Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka drzwiczek do miarownika ciągu


VanRopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć czy takie coś ma sens. Kocioł to jastef eko wery 5.

Problem jest taki, że ta klapka która odpowiada za dopływ powietrza ciężko chodzi i miarownik nie ma siły jej otworzyć. Też działa to w drugą stronę klapka jest otwarta na maxa to mimo luźnego łańcuszka nie opuszcza się.

Czy ktoś już miał z czymś takim doczynienia i jak sobie z tym poradził?

 

IMG_20211227_114800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie informacje wraz z rysunkami masz w temacie /  Kotły zasypowe /Innowacje w kotle zasypowym  czyli jak wyeliminować smołę .. . W skrucie to prosty układ żeby zwiększyć siłe miarkownika trzeba punkt zaczepienia łańcuszka przesunąć bliżej osi obrotu dźwigni miarkownika ( rozwiązanie ze sprężyną od parasola - opisane w w/w poście ). Drugie rozwiązanie które zwiększy siłę ciągu miarkownika to wydłużenie małej blaszki po stronie łańcuszka . dłuższe ramie większa siła udźwigu po drugiej stronie osi obrotu .

Trzecie rozwiązanie to wywalić to wszystko /wyciąć i zamontować zwykły kawałek blachy na zawiasach z kawałkiem pręta do zaczepienia łańcuszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to geniusz projektował takie rozwiązanie sterowania dawką powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mac65 napisał:

Wszystkie informacje wraz z rysunkami masz w temacie /  Kotły zasypowe /Innowacje w kotle zasypowym  czyli jak wyeliminować smołę .. . W skrucie to prosty układ żeby zwiększyć siłe miarkownika trzeba punkt zaczepienia łańcuszka przesunąć bliżej osi obrotu dźwigni miarkownika ( rozwiązanie ze sprężyną od parasola - opisane w w/w poście ). Drugie rozwiązanie które zwiększy siłę ciągu miarkownika to wydłużenie małej blaszki po stronie łańcuszka . dłuższe ramie większa siła udźwigu po drugiej stronie osi obrotu .

Trzecie rozwiązanie to wywalić to wszystko /wyciąć i zamontować zwykły kawałek blachy na zawiasach z kawałkiem pręta do zaczepienia łańcuszka.

Dzięki za podane sposoby.

Zastanawiałem się właśnie na nad ostatnim sposobem, jednak przekonać pewną osobę w domu co do tego graniczy z cudem... Argumenty są takie, że ktoś tam ma ten piec i działa mu to już od 5 lat, a drugi to taki, że za takie coś podczas inspekcji będzie kara 20k🙄🤦

18 minut temu, carinus napisał:

Jaki to geniusz projektował takie rozwiązanie sterowania dawką powietrza?

Jak to rozkręciłem to sam się zdziwiłem, że ktoś to tak bardzo skomplikował. Wiem jak ma to działać w teorii, jednak praktyka to co innego. Przylega to na tyle, że jeśli choć trochę się zapiecze lub popracuję z temperaturą nie ma szans się otworzyć, ani zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarkownik ciągu nie jest elementem stałