Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabepieczanie nowych paneli fotowoltaicznych przed warunkami atmosferycznymi


Rekomendowane odpowiedzi

Czy nowe kupione panele fotowoltaiczne montuje się w takim stanie jak są wyjmowane z opakowania, czy po montażu wskazane jest jakoś je zabezpieczać? Dostałem właśnie pytanie czy te panele (po montażu) są pokryte? Stwierdziłem: niczym! A pytający na to: - No a jak zamokną? Czytam o jakichś nanocząstkach w spraju? Ale nic z tego nie wiem. Podpowie ktoś ze specjalistów od paneli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wydalo sia,že cos na nich bylo-taka tecza.Moich daktylow palcowych omywalo omoknieciem miesiac.Teraz czyste sklo.Doczytalem tylko o mycju demineralyzowana wode i specjalnymi sapony.Wode z nieba dla mnia jest wystarczajaca,tylko przy ramkach može po czasu potrzebne oczysczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Radiokom napisał:

 - No a jak zamokną? Czytam o jakichś nanocząstkach w spraju? Ale nic z tego nie wiem. Podpowie ktoś ze specjalistów od paneli?

Przecież to nie cement , co ma zamoknąć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniła się, pytał sąsiad, który zauważył u mnie stojące na ogrodzie panele i... "on by też takie chciał... Pytałem kolegę, który w Leżajsku ma farmę paneli (15kW) i oświadczył, że 17 lat mu działają i nigdy niczym nie zabezpieczał, bo i po co...

Temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.