Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką Objętość Ma 1 Tona Węgla


Remi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie jak w temacie :D, Jaką objętość ma 1 tona węgla ??

 

Chodzi mi o wymiary wysokość, szerokość, długość z +/- 50cm

 

Bo chce dokupić sobie 1t węgla, a mam w części piwnicy która jest przeznaczona na opal zawalona drewnem oraz złomem. chce ten złom wywieść tylko nie wiem czy to miejsce starczy na 1 tonę węgla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się w sumie porównanie do worków jest złe bo węgiel ma szczeliny na powietrze i np20kg węgla nie upcha do worka z 25kg cementu.

 

O wagę mi w sumie nie chodzi tylko o rozmiar kupki

 

Będę zamawiał mieszankę Orzech (40-80mm) i kostka (od 200mm) tak z jedna tonę może i 1,5t ale zobaczę bo mam strasznie duży zasoby drzewa i chce to wypalić zęby zrobić miejsce na węgiel na następny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam!! Znalazłem na forum Pańską wypowiedź na temat ilości m3 węgla w 1t węgla.

 

"m3 węgla to ok. 0,75 t czyli 1 t węgla to ok. 1,25 m3. Zależy to od węgla jego wielkości. Miał to ok. 920 kg/m3"

 

Właśnie kończę studia i w pracy magisterskiej ta informacja jest mi bardzo potrzebna. Mam więc pytanie czy zna Pan jakieś źródła na które mógłbym się powołać w mojej pracy wykorzystując informację, że 1t węgla to około 1,25m3?

P.S. Węgiel który chce wykorzystać w mojej pracy to węgiel typowo energetyczny (klasa orzech). Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam!! Student SGGW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

A wie ktoś ile to jest na kosze w których noszą to Panowie którzy przyjeżdżają z węglem. Względnie w zeszłym roku ich nie obserwowałam i nie liczylam. Jednak spoglądając na porównanie zawartości mojej piwnicy w zeszłym i w tym roku mam wrażenie że nie dostałam tyle ile powinnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 koszy po 50 kg lub 33 kosze po 30 kg albo 40 koszy po 25 kg ; wszystko zależy z jakimi koszami przyjadą i ile wsypią do takiego kosza.  Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Antonina1 napisał:

A wie ktoś ile to jest na kosze w których noszą to Panowie którzy przyjeżdżają z węglem. Względnie w zeszłym roku ich nie obserwowałam i nie liczylam. Jednak spoglądając na porównanie zawartości mojej piwnicy w zeszłym i w tym roku mam wrażenie że nie dostałam tyle ile powinnam.

jak lubisz przepłacać, to nie liczysz, generalnie lepiej unikać tych panów z koszami, co to włóczą się po całym kraju i oferują węgiel z kopalni. w rzeczywistości to opał złej jakości z biedaszybów. wiem, bo mój ojciec ze 2 razy to kupił i prawie cegły z pieca wyciągałem, ile wrzuciłem tyle wywoziłem, nie mówiąc o tym, że kocioł nie chciał łapać temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.