Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alternatywne źródła ciepła w instalacji CO/CWU- wydzielone z MPM DS WOOD


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Gruner napisał:

W splitach ?  O ile kojarzę to wymiennik jest w kotłowni,  tam też wystepują warunki do defrostu  ?

Podczas defrostu czynnik nie podgrzewa wymiennika tylko odbiera od niego ciepło, niezależnie czy split czy monoblok. Jak nie zapewnisz prawidłowego obiegu ciepła, wymiennik najnormalniej zamarza i rozsadza przegrody. Czynnik wtedy przenika do instalacji grzewczej, nie ma z tym żartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok  czyli trzeba  przewymiarować  rzekroje i porzadne pompy obiegowe zastosować  Moja PC chodzi na węzownicy i glikolu to  niech se robi co chce -ale jak było zimno w nocy to kradła ciepło ze zbiornika- to wolałem wyłączać. przy jej niskim COP i tej cenie prądu  zacznie mi się opłacać ja właczać pewnie dopiero od  jakich 7-8 C .

Aha a skoro temat ma taki ładny tytuł o alternatywnych źródłach to może  wodór 

https://buildex.techinfus.com/pl/otoplenie/na-vodorode.html

Tam nawet jakieś ceny czyli sprzęt jest do kupienia. Taki trochę bełkot na tej stronie, ale mam kolegę który twierdzi że chińską wytwornicą wodoru  o mocy 300W  zasila generator prądu  3 kw  i  gotuje tym  wodę w czajniku  1,8 kw.  Będę chciał się temu niebawem przyjrzeć z bliska.  

 

Edytowane przez Gruner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś dotarłem jeszcze do takiej informacji

 

Najlepsze modele fabryczne systemów wodorowych

Wśród najpopularniejszych modeli zauważamy:

  1. MegaTank100 - generator zasilany energią elektryczną z sieci. Posiada niezawodny wielopoziomowy system ochrony przed przegrzaniem i zwarciem, co gwarantuje bezpieczną i wydajną pracę. Koszt modelu zależy od jego konfiguracji.
  2. STAR-2000 - droga jednostka (> 200000 rubli) ma doskonałe właściwości techniczne. Pomimo tego, że ten generator zużywa minimum energii, jest w stanie ogrzać pomieszczenie o powierzchni 251-300 metrów kwadratowych.
  3. Kingkar - urządzenie zasilane z sieci o doskonałych właściwościach roboczych. Koszt modelu jest dość wysoki - około 100 tysięcy rubli, ale rekompensuje to ekonomiczne zużycie energii.
  4. H2-2 - włoski sprzęt klasy „ekstra” za wysoką cenę (około 250 000 rubli). pozwala na ogrzanie powietrza w dużych pomieszczeniach (od 300 m3 i więcej) przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej.
  5. Darmowa energia - wysokiej jakości urządzenia w przystępnej cenie w przedziale 15-35 tysięcy rubli (cena zależy od mocy i innych cech). Wyposażony w jednostkę sterującą automatyzującą wiele procesów, wielopoziomowy czujnik regulacji napięcia i ciśnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo otrzymywanie wodoru i wykorzystanie tego ponownie do wytworzenia ciepła ma sens, gdy robimy to z nadwyżki energii słonecznej i korzystamy z tego np. zimą lub nocą. Wtedy to ma sens i rację bytu. Bardziej opłacalne jest wytwarzanie czegoś palnego, co da się gromadzić w zbiornikach pod niewielkim ciśnieniem. Wodór jest jeszcze na etapie rozwoju w naszym kraju, nawet stacji tankowania mamy (już) tylko kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej  podobałoby się spalanie bezpośrednio z wytwornicy.  Magazynowanie  zda się niebezpieczne.  Ten chińczyk KING KAR  wygląda na gotową maszynę do grzania wody. Z opisów tych maszyn wynika że są w cenie pompy ciepła lub nawet poniżej. Cholernie byłbym ciekaw takiej maszynki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest wytwarzanie z prądu wodoru z jakąś stratą i zaraz spalać ten wodór z kolejną stratą. Co innego gromadzić ten wodór i w nocy mieć prąd z ogniw paliwowych. Poczytaj jakie są straty na wytworzeniu wodoru i magazynowaniu tego gazu do zasilania samochodu. Przemysłowo najtaniej pozyskać wodór z węglowodorów kopalnych, elektroliza wody jest mniej opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, carinus napisał:

Bez sensu jest wytwarzanie z prądu wodoru z jakąś stratą i zaraz spalać ten wodór z kolejną stratą.

No i dlatego pisałem że wolę  żeby od razu  zużywać.

Co do strat -niby koszty niby straty a tu koleś  napędza wodorem agregat i mówi że mo COP  co najmniej 6 .  Temat godny rozważenia. No i te chińskie i ruskie kotły generatory  wodorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.