Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PV Offgrid/ongrid - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Ci co pozyskują tą energie z 5G, dlaczego nie robili tego wcześniej przy nadajnikach telewizyjnych które miały kilkuset razy większą moc niż bts`y 5G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej te nadajniki telewizyjne były analogowe i nie było technologii aby przekonwertować do postaci cyfrowej.

Na chwilę obecną w sprzedaży pojawiają się urządzenia do przechwytywania energii elektrycznej z powietrza. Cena jest do zaakceptowania.

image.png.4a8395c4d7e8f95e4f530b024ff042f8.png

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były też próby z sukcesem pozyskiwania prądu z wilgoci ,glony algi .W UE jest powołany zespól do prac nad budową elektrowni słonecznych  w przestrzeni kosmicznej .Naukowcy ciągle poszukują nowych rozwiązań  taka ich praca szkoda tylko że nic z tego nie trafia  do naszych domów żeby sobie doładować np off-grida dlaczego tak jest każdy się może jedynie domyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowe czy analogowe to nie ma znaczenia, dawniej do przechwytywania energii fal radiowych służyło "radio kryształkowe" - działało bez baterii. 

Telefon może nadawać z mocą ~2W, router 100mW a dodatkowo nikt go nie trzyma pod poduszką, a telefon przy ucho owszem.

Z resztą z fal elektromagnetycznych dł 400-1000 nm czerpiemy energię liczoną w kW i narzekamy że tak mało jej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą zapowiadane zmiany:
https://www.money.pl/gospodarka/nowy-rzad-szykuje-zmiany-w-fotowoltaice-ma-byc-korzystniej-6975104682879808a.html

image.png.21ec2d10f6a35584faad27308df0632d.png
Zobaczymy, co z tego będzie. Ja przy założeniu ceny 0zł za sprzedaż prądu wyliczyłem, że wyjdę na zero (przy obecnych cenach prądu) w 10lat. 7lat szacowałem przy cenie sprzedaży ok 40groszy za kWh. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z rządu czyta to forum i nie chce dopuścić do tego aby montować off-grid? 🙂  

A tak na poważnie, to w taki prosty sposób mogą pobudzić zainteresowanie co do montażu PV. W obecnej sytuacji jest małe zainteresowanie montażem PV. Może pojawią się jakieś konkretne dotacje do magazynów energii. Biorąc pod uwagę, że jest dwa lata mniej czasu na wydanie kasy, może coś ciekawego się urodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rząd ma swoje priorytety i wyborców. Tamten miał w d... przedsiębiorców i klasę średnią społeczeństwa. Ten z kolei wie, że to jego wyborcy, stąd zmiany "dla nich" na +

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

W obecnej sytuacji jest małe zainteresowanie montażem PV

Nie wiem jak z rynkiem montazu, ale srednio mam 3 telefony tygodniowo z pytaniem czy jestem wlascicielem domu jednorodzinnego i jaki jest moj rachunek za energie… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 telefony naganiaczy, właśnie świadczą o mniejszym zainteresowaniu społeczeństwa PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie by bylo ale warunki i ceny nia akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny mocno spadły, ale dla wielu nadal jest to bardzo kosztowne i nie ma sie co dziwić, przy tych zarobkach i inflacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest rzeczą drugorzędną. Jak będzie odpowiednia dotacja, to cena nie będzie problemem.

27 minut temu, PioBin napisał(a):

mam 3 telefony tygodniowo z pytaniem czy jestem wlascicielem domu jednorodzinnego

Za następnym razem zapytaj jak długi czas oczekiwania na montaż. Pewnie byś się zdziwił, że do miesiąca będą mogli zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wacio1967 napisał(a):

że do miesiąca będą mogli zamknąć temat

Kiedys pisalem ze Columbus Energy byl u mnie przy bramie (chodzili, nie dzwonili tel). Za 2tyg. mieli montaz gdzies na wsi obok wiec szukali innych… 2tyg!

11 minut temu, wacio1967 napisał(a):

Cena jest rzeczą drugorzędną. Jak będzie odpowiednia dotacja, to cena nie będzie problemem.

Podali cene ~60000 i oczywiscie minus moj prad i minus termomodernizacja. Gdyby nie dotacje cena koncowa dla mnie bylaby taka sama, po orostu dotacje doliczaja do ceny zeby potem marketingowo ja obnizyc i dotacje zabrac. 

42 minuty temu, o6483256 napisał(a):

Każdy rząd ma swoje priorytety i wyborców.

Narazie zajeci sa soba z tego co czytam (nie ogladam TV 🙂 ).

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wacio1967 napisał(a):

Cena jest rzeczą drugorzędną. Jak będzie odpowiednia dotacja, to cena nie będzie problemem.

Dotacja dotacją, ale nadal chodzi o koszty które trzeba ponieść na instalację. Będzie większa dotacja to i zainteresowanie wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, o6483256 napisał(a):

Ceny mocno spadły, ale dla wielu nadal jest to bardzo kosztowne i nie ma sie co dziwić, przy tych zarobkach i inflacji.

W styczniu kupowałem panele 10 szt 400 watowe to bez wat płaciłem 600 zł trochę ponad miesiąc dokupiłem kolejne 10 szt 400 wat już po 420 brutto a teraz 400 watowe idą po 330 zł brutto i zastanawiam się czy nie dokupić może coś kiedyś się wymyśli .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, choć co widać po firmach montujących m.in. pompy ciepła, windują w kosmos ceny "bo dotacje" 

Da sie wyszukać firmę z rozsądną ceną która załatwia formalności i uczciwie sie rozlicza. Tylko wymaga to trochę wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotacje to najgorsze gówno - ceny zazwyczaj są tak zwindowane że bez dotacji byłoby za tyle samo no może +-10%

Wystarczy uwolnić cenę prądu w domach a ludzie już lecą zakładać PV nawet bez dotacji.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierzemy firmę pokroju Columbusa, to nawet z dotacją taka instalacja jest droższa niż bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2023 o 19:12, o6483256 napisał(a):

Nie do końca, choć co widać po firmach montujących m.in. pompy ciepła, windują w kosmos ceny "bo dotacje" 

Da sie wyszukać firmę z rozsądną ceną która załatwia formalności i uczciwie sie rozlicza. Tylko wymaga to trochę wysiłku.

powiem tak 2 lata temu mi się to nie udało :).

Pompiarzom tak wywaliła woda sodowa do głowy, że ceny były kosmiczne :).

A ja chciałem tylko monobloka i w zasadzie montaż był mi tylko potrzebny do gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu (i dzisiaj też) można było kupić samemu monobloka, zamontować zgodnie z wytycznymi producenta, zapłacić za pierwsze uruchomienie i mieć gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.