Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie cisnienie na zbiorniku wyrownawczym


Ariston1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry jestem posiadaczem instalacji centralnego ogrzewania zasilanego pompa ciepła i od jakiegoś czasu borykam sie z wysokim cisnieniem na naczyniu wyrownawczym co powoduje ze zawor upuszcza nadmiar cisnienia z woda,mam zwiazku z tym pytanie czy jest jakis sposob zeby wyregolowac to ciśnienie zeby bylo.mniej wiecej stale czy poprostu poto jest zawor i tak musi byc.dodam ze mam zalozony juz zawor regulujacy cisnienie wody na glownym zasilaniu wody w domu.Ponizej zdjecie pogladowe

IMG_20220725_091407453.jpg

IMG_20220725_091401565_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co sie wypiela tylko szukam odpowiedzi na wlasna reke,u sasiada jest identyczna instalacja i hydraulik ktory robil montaz instalacji w celu redukcji tego cisnienie zamontowal zawor regulujacy cisnienie wody na glownym przylaczu wody i z tego co wiem to sposcil cisnienie z tego naczynia i zas nabil kompresorem(koszt uslugi 1500zl).zaznaczam ze nieszukam oszczędności tylko chcem sie dowiedziec na jakiej zasadzie to dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwości fizyko-chemiczne wody są takie że zmienia się jej objętość w zależności od temperatury. Co oznacza że czym wyższa temperatura tym większa objętość wody. W instalacji zbiornik winien wynosić 10% jej pojemności.

Sądzę że zawór bezpieczeństwa masz pewnie 1,5 bara. Więc ciśnienie wstępne (powietrza) dla pustej instalacji w zbiorniku winno wynosić ok 0,9-1 bara. A Ciśnienie wody po uzupełnieniu 0,1 ponad wstępną odpowiednio 1-1,1bara.
Pytanie jakie masz ciśnienie wstępne. Obstawiam że została fabryczne 1,5 bara.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest naczynie do cwu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Przemyslaw85 napisał:

Właściwości fizyko-chemiczne wody są takie że zmienia się jej objętość w zależności od temperatury. Co oznacza że czym wyższa temperatura tym większa objętość wody. W instalacji zbiornik winien wynosić 10% jej pojemności.

Sądzę że zawór bezpieczeństwa masz pewnie 1,5 bara. Więc ciśnienie wstępne (powietrza) dla pustej instalacji w zbiorniku winno wynosić ok 0,9-1 bara. A Ciśnienie wody po uzupełnieniu 0,1 ponad wstępną odpowiednio 1-1,1bara.
Pytanie jakie masz ciśnienie wstępne. Obstawiam że została fabryczne 1,5 bara.

 

Podejrzewam ze tak jak Pan mowi mam ustawione fabryczne cisnienie,a jak to mozna sprawdzic.

18 godzin temu, Kordjano napisał:

To jest naczynie do cwu? 

Takie mam zainstalowane naczynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuść wody tak by manometr wskazał 0. By sprawdzić ciśnienie wstępne wystarczy do wentyla na górze zbiornika podłączyć samochodowy ciśnieniomierz.

Z tego co widzę to fabryczne ciśnienie to 3 bary. Jeśli to jest zbiornik od ogrzewanie na mieszkanie to ustaw 0.9-1 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 15:18, Przemyslaw85 napisał:

Spuść wody tak by manometr wskazał 0. By sprawdzić ciśnienie wstępne wystarczy do wentyla na górze zbiornika podłączyć samochodowy ciśnieniomierz.

Z tego co widzę to fabryczne ciśnienie to 3 bary. Jeśli to jest zbiornik od ogrzewanie na mieszkanie to ustaw 0.9-1 bar

Witam przepraszam ze dopiero teraz odpisuje ale dopiero dzisiaj wrocilem do domu,probowalem zrobic tak jak Pan napisal tzn upuscic wody do stanu w ktorym bedzie zero jednak to sie nieudalo poniewaz podczas upuszczania cisnienie spada max do 1,5 b a woda leci bardzo mocnym strumieniem a cisnienie niespada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeee powiedz mi ten zbiornik przeponowy do czego jest połączony. Na pierwszym zdjęciu widać coś białego po prawej stronie, co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie na całość wraz z tymi rurami. Tak by było widać bojler jak masz i podłączenia od PC.

Jeśli to jest naczynie przeponowe od PC to dlaczego zawór dopuszczający wodę jest odkręcony non stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem wlasnie probe zamknalem ten zawor dopuszczajacy wode i spuscielem cisnienie z naczynia przeponowego do zera i sprawdzielem.manometrem u gory i cisnienie jest zero nawet jak wcisnalem palcem wentylek zero cisnienie.ponizej zdjecia 

IMG_20220801_105135913.jpg

IMG_20220801_104313745_HDR.jpg

IMG_20220801_105114034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz czym jest ten duży biały zbiornik z rurkami u góry?
Brak powietrza to oznacza że uciekło. Pytanie tylko w którą stronę. Przez wentyl czy nieszczelną membranę w środku. Pozostaje dobić do 0.9 bara jeśli ten biały duży zbiornik to PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na schemat https://grudnik.pl/pompa-ciepla-nimbus-flex-40-s-ariston-3300918,p960656
To te 2 przyłącza to dopływ zimnej wody do zbiornika co CWU.

Jak dobrze patrzę to tu cały czas jest ciśnienie sieciowe. Moim zdaniem zastosowany zbiornik nie jest właściwy, a zawór bezpieczeństwa winien być do 6barów.

Ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy. Chyba że masz założony reduktor ciśnienia który ogranicza ciśnienie do 1,5 bara. Ale jeśli zawór bezpieczeństwa wyrzuca to jest on niewłaściwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik CWU byl w komplecie zamontowany z pompa ciepla w papierach niemoge znalezc zadnych informacji o modelu zbiornika.tak mam zalozy reduktor cisnienia wody z sieci.

Moze tutaj powinieniem jeszcze zmniejszyc cisnienie.tylko co z kwestia braku cisnienie w naczyniu przeponowym

IMG_20220801_160515467_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to reduktor jest ustawiony na 3 bary. Znaczy że w sieci masz tak niskie ciśnienie.
Odczytaj wartości z zaworu bezpieczeństwa albo zrób zdjęcia dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie jest duże , ja mam 3,5 bara i nic nie cieknie .

Zawór bezpieczeństwa do cwu powinien być 6br 

Zamknij dopływ zimnej wody do tego zasobnika otwórz kranik niech ciśnienie spadnie do zera na tym manometrze przy naczyniu przeponowym i w tedy zmierz ciśnienie w tym wentylu ,potrzebny kompresor lub pompka do kół z manometrem jak niema powietrza to nabij o 0,2 bara mniejsze od tego co masz na manometrze przy  reduktorze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wlasnie rozkrecielem reduktor wody z wodaciagu do max i pokazal 2.5bara  a zegar na zaworze 6 i juz pomalu puszczał wode.skrecilem zas reduktor na 3 i upuscielem cisnienienia spadlo tez do 2.5.

Jutro zrobie tak kordjano pisze dobije 0,2 bara bo obecnie jest zero a niemam dzisiaj czym nabic.

IMG_20220801_220306669_HDR.jpg

IMG_20220801_220230682_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie wody masz 2,5 to powietrza nabij 2,3 br .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wartości jakie są na zaworze bezpieczeństwa pod zbiornikiem przeponowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.