Skocz do zawartości

iko

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez iko

  1. Bez przesady ,zależy od lokalnych warunków. Tam gdzie nie możesz zagrzać zalepikuj to lepkikiem na zimno - wodnym i połącz to jakoś z papa. Daj potem na to wszystko warstwę folii , przed styropianem.
  2. Ja będąc budowlańcem zrobiłem tak , zaczynając od dołu ; wymiana gruntu rodzimego na pospułę - pierwsza warstwa grubej folii - chudziek (B25 😁) -papa termozgrzewalna z wywinięciem DOPUSZCZONA DO STOSOWANIA WEWNĄTRZ POMIESZCZEŃ ! - - instalacje co. i woda (grzejniki na rozdzielaczu każdy grzejnik osobny obwód ) - folia -styropian 15 cm (5 cm +10 cm) - folia- wylewka betonowa dyletacje robi wykonawca wylewki. Instalacja kanalizacyjna pod chudziakiem , kable górą i po scianach.
  3. Nie chciał bym robić jakiś dodatkowych zabiegów, bo to wizualnie nieestetyczne. To nowa ladna cała wykafelkowana kotłownia, estetyka kotłowni rownież ma dla mnie znaczenie.
  4. Docelowo będzie to kocioł na pellet prawdopodobnie Ferroli 12 kW , trwa budowa i za miesiąc/dwa nastąpi finalizacja budowy kotłowni. Zbiornik z 1 wężownicą i grzałką choć nie wykluczam 2 wężownic i i solara.
  5. Te 150 litrów to trochę mało, tak 250-300 l było by ok. A jakaś inna propozycja biorąc pod uwagę pionowy, pojemność i stosunek jakość/cena?
  6. He he, racja z tą gorzałą.... To już wiemy że w klasie A to do 140 l. To może w klasie B w kryteriach trwałość/cena?
  7. Cześć. Stoję przed wyborem zasobnika CWU dla 4 osobowej rodziny, miejsce użytkowania to 120 m dom docelowo ogrzewany kotłem na pelet. Zasobnika myślę 250-300 l z wężownicą i gorzałką na lato. Chciałbym o ile to możliwe zasobnika poziomy w metalowej obudowie o z klasą energetyczną A. Jest coś godnego polecenia biorąc jesze pod uwagę trwałość?
  8. Takich odpowiedzi potrzebuję ,nie nie jestem fanatykiem a na super hiper instalacja że wszystkimi możliwymi bajerami mnie nie stać i jest mi niepotrzebna. Potrzebuję w miarę prostej przyzwoitej instalacji c.o z c.w.u. Czy mogły ktoś wrzucić schemat ? Mam pytanie czy w świetle tej uchwały z pierwszego postu zaproponowany kocioł Ferroli spełnia jej wymagania ? Oraz czy bufor ciepła do spełnienia tej uchwały jest potrzebny do pracy z kotłem ,i czy z innych względów opłaca się go zamontować (mniejsze spalanie , ekologia, ochrona kotła).
  9. Kominy są postawione a pompa ciepła chyba za droga , podłogówka ? raczej zostaje to co jest .. a jeżeli już to jakie konkretne rozwiązanie byś zaproponował ? To zwiększmy nieco budżet powiedzmy max 14 kzł na kocioł.
  10. Witam.Buduje sam parterowy dom jednorodzinny o powierzchni 100 m2 , stan zaawansowania robót ; wylane wieńce. Przystąpiłem do murowania kominów i przy tej okazji zastanawiam się nad wyborem kotła c.o i schematem instalacji. W M.PZ.P jest zapis co do źródła ogrzewania kocioł na biomasę spełniający wymogi 5 kategorii , projekt to adaptowany gotowiec Tracja 2 , w projekcie projektant adaptujący instalacje zaznaczył że kocioł musi spełniać uchwałę sejmiku woj. dolnośląskiego z dnia 30. list.2017 r XLI/1407/17 . Potrzebuję porady/pomocy jaki kocioł wybrać ? oraz pomocy przy schemacie instalacji. Projektowy schemat jak i wybór kotła (25 kW) jest delikatnie mówiąc do bani. Budynek nowy , ściany ytong 24cm ocieplone styropianem 20 cm , fundament bloczek ocieplony styropianem 15 cm , posadzka 15 cm styropian , strop wełna 25 cm , dach nie ocieplony , okna 3-szybowe. Chciałbym wykonać przyzwoitą instalację , najchętniej kocioł kompaktowy budżet 12-13 tys. ogrzewanie grzejniki , C.W.U. Proszę o porady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.