Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłospaw SlimKo 12 kW - czyszczenie


Mateusz88
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Kotłospaw,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj odpaliłem pierwszy raz kocioł Slimko 12 kw i zastanawia mnie jak czyścić ten piec. Nie znalazłem w instrukcji jak wyłączyć piec aby dokonać czyszczenia, które podobno jest proste. Ktoś podpowie jak to zrobić?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chciałbyś wyłączyć jak Windowsa.

Widzę że kocioł cię przerasta swoim skomplikowaniem, może zadzwoń do serwisu i jak nie zrozumiesz przez słuchawkę co i jak, to zaproś serwisanta i na pewno na drobną opłata cie przeszkoli w czyszczeniu tego cuda techniki 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie głównego menu masz opcje "włącz/wyłącz kocioł". Jakiego rodzaju wyświetlacz masz zamontowany? Jaki typ regulatora?
Nie wyłączaj go przez wyciąganie wtyczki x gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam econaxa 850 z panelem dotykowym i mam opcje włącz/wyłącz po wejściu w menu na ekranie głównym. U Ciebie instrukcja podaje, że: (pkt 8.2)
Screenshot_20220105-073046.thumb.png.221fdc06b551ff17c6b7f2103cc8cde8.png

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz econet ,kocioł możesz wyłączyć klikając na okienko praca , wyskakuje opcja wyłącz kocioł Tak ,Nie klikasz i po sprawie .

WYŁĄCZANIE JAK W WINDOWSIE 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz instrukcje od sterownika która mówi jak wyłączyć kocioł, wystarczy poczytać. 

Kontroluj drożność płomieniowek oraz ilość popiołu w popielniku. Zaopatrz się w pędzel kaloryferowy aby komfortowo czyścić ten kocioł, wnętrze komory i drzwi. Tyle. Po sezonie zdejmujesz górę z odpinasz klapkę wyczystki. Najlepiej również zrobić serwis palnika.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Witam,

mam nadzieję, że nie za późno udzielam odpowiedzi i że przyda się to autorowi postu jak i przyszłym Użytkownikom.

1. Wyłączanie kotła
Na głównym ekranie naciskamy lewy górny przycisk sterownika - zapyta się on "Wyłączyć regulator?", potwierdzamy "Tak".

image.png.26bb8248cd9e0b348a976642428ba60f.png Jeśli kocioł był w trakcie pracy, musi przejść przez fazę czyszczenia i wygaszania - z reguły zajmuje to koło kilku minut.
Jeśli kocioł był w trakcie postoju praktycznie w przeciągu chwili wyświetli się ekran "Kocioł wyłączony" i będzie napisana aktualna godzina. 

2. Otwieramy drzwiczki kotła, ściągająć rurę spiro z palnika

3. Czyścimy ścianki boczne kotła, rury w środku i wszelkie elementy które po prostu widać. Najlepiej do tego wykorzysta się odkurzacz przemysłowy bądź do kominków.

4. Cały nalot spada do popielnika, który wystarczy wysunąć z kotła i opróżnić.

5. Po czyszczeniu kotła, montujemy z powrotem szufladę popielnika, zamykamy drzwiczki, nakładamy rurę spiro na palnik.

6. Wciskamy lewy górny przycisk. Sterownik się zapyta "Włączyć regulator?" - potwierdzamy TAK.

 

Co roku obowiązkowo serwis, wtedy właśnie przy okazji wizyty serwisu najlepiej wyczyścić wyczystkę która znajduje się pod zasobnikiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak masz ekran na kotle wyłączasz go (lewy górny przycisk) odczekaj godzinkę, albo dwie (ja tak robię) i możesz spokojnie otworzyć drzwiczki i czyścić. Pamiętaj aby wlot do palnika nie czyścić tym czym czyscisz wloty dlatego że go uszkodzisz najlepiej jak masz szczotkę druciana i nią delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.