Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak pozbyc się kotła i dostac dofinansowanie


silllky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

czy ktoś powie mi czy mogę sprzedać piec zasypowy jako używany (osoba prywatna) i odstanę dofinansowanie z programu czyste powietrze? słyszałam że potrzebny jest papier o złomowaniu pieca, w takim razie nie ma opcji sprzedać go i odzyskać jakąś cześć kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulaminu Czyste Powietrze.

Cytat

9.3.2.3 Wymieniane źródło ciepła na paliwo stałe musi być trwale wyłączone z użytku. Potwierdzeniem trwałego wyłączenia z użytku źródła ciepła na paliwo stałe jest imienny dokument zezłomowania /karta przekazania odpadu/formularza przyjęcia odpadów metali. Dopuszcza się pozostawienie w budynku/lokalu mieszkalnym pieców kaflowych lub kominków niespełniających docelowych wymagań aktów prawa miejscowego (w tym uchwał antysmogowych, o których mowa w ust. 9.3.1 pkt 14 ppkt 2), jednak muszą być one trwale odłączone od przewodu kominowego, co oznacza trwałe wyłączenie z użytku i musi być to potwierdzone odpowiednim protokołem kominiarskim wydanym przez mistrza kominiarskiego.

Część kasy odzyskasz bo dostaniesz pewnie kilkadziesiąt groszy za kg kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche szkoda. U mnie będzie likwidowany kocioł 3kl, który może kopcić do końca 2026 lub 27go.

Myślałem, że go sprzedam w całości. Więc pozostaje zdemontowanie co się da i sprzedanie osobno. Sterownik, podajnik, palnik, dmuchawe. A na złom sam korpus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie rzeczy moje oczy widziały, a na miejscowym złomie jeszcze 2 miesiące temu widziałem dziesiątki kotłów. Teraz nie wiem,bo aby kupić coś ze złomu na kilogramy trzeba mieć niezłą kasę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie  zakupię kocioł  3 ciej klasy o mocy do 15 kw . W zamian zezłomujemy mojego SEKO któremu zostało jeszcze 1,5 roku do zakazu. Tym sposobem  ja i kolega zmniejszymy emisję.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te programy nie mają na celu zmniejszenie emisji tylko zwiększenie wydatków i większe uzależnienie. Jakby komuś zależało na emisji to zakazano by produkować większość nowych rzeczy. Jak na razie liczy się tylko papier, a nie rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.