HAJTERO Opublikowano 31 Stycznia 2022 #1 Opublikowano 31 Stycznia 2022 Witam posiadam komin o wysokości 8m wymiar 120x160 wkład kwasowo żaroodporny znajduję się wewnątrz ścian budynku Kocioł 12kw napowietrzenie fi 160 zetka Nie dopala mi węgla serwis przyjechał i stwierdził zbyt niski ciąg kominowy 13 Pa, a według DTR kotła powinno być minimum 20 Pa Co robić w tej sytuacji ? Cug wydaje się dobry, ale według sprzętu jest nie odpowiedni ... Jakie kroki podjąć? Cytuj
1mps Opublikowano 31 Stycznia 2022 #2 Opublikowano 31 Stycznia 2022 Może prozaiczne ale sprawdzić drożność komina i wyczyścić. 1 Cytuj
HAJTERO Opublikowano 31 Stycznia 2022 Autor #3 Opublikowano 31 Stycznia 2022 Oczywiście wyczyszczony jest Od początku walczę z nie dopalaniem z jednej strony, a teraz serwis w sumie zamknął sprawę tym, że kocioł ma nie odpowiedni ciąg Dlatego chciałem się rozeznać przed zadzwonieniem do firmy jakiejś co by mi pomogła. Cytuj
1mps Opublikowano 31 Stycznia 2022 #4 Opublikowano 31 Stycznia 2022 Kocioł 12 kw, a coś bliżej, sterownik ? Cytuj
HAJTERO Opublikowano 31 Stycznia 2022 Autor #5 Opublikowano 31 Stycznia 2022 Heiztechnik 12 kw ht tronic 700 Dmuchawa wpa07 Cytuj
1mps Opublikowano 31 Stycznia 2022 #6 Opublikowano 31 Stycznia 2022 Ciąg bardzo ważny ale co do niedopalania węgla to raczej przyczyn szukał bym w ustawieniach. Dziwne że serwis nie sprawdził. Znaleźli brak ciągu i do widzenia. Fuzzy loogic czy ustawienia ręczne. Kocioł świeżo zainstalowany czy też wcześniej paliło się prawidłowo. Napisz coś o ustawieniach. Cytuj
HAJTERO Opublikowano 31 Stycznia 2022 Autor #7 Opublikowano 31 Stycznia 2022 (edytowane) Od początku mam problem Myślałem, że wina ustawień, ale już kombinowałem na różne sposoby oraz zmieniałem węgiel bez skutku Kocioł stoi od września 2021 Próbowali mi pomóc odblokowując moc wentylatora sukcesywnie była zwiększana aż do 70% wtedy korona się nagrzała do czerwoności i efektów pozytywnych nie zauważyłem. Palę w dwustanie Dmuchawa ustawiona na 19% z 25 % możliwych Podawanie 5 sekund Przerwa podawania 19 sekund z 25 możliwych Przerwa podawania w podtrzymaniu 10 minut Temp zadana kotła 65 stopni Edytowane 31 Stycznia 2022 przez HAJTERO Cytuj
1mps Opublikowano 31 Stycznia 2022 #8 Opublikowano 31 Stycznia 2022 To jeżeli brać pod uwagę moc wentylatora 70%=25 to przy ustawieniu wentylatora na 29 wychodzi 53% to zdecydowanie za dużo. Licząc 1 wentylatora odpowiada 2.8% jego mocy. Jeżeli dobrze rozumuję to powinieneś ustawić wentylator nie więcej jak 30% jego mocy co by odpowiadało 10 lub 11. Dalej przerwa przy dawce 5 s powinna być X5 lub x6 czyli 25s lub 30 sek. Nie wiem czy tak próbowałeś. Przy tej dmuchawie po podtrzymaniu rozżarzone węgle mogą być zdmuchiwane i stąd niedopaly. Dawki w podtrzymaniu też bym zmniejszył aby za długo piec nie stał. Jeżeli się nie da zwiększyć przerwy więcej jak na 25s to zmniejsz dawkę na przykład na 4. Cytuj
HAJTERO Opublikowano 31 Stycznia 2022 Autor #9 Opublikowano 31 Stycznia 2022 Muszę tego spróbować Mądrego to miło posłuchać 😁 Cytuj
HAJTERO Opublikowano 1 Lutego 2022 Autor #11 Opublikowano 1 Lutego 2022 Ale i tak jestem umówiony z kominiarzem w razie wu Dodam że mój wianek w retorcie jest zaślepiony od strony podajnika i z tej właśnie wywala groszek Cytuj
1mps Opublikowano 1 Lutego 2022 #12 Opublikowano 1 Lutego 2022 Trochę nie rozumiem z tym zaślepieniem. Czyżbyś zakleił otwory powietrzne od strony podajnika ? Mógłbyś jaśniej bo to ciekawe.🤔 1 Cytuj
HAJTERO Opublikowano 1 Lutego 2022 Autor #13 Opublikowano 1 Lutego 2022 Nic nie robiłem od nowego tak ma w Firmie Pancerpol dowiedziałem się, że Heiztechnik życzył sobie, żeby takie wianki lać Na stronie Pancerpol nawet takiego nie idzie zamówić z ciekawości sprawdzałem. 1 użytkownik po miesiącu już zmienił koronę na te z wlotami powietrza po całości i zadowolony ja trochę powalczyłem z serwisem, ale koniec końców skończyło się na zbyt niskim podciśnieniu w kominie... Po lewo korona Heiztechnik po prawo Pancerpol Klasy V Od początku sugerowałem, że to zaślepienie ma winę, aczkolwiek bez odzewu. Cytuj
1mps Opublikowano 1 Lutego 2022 #14 Opublikowano 1 Lutego 2022 No teraz pełna jasność. To by tłumaczyło niedopały z tej strony a i z drugiej strony zwiększenie obrotów wentylatora aby to się jakoś paliło. Dziwna sprawa że Pancerpolu na to poszedł. Pozostaje ci zakup nowej lub szlifierka, trochę zabawy i kasa zostaje w portfelu. Chyba nie ma to wpływu na gwarancje kotła bo pewnie na palnik jest osobna od pancerpolu. 1 Cytuj
HarryH Opublikowano 1 Lutego 2022 #15 Opublikowano 1 Lutego 2022 Defro ma tak zaślepione otwory, ale nad nimi jest jeszcze jeden rząd otwartych małych otworów po całym obwodzie. A to na zdjęciu jest raczej wadliwe. 1 Cytuj
bercus Opublikowano 2 Lutego 2022 #16 Opublikowano 2 Lutego 2022 Wyszlifuj sam te otwory,ale polecam zrobic mniejsze,niž sa z drugiej strony i bedziesz miec lepsza koronke,niž oby dwa oryginaly. 1 Cytuj
HAJTERO Opublikowano 2 Lutego 2022 Autor #17 Opublikowano 2 Lutego 2022 Dziękuję za rady i podpowiedzi Dam znać, ale myślę że to pomoże Pozdrawiam Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.