Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyłącze gazu - inna firma


Dipper

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

właśnie dowiedziałem się, że tymczasowo PSGaz nie przyjmuje wniosków o wykonanie nowych przyłączy gazu, bo zabrakło im kasiory. W związku z tym mam pytanko, czy mogę zlecić wykonanie takiego przyłącza firmie prywatnej? Jeśli tak to mniej więcej o ile % drożej by to wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To nie brak kasy na przyłącza jest powodem ale przejście elektrowni na gaz zamiast węgla sieci gazowe nie mają takiej przepustowości i zapasów więc zaczynają oszczędzać na domkach w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz z chętnymi może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@sambor@marcin@h3nio

Mam kilka szybkich pytań odnośnie przyłącza gazowego.

Rozumiem, że PSGaz robi przyłącze tylko do skrzynki w ogrodzeniu? Dalej tzn. od skrzynki do domu muszę zlecić to już innej firmie, czy mogą mi to zrobić z PSGaz za dopłatą? Do tego, czy sam muszę bawić się w załatwianie geodety, kominiarza itd. czy może to za mnie zrobić firma? Kolejne pytanie, we wniosku o przyłącze muszę określić kiedy zacznę odbierać gaz, w razie gdyby nie udało mi się do tego terminu wszystkiego zrobić to, czy można tę datę przesunąć? I ostatnie pytanie we wniosku trzeba podać moc urządzeń, czy jest to moc orientacyjna, czy w jakikolwiek sposób wiążąca, tzn. jeżeli zadeklaruję kocioł 20 kW, a wstawię 15 kW to będzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSGaz zrobi Ci przyłącze do miejsca do którego wskażesz. To że niektórzy chcą do płotu, bo nie chcą by ktoś obcy chodził im po podwórku odczytując licznik.
Najlepiej wybrać miejsce na murze. Wtedy tylko instalator musi przewiercić się przez ścianę.
W zeszłym roku PSGaz liczyło sobie brutto 2600 za przyłącze do 15m. Każdy dodatkowy metr to 100 więcej. Wykonanie projektu budowlanego kosztowało 800 zł i nigdzie pi urzędach szwagierka nie chodziła. Zleciła to osobie robiącej projekt.
Kominiarz dwie wizyty po 100zł każda.
Najlepiej gadać z instalatorem. Podeśle zaprzyjaźnionych projektanta i kominiarza. Między sobą wszystko ustalają i nie musisz się za bardzo wynikającymi problemami (gdyby były) przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor@Sławek007

Dzięki Panowie. Jeszcze tylko pytanie o te terminy, bo muszę podać przewidywaną datę wykonania instalacji gazowej i termin rozpoczęcia odbioru paliwa. Czy jeżeli podam np. październik 2022, a przyłączę będą mogli mi wykonać dopiero w listopadzie, albo później to co wtedy? Albo będzie opóźnienie ze strony wykonawcy instalacji wewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@sambor@Sławek007

Ok otrzymałem warunki przyłączenia i umowę do podpisania. W związku z tym mam dwa pytania.

W umowie mam napisane, że "do obowiązków podmiotu należy przygotowanie miejsca, w którym zamontowana zostanie szafka gazowa w terminie do 30.11.2022", tzn. co mam zrobić, samodzielnie wyciąć dziurę na skrzynkę w ogrodzeniu i czekać do 30.11?

Zadeklarowałem kocioł 20 kW, a tak naprawdę to jeszcze nie wybrałem kotła i jego mocy. Jeżeli kocioł będzie mniejszej mocy to, czy muszę gdzieś to zmianę zgłaszać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin podany to raczej ostateczność, takie rzeczy starają się zrobić przed mrozami - głównie ze względu na rury z tworzyw sztucznych.

Ja bym pogadał z osobami , które to wprost wykonują , oni wtedy nawet podadzą ci rozmiar otworu pod skrzynkę gazową, ew inne wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.