie możliwość wymiany doświadczeń - również z zyskiem dla producenta. Niestety forum jest praktycznie martwe... :wacko:

 

Szukam kogoś kto miał/ma może podobne doświadczenie w praktyce... Mam zaplanowaną 2 wizytę serwisu w tej sprawie. Pierwsza nie rozwiązała problemu.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Hello!

Sezon grzewczy już rozpoczął się na dobre! Po grzaniu CWU latem przyszła pora na konkretne czyszczenie: czopuch i rura do komina, zdemontowanie górnego dekla i czyszczenie płyt pionowych no i ogólnie w palenisku + wnetrze nadmuchu palnika! No i ogień!!!

Pozdrawiam!

Opublikowano

Witajcie ,w tym roku kupiłem Piec Seco 2-wj palę od czerwca na razie 0 problemów jadę cały czas w trybie fuzzy logic i to się sprawdza w moim przypadku ,miałem faktycznie troszeczkę ecogroszek nie dopalony to skorzystałem z korekty w ustawieniach i jest ok,ale tak naprawdę zobaczymy w zimie jak się spisze pozdrawiam.

Opublikowano

U mnie wreszcie po miesiącach bezradności ze strony serwisu udało się wyeliminować piszczenie palnika... Ufff

Latem CWU było grzane non-stop. Nie liczyłem dokładnie ale spalanie było na poziomie 4kg/doba.

Bojler 2-płaszczowy, 120l, 3 osoby - sterownik ST-37 więc grzanie bez stref.

 

Nowy sezon rozpocząłem dokładnie 1 października. Również pełne czyszczenie + czyszczenie komina.

Wymiennik czyszczę ~co 2 pełne zasypy. 

Od tego sezonu mam wstawione czujniki temperatury spalin i powrotu co pozwala bardziej mieć kontrolę nad całością przy dużych ograniczeniach posiadanego sterownika.

Od 1.10.2013 średnie spalanie na poziomie 10-11kg/doba.

W planach wymiana sterownika.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. A u mnie zaczyna pękać koronka w miejscach gdzie były nawiercane nowe otwory nawiewne. Jak macie numer do serwisanta Pana Wojtka to podajcie, bo mi odleciał razem z telefonem.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Znowu zima i znowu padaka.

Tym razem ekogroszek kompletnie się nie wypada, jest mnóstwo spieków i pełny popielnik w przeciągu jednego dnia.

Zadana 56

podawanie 8

przerwa podawania 45

nadmuch 4

Jakieś pomysły?:(

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.