Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja podłogi na parterze ^^


Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Taśmę zalecił mi wykonawca wylewki anhydrytowej.. pytanie moje odnosiło się do tego, czy TaŚmę daje się od chudziaka czy od styropianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  będąc budowlańcem zrobiłem tak , zaczynając od dołu ; wymiana gruntu rodzimego na pospułę - pierwsza warstwa grubej folii - chudziek (B25 😁) -papa termozgrzewalna z wywinięciem DOPUSZCZONA DO STOSOWANIA WEWNĄTRZ POMIESZCZEŃ ! -  - instalacje co. i woda  (grzejniki na rozdzielaczu każdy grzejnik osobny obwód )  - folia -styropian 15 cm (5 cm +10 cm) - folia- wylewka betonowa dyletacje robi  wykonawca wylewki. Instalacja kanalizacyjna pod chudziakiem , kable górą i po scianach.

Edytowane przez iko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kończę właśnie układać papę , ale mam pytanie odnośnie kanalizacji i miejsc gdzie nie dojdę palnikiem ... mam w kilku miejscach problem , ponieważ niektóre przewody idą w taki sposób i kanalizacja i woda podobnie że nie mam możliwości tam dojść palnikiem. Dużym błędem jest zostawienie takich miejsc i dojechanie do nich tylko papą? Albo się nie mieści,  albo palnikiem się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Platinum napisał:

Kończę właśnie układać papę , ale mam pytanie odnośnie kanalizacji i miejsc gdzie nie dojdę palnikiem ... mam w kilku miejscach problem , ponieważ niektóre przewody idą w taki sposób i kanalizacja i woda podobnie że nie mam możliwości tam dojść palnikiem. Dużym błędem jest zostawienie takich miejsc i dojechanie do nich tylko papą? Albo się nie mieści,  albo palnikiem się nie da.

To   opalarką uformuj co się da,  a palnikiem podgrzej odsunięte kawałki papy i dopiero nakładaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie miejsca w których nie jest to możliwe w żaden sposób,  wsunąłem tam jakimś cudem papę i tak została

Edytowane przez Platinum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup IZOPLAST W-KL i przesmaruj, sklej to wszystko do kupy w trudnych miejscach.

ZASTOSOWANIE
• Na zewnątrz i w niemieszkalnych pomieszczeniach wewnętrznych

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można coś takiego używać w domu? Nie będzie smrodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus i to używać jako kleju czy jako izolator? Posmarować i zostawić czy posmarować i na to papa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą masy IZOPLAST W-KL można wykonać izolacje przeciwwilgociową typu lekkiego, ale gdzie się da podejść. to przyklej nim papę.

Możesz nim nawet sklejać, przyklejać styropiany jak gdzieś potrzeba to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę go później użyć jak zostanie żeby Sobie połapać punktowo folię do ściany?

I czy jest coś innego niż Izoplast WKL ? Bo 22kg to za dużo a 10kg u mnie nie ma ..

Edytowane przez Platinum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z mediami w podłodze? Rury z wodą są ocieplone w piance i położone teraz na samej papie... powinno być inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można podnieść trochę instalację to podłóż paski styropianu pod ocieplenie z pianki, najlepiej na tyle żeby druga warstwa styropianu, kadzona na mijankę, weszła bez rzeźbienia,  na resztę powierzchni kładziesz normalnie styropian, powstaną kanały, które zapiankujesz pianką niskorozprężną, albo zasypujesz granulatem styropianowym z odpadów.    

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to do zrobienia , tylko zastanawiam się czy jeżeli rura schodząc pionowo po ścianie jest na zero z chudziakiem to czy można Ją 0.5m dalej podnieść już o 4cm.. Czy to nie będą jakieś za duże naprężenia dla rurek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała instalacja w pexie ( tak to się chyba nazywa ) , otulina ma 4-5cm srednicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.06.2022 o 11:32, Jamies napisał:

Jaką grubość styropianu zastosowaliście na posadzce przy ogrzewaniu podłogowym? Wstępne założenie 15 cm.

15cm to jest minimum, w przypadku ogrzewania podłogowego grubość izolacji termicznej powinna zbliżyć się do  20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja to jedno. Pytanie ile będzie na gotowo wysokości od podłogi do sufitu. Zgodnie z prawem winno to być min 2.6m na parterze a na poddaszu użytkowym z tego co pamiętam min 2.4-2,45.
Także izolacja podłogi czasem kosztem zrywania chudziaka + podsypki o kilka cm.
A żeby izolacja podłogi dobrze była zrobiona i spełniała wszelakie normy nie powinna być poniżej ocieplenia zewnętrznego. A jeśli jest warto zasyp fundamentowy ocieplić 10-15cm styropianu który będzie połączony z izolacja poziomą.
Jak to się spartoli efekty będą zauważalne w wyższych kosztach ogrzewania. Niestety te oszczędności zostaną pokryte przez ogrzewanie w przeciągu kilku pierwszych sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.