Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mitsubishi Zubadan, Ecodan - wymiana doświadczeń


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wrzuć wykres z zubadan app. Jeśli dobrze kojarzę to miałeś dobrą relację ilości godzin pracy do startów.

Opublikowano

Tu jest stabilnie, piki masz przy defrostach i ładowaniu cwu (i to normalne), ale regularnie po zakończeniu grzania cwu następuje wyłączenie pompy. Częstotliwość przy cwu jest wysoka (100Hz) a z poprzedniego screena wynika, że zadaną temp.cwu masz zaledwie 40C. Może za nisko z biegiem pompy dla cwu zszedłeś - sprawdź przepływ podczas ładowania zasobnika cwu.

Opublikowano

 Patrol -Zgadza się CWU mam zadaną 40 stopni, a o co chodzi napisałeś( zaledwie)    

Co do przepływu to mam czwarty bieg i dla CWU jak i dla CO są takie same czyli 18L/min

 

 

Opublikowano

Na Twoim wykresie, tuż po załadowaniu CWU, jak przechodzi na c.o., masz piki  ~100Hz, po których każdorazowo następuje wyłączenie pompy (czarne pola na dole wykresu, zaraz po zielonych / 0Hz). Wygląda to tak, jakby wkręcała się za wysoko chcąc nadrobić straty po ładowaniu CWU.

Sprawdź czy sytuacja regularnie się powtarza / jak wówczas spada temp. zasilania dla strefy grzewczej, czyli wykres "Raport temperatury" jak poniżej:

Zubadancwutempzasil.PNG.cd54c6077fb7f5c359506120328997e2.PNG

 

Przy obecnej pogodzie u mnie pyrka sobie na 16Hz, a podczas ładowania cwu (2x dobę) podbicie w okolice max 40Hz (zasobnik 200L zadana temp. cwu 45C, histereza 8C) i potem spokojnie wraca na minimum:

Zubadancwu.thumb.PNG.766a05f24e3eeb52cbb567dfc279a29c.PNG

Opublikowano

Patrol  sprawdzałem i za każdym razem tak jest, co do twojego wykresu no to jestem pod wrażeniem, teraz nie jestem w stanie nic zrobić z ustawieniami,w sobotę coś tam będę próbował zmienić , Patrol co byś proponował zmienić tak ma początek 

Jeśli to nie pomoże wzywam serwis...

Opublikowano

Wrzuć raport temp w formie wykresu  jaki ja załączyłem. Nie eksportuj do arkusza. 

Opublikowano

Z tego co widać z ostatniego wykresu: po pierwsze zadana cwu jest stosunkowo niska (40C), więc nie jest to wymagająca wartość dla pompy, po drugie termostatu pokojowego nie ma, jest sterownik główny w jedn.wewn. (i jego odczyt 17C) i po trzecie po ładowaniu cwu następuje spadek temp.zasilania/powrotu do okolic 28-29C.

Ameryki nie odkryjemy jak napiszemy, że występujące różnice w odczytanych przez sterownik wartościach (po zakończeniu grzania cwu) są powodem wkręcania na wysoką częstotliwość/podbicia temp.zadanej (aktualnie do okolic 48C) ale które to wartości to już kwestia algorytmu, więc pytanie bardziej do mitsu.

Jak masz zamocowane czujniki thw6 i thw7 / czy są zaizolowane?

Jak juz chcesz temat sam badać to możesz: a) podnieść zadaną dla cwu na 47-48C i sprawdzić czy to zmieni zachowanie (trochę naciągana teoria, ale niewymagająca i szybka weryfikacja); b) jeśli wpływ ma tu odczyt 17C na sterowniku to zamontować termostat w pokoju/ można przejść na autoadapt; c) zmniejszyć górną granicę temperatury zasilania np. do 40C, można krzywą trochę spłaszczyć - czyli "kaganiec" założyć, żeby nie było takiego wybiegania w górę z temperaturą (od tego ja bym zaczął)

 

Opublikowano

Witam jestem przed montażem pompy ciepła ale po przeczytaniu sporej lektury chyba to będzie zubadan mam dom 145m2 z użytkowym poddaszem podpiwniczony w całości rodzina 4os 90% grzejniki aluminiowe podłogówka kuchnia przedpokój i łazienki nie używana ponieważ pięć robiony na drzewo i za duża tęperatura cieszę się że ktoś bardzo dokładnie opisał swoją pompę ja również po montażu podzielę się swoimi spostrzeżeniami nie jestem pewien czy do mojego domu 8kw zubadan nie będzie za duża

 

Pytanie do użytkowników pomp zubadan czy jesteście zadowoleni z zainstalowania tych pomp i możecie je polecić?

