Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc w instalacji


Zygi007

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chciałem Was prosić o pomoc w przerobieniu instalacji. Obecnie ogrzewam dom piecem zasypowym na miał. Chce zamontować kocił gazowy. W związku z tym że dom jest po remontach i dobudowach chce się Was poradzić żeby zrobić tą instalacje dobrze bo lubię wiedzieć co mam w domu i chce żeby to chodziło dobrze :) Po pierwsze dom wygląda tak : parter/1 piętro/poddasze mieszkalne - można powiedzieć 3 poziomy w pełni mieszkalne. Obecnie mam 3 układy/ pompki co. Pierwszy układ do grzejników na parterze i 1 pietrze. Drugi układ to  sama podłogówka na poddaszu. A trzeci układ to podłogówka na dobudówce na parterze (parter wygląda tak: 10x10 stary układ grzejniki i dobudowane 10x5 salon i łazienka i tam jest podłogówka)- czyli parter ma 15x10m a pietra 10x10m  pisze żeby było wiadomo że dom nie jest mały. Te trzy układy co były zrobione przy robieniu poddasza i dobudówce parteru. Dom jest ocieplony i powiedziałbym że dość ciepły. Wiem że palenie miałem to co innego ale większość zim było palone na 40 stopniach na piecu i można powiedzieć że rzadko kiedy było wszystko po odkręcane na maxa. Najzimniej jest na dole u teściów bo oni nie lubią gorąca a reszta ciepła ucieka otwartą klatką schodową w domu do Nas do góry i my mamy cieplutko na obu piętrach. Na poddaszu mam samą podłogówkę podzieloną na 12 pętli ( w zimie korzystało się max z 6-8 pętli- więcej nie trzeba bo było ciepło). Proszę Was o pomoc w dobrym i logicznym rozwiązaniu takiej instalacji pod kocioł gazowy tak żeby efektywnie i oszczędnie na ile się da wykorzystać zamatowany kocił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.