Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zerwanie umowy z gazownią o przyłącze gazu


JacekFF

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Myślę że w dobrym dziale piszę . Minął termin 25 miesięcy który gazownia miała na realizację przyłącza gazowego. Sieć będzie rozbudowywana i w sumie ma być podłączone 12 budynku. Mój budynek jest pierwszym w kolejności według projektu a linia przechodzi wzdłuż mojej działki . Wiem że gazownia zastrzega sobie przedłużenie realizacji przyłącza. Mam jednak pytanie do zorientowanych w temacie. Na chwilę obecną jestem zmuszony skorzystać z innego źródła ciepła jednak chciałbym mieć możliwość wpiąć się w przyszłości do sieci gazowej. Czy w związku z tym mogę uzgodnić z gazownią (aneks do umowy) by zgodnie z umową zamontowali skrzynkę i na tym koniec tzn ja nie będę realizował narazie przyłącza ze swojej strony a zrobię to w wybranym przez siebie terminie? Czy poprostu zerwać umowę i tyle a w przyszłości i tak mogę się podpiąć bo linia będzie obok mojego płotu. Czy ktoś miał podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę to: https://smoglab.pl/spolka-corka-pgnig-nie-podlaczy-nowych-gospodarstw/

Skoro teraz masz umowę to może chociażby w związku z tym lepiej tę skrzynkę jednak mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak od ok 20 lat. Skrzynka i zawór wiszą na ścianie domu i na chwilę obecną nie zamierzam podłączać gazu, a nawet już wgóle. Z tym, że u mnie gmina realizowała inwestycję, za co oczywiście płaciłem. 8 lat temuwystapilem o nową zgodę na przyłączenie do sieci gazowej, ale po 20 latach od wydania pierwszej zgody, odmówiono mi ze wzgl na nieścisłości w dokumentach, nr działki, kś wieczystej czy coś takiego. Zaznaczam że tylko się zmienił podpis pod projektem i we wniosku. Reszta taka sama jak za pierwszym razem.

Chyba im flachę postawie za to, bo dzisiaj bym płakał płacąc za gaz. Jeśli masz w umowie tylko podciągnięcie linii, to na pewno się da nie podłączać, bo czym innym jest umowa na odbiór gazu. Inne projekty, zgoda gminy i dopiero umowa z gazownią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcin napisał:

Weź pod uwagę to: https://smoglab.pl/spolka-corka-pgnig-nie-podlaczy-nowych-gospodarstw/

Skoro teraz masz umowę to może chociażby w związku z tym lepiej tę skrzynkę jednak mieć.

Skrzynkę oczywiście chciałbym mieć ale słyszałem że jak jest skrzynka to musisz do jakiegoś terminu zacząć pobierać gaz a ja chciałbym to odwlec nie o miesiące a raczej o kilka lat

4 godziny temu, PrzeMal napisał:

Mam tak od ok 20 lat. Skrzynka i zawór wiszą na ścianie domu i na chwilę obecną nie zamierzam podłączać gazu, a nawet już wgóle. Z tym, że u mnie gmina realizowała inwestycję, za co oczywiście płaciłem. 8 lat temuwystapilem o nową zgodę na przyłączenie do sieci gazowej, ale po 20 latach od wydania pierwszej zgody, odmówiono mi ze wzgl na nieścisłości w dokumentach, nr działki, kś wieczystej czy coś takiego. Zaznaczam że tylko się zmienił podpis pod projektem i we wniosku. Reszta taka sama jak za pierwszym razem.

Chyba im flachę postawie za to, bo dzisiaj bym płakał płacąc za gaz. Jeśli masz w umowie tylko podciągnięcie linii, to na pewno się da nie podłączać, bo czym innym jest umowa na odbiór gazu. Inne projekty, zgoda gminy i dopiero umowa z gazownią. 

Tak mam umowę z PSG o podłączenie gazu tzn montaż skrzynki. Jak zamontują skrzynkę to podobno muszę podpisać umowę o odbiór gazu i mam wtedy chyba 3 miesiące by zacząć pobierać gaz co oczywiście narazie mnie nie interesuje. Muszę chyba jechać do gazowni i pogadać co mogę zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzą ci że musisz zacząć pobierać gaz. Mnie straszyli jakimiś karami za to że nie pobieram gazu, ale ich wyśmiałem, a na pytanie, to poco pan robił przyłącze z uśmiechem odpowiedziałem że taki miałem wówczas kaprys 😁

A tak serio, to zainstalowanie zaworu/skrzynki to inna umowa i nic nie zrywasz. Natomiast licznik to inna umowa i tu jest myk. Licznik założą dopiero po uzyskaniu zgody na projekt instalacji gazowej wewnątrz budynku. Bez tego nikt Ci nie puści gazu. Kiedyś wniosek składało się w urzędzie, powiatowym, gminnym itp. a nie w gazowni. Tu bym upatrywał szansy na odwleczenie sprawy. Tak to przynajmniej u mnie jest. Zapytaj co po założeniu zaworu, bo tym kończy się inwestycja przyłączeniowa. Następnie udawaj że jesteś w trakcie projektowania instalacji wewnętrznej a tu są kłopoty bo jesteś w trakcie przebudowy.

Nikt nie może cię ukarać za nie pobieranie gazu. Zobacz w umowie.  Popatrz na skrzynki gazowe, energetyczne a domów nie ma....

Dopiero będą budowane. Czy jest ustawa którą narzuca zakończenie budowy? Kieruj się tą drogą, jest najbardziej logiczna. Tylko nie wspominaj o zrywaniu umowy, bo wówczas.... dopiero wnerwa dostaną 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.