Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska temperatura w łazience


Lasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Jestem tutaj nowy. 

Od pół roku użytkuje w nowym budynku piec Wolf CGB 2-20 wraz z sterownikiem AM oraz BM 2 ściennym w salonie. 

W całym domu podłogówka. 

W pokojach nie mam żadnych sterowników oraz na listwie również brak jedynie możliwość ręcznego sterownia rotametrami oraz zaworami na powrocie. 

Jak tanim kosztem zwiększyć temperaturę w 2 łazienkach? 

Aktualnie ustawiona temperatura 22. 5stopnia. 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szakallo napisał:

1. zwiększyć przepływy na łazienkach, ograniczyć w innych pomieszczeniach

2. podnieść temp. zasilania podłogi 

Jak zwiększę temp na sterowniku w salonie np. Na 24 stopnie to przecież piec będzie dązyl do uzyskania takiej temp w salonie. To ograniczenie przepływu chyba nic nie da. 

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robi sterownik gdy uzyska temperaturę w salonie? Wyłącza grzanie na całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłogowka jest wykonana zgodnie z projektem to można coś na to poradzić a tak to tylko metoda Macajewa ustawienia parametrów takiej instalacji - trafi - nie trafi , ciepło - zimno.

55 minut temu, Lasu napisał:

To ograniczenie przepływu chyba nic nie da. 

Kolejny "mądrala" , ej chłopie- posłuchaj co ci radzą, a nie neguj wszystkiego co ci "dobrzy " ludzie radzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemyslaw85 napisał:

Co robi sterownik gdy uzyska temperaturę w salonie? Wyłącza grzanie na całość?

Tak wyłącza całość. 

Godzinę temu, sambor napisał:

Jak podłogowka jest wykonana zgodnie z projektem to można coś na to poradzić a tak to tylko metoda Macajewa ustawienia parametrów takiej instalacji - trafi - nie trafi , ciepło - zimno.

Kolejny "mądrala" , ej chłopie- posłuchaj co ci radzą, a nie neguj wszystkiego co ci "dobrzy " ludzie radzą. 

Podłogówka zrobiona według projektu. 

Nie neguje i nie wymądrzam się. Tylko skoro sterownik wyłączy grzanie to wydaje mi się że ta regulacja nic nie dam tak ja to rozumuje. Jeśli jest inaczej z tą regulacja to proszę o wyjaśnienie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz zrobione sterowanie ale skoro kocioł potrafi modulować palnikiem od 1,8kW to świadczy że chyba ma jakieś krzywe grzewcze.

Przeczytaj instrukcję od sterowników i zapoznaj się z krzywymi grzewczymi (podnosząc krzywą nie musisz zwiększać temperatury na sterowniku pokojowym)

Zrób jak napisałem a będziesz miał cieplej w łazience a tak samo w tym pomieszczeniu gdzie jest sterownik pokojowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, szakallo napisał:

kocioł potrafi modulować palnikiem od 1,8kW

Wolf 20kW ma moc min ok 4,5kW.

Trzeba po za łazienkami zmniejszyć przepływy o jakieś 20%, a w łazienkach podnieść przepływ na max ile pompa da.

Co w połączeniu z podniesieniem krzywej grzewczej powinno dać efekty.

PS

Jak był projekt to trzeba było zrobić regulację wg tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.