Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwiększenie temperatury w łazience


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Wszędzie mam samą podłogówkę, tak ustawione rotametry w domu, że jest taka sama temp w całym domu. Przepływy od 1 do 1,5 l/min. W łazience mam przepływ 2l/min i nie mogę już zwiększysz bo rotametr tak jakby przeskakuje do zera i znowu dochodzi do maks 2. Mam Junkersa i za nim za sprzęgłem jeszcze pompę wilo która ustawiona jest na 8W. Domyślam się, że jedyną opcją zwiększenia przepływu w łazience to zwiększenie mocy pompy aby się dało podkręcić na 2,5l/min i wtedy automatycznie sprawdzić inne rotametry i ustawić takie przepływy jak były. Dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze zwiększenie mocy pompy nie spowoduje zmiany przepływów na rotametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczypiorr a czasem nie masz tak, że łazienka jest w obiegu razem z sąsiednim pomieszczeniem? Jeśli tak to proponuję sprawdzić które jest od strony zasilania, ew. podłączyć pętlę odwrotnie. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ rzędu 2l/min to już spory przepływ. Dziwne, że w łazience nie jest sporo cieplej niż w pozostałych pomieszczeniach (tam gdzie masz 1 - 1,5l/min). Niestety oznacza to, że łazienka prawdopodobnie ma jakiś mostek termiczny i potrzebuje dużo więcej energii. 

Możesz to osiągnąć albo zwiększając przepływ (większa moc pompy) albo podnosząc. t. czynnika. W obu przypadkach prawdopodobnie mocno będziesz musiał ograniczyć przepływy w pozostałych pętlach.

Czyli generalnie dobrze kombinujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywę, możesz też zamontować jakiś grzejnik na podczerwień. Ponoć bardzo dobrze się sprawdzają, ale sam osobiście tego jeszcze nie doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.