Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mały, kompaktowy kocioł na pellet - prośba o pomoc w wyborze.


tomlisanczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę Was o pomoc w wyborze małego, kompaktowego kotła. Kocioł będzie pracował z buforem 1000l i zbiornikiem CWU 300l.

Na razie takie opcje wybrałem:

 1. Pellux Slim 12,

 2. RED Selecta 15,

 3. Ferroli Biopellet Premium 12

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam bufor 1000L do pelleciaka sas bio compakt plus 12kw.
Pelleciak jest głównie na największe mrozy. W okresie z temperaturami do -5 będzie ładowany bufor grzałkami w drugiej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Przemyslaw85 napisał(a):

Pelleciak jest głównie na największe mrozy. W okresie z temperaturami do -5 będzie ładowany bufor grzałkami w drugiej taryfie.

Identycznie u mnie (bylo). Tylko na te chwile przy cenach pradu po przekroczeniu limitu to juz nie jest uzasadnione ekonomicznie. Gdyby byly PV i stary system rozliczania to prad OK ale wtedy z kolei nie ma potrzeby dwoch taryf i buforowania.

4 godziny temu, sambor napisał(a):

Po kiego grzyba tak duży bufor - dla pelleciaka wystarczy 300- max 500l.

Zalezy od budynku, uzytkownikow i przyjetego sposobu ladowania/rozladowania. Nie jestem zwolennikiem sztywnych regulacji typu 20 lub 50l wody na 1kW i tym podobnych bez analizy potrzeb inwestora. No i druga sprawa to z 1000l zrobic 500l to najprostsza rzecz w calej ukladance ale w druga strone sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tylko na te chwile przy cenach pradu po przekroczeniu limitu to juz nie jest uzasadnione ekonomicznie. Gdyby byly PV i stary system rozliczania to prad OK ale wtedy z kolei nie ma potrzeby dwoch taryf i buforowania.
Mam PV i trochę nadprodukcji będzie na okres grzewczy.
W tamtym roku za drugie półrocze musiałem dopłacić za 1800kWh. Za pierwsze półrocze tego roku dokupiłem całe 420kwh. Co łącznie kosztowało mnie ok 960zl + abonament.
Do durnego limitu daleko, tym bardziej że przysługuje mi aktualnie 4000 z racji na KRD.

Co do tematu. Co do SASa którego mam będę mógł się wypowiedzieć po pierwszym sezonie grzewczym. Póki co pierwsze próby odpalenia wyglądają obiecująco. Znacznie lepiej niż kocioł na groszek którego miałem pomimo mniejszej mocy. Sas 12kwh vs groszkowiec 16kwh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.