Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe źródła do instalacji CWU i CO


hechter

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Niebawem kupuję używany dom Bolero 3, projektu poniżej:

https://www.extradom.pl/projekt-domu-bolero-3-BSA1142

Sam dom jest niezamieszkały od około 4 lat. W całym domu instalacja CO miedziana, tylko kaloryfery. Dodatkowo, podczas budowy dołożone zostało około 50cm, dzięki czemu pojawił się czwarty poziom - na chwilę obecną nieużytkowe poddasze z dwoma oknami na ścianach szczytowych, obecnie nieogrzewane. W przyszłości zamierzam przedłużyć instalację, by je ogrzewać, rozszerzyć również instalację na dwa pomieszczenia piwniczne.

Obecnie zamontowany jest piec miałowy z nadmuchem od góry - nawet nie wiem jak, jakiej mocy. Wiem, że działa, bo rozpalałem. Do tego zasobnik wiszący na CWU, około 150l.

Moim głównym zamierzeniem jest, w rozsądnych kosztach uzyskać tanie CO+CWU, ale przed wszystkim niezależność/samowystarczalność w przypadku braku dostaw źródeł energii. Miejsca na opał jest wystarczająco dużo) Dlatego planuję zamontowanie instalacji PV na dachu (mam dostęp do bardzo dobrych paneli w cenach producenta i duży dach na południową stronę). W planie mam dwie opcje:

1. PV na CWU w okresie letnim i zasilanie w elektryczność, plus obecny piec i dokupienie bufora na okres zimowy

2. PV na CWU w okresie letnim i zasilanie w elektryczność, plus zmiana pieca na podajnikowy na ekogroszek i zasobnik na okres zimowy

 

Odnośnie punktu 1 - czy są bufory z grzałką elektryczną, pod którą można podpiąć PV, na okres letni? Jaki bufor byłby odpowiedni do domu takich rozmiarów?

Biorąc pod uwagę moje zamierzenia, czy te dwa rozwiązania są wogóle sensowne? Może moglibyście polecić coś, według Was rozsądniejszego? Może pompa ciepła do CWU?

Proszę o wszelkie sugestie.

Z góry dziękuję za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.