Opublikowano

Witam, patrząc na m2 to zdecydowanie za duża moc, ale sam metraż to nie wszystko. Musisz określić zapotrzebowanie na ciepło, w jakim zakresie temperatur pracują grzejniki i jaka jest ich wielkość/jak nisko można będzie zjechać z temp.zasilania.

Z wad to dla mnie topornie działające menu sterownika, ale codziennie się przy nim nie siedzi, więc można przymknąć oko. Ogólnie świetne pompy, a na marginesie - od tego roku dostępne nowe modele (praca do -30°C, zmniejszona emisja hałasu, poprawiony scop, temp. zasilania do 70C ..). Wszystko i tak rozbija się finalnie o cenę.

Opublikowano (edytowane)
53 minuty temu, Patrol napisał(a):

Witam, patrząc na m2 to zdecydowanie za duża moc, ale sam metraż to nie wszystko. Musisz określić zapotrzebowanie na ciepło, w jakim zakresie temperatur pracują grzejniki i jaka jest ich wielkość/jak nisko można będzie zjechać z temp.zasilania.

Z wad to dla mnie topornie działające menu sterownika, ale codziennie się przy nim nie siedzi, więc można przymknąć oko. Ogólnie świetne pompy, a na marginesie - od tego roku dostępne nowe modele (praca do -30°C, zmniejszona emisja hałasu, poprawiony scop, temp. zasilania do 70C ..). Wszystko i tak rozbija się finalnie o cenę.

 

Czyli montując na wiosnę jaki model będzie ten najnowszy?

Miałem di tej pory kilka spotkań w sprawie pomp i po wpisaniu danych wychodziło im panasonic 7kw i Firefox 9kw. Dodam że chcę dołożyć grzejniki w piwnicy w trzech pomieszczeniach

A jak z serwisem potrzebny wogule czy nic się nie psuje?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Opublikowano

Śledząc nasze i zagraniczne fora to nie ma żadnych niepokojących wpisów dot. awaryjności.

Jedn zewn to PUZ-SHWM60VAA 6kW
PUZ-SHWM80VAA lub końcówka YAA to modele 8kW 1f i 3f.

Wewnętrzne jednostki to EHSF-YM9E i
ERSF-YM9E (z opcją chłodzenia).

ERST20F-YM9E to z kolei lodówka z cwu 200l, i jest też 300l 

 

Opublikowano

Wariant cylinder oznacza właśnie wbudowany zasobnik cwu, czyli potocznie lodówka (w zestawie niezbędny osprzęt m.in. zawór przełączający). Nie wiem jak teraz to cenowo wygląda w porównaniu do zakupu i montażu zasobnika we własnym zakresie. Ja wcześniej, przed PC, wymieniłem stary zasobnik na nierdzewkę z dużą wężownicą , więc tego dylematu nie miałem. 

Opublikowano

Witam,

Czy ktoś jeszcze miał problem z zalogowaniem na Zubadan App?

Chciałem skorzystać z zubadan.netshow.pl jednak logując się danymi z app.melcloud.com ciągle mam błąd "Bad credentials." Próby były od połowy grudnia, zmiana hasła na takie bez znaków specjalnych, inna przeglądarka itp. nie pomogły. Czy portal zubadan.netshow.pl działa? Jest możliwy dostęp do niego?

 

Probowałem też skontaktować się z twórcą Zubadan App, znalazłem zrzutke, ale odbija mi maila "nie ma takiego odbiorcy".

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam

Czy ktoś wie jak sprawdzić czy załączyła się grzałka i/lub ile pracowała?

P.S.
Mam Zubadana 8kW 3fazowego z cylindrem. Właśnie pyknął mi pierwszy rok (pompa chodzi od 28 grudnia 2022). Dom to ok 160m2, 50% podłogówka. Zużycie węgla było 2,5-3t. Zużycie pompy wyszło ok 4100kWh.

 

Pozdrawiam
J.B.

 

Opublikowano

zubadan app działa; sprawdź czy możesz zalogować się do melcloud

Opublikowano

wejdźcie w ustawienia, potem "Ustawienia Integracji" -> wpisać email/hasło -> połącz ponownie
 

Opublikowano

Mamy to ustawić na melcloud? Tam nie ma takiej opcji, jest tylko "Autoryzowane aplikacje" i nic tam nie ma.

 

Screenshot 2024-01-09 at 14-26-19 MELCloud.png

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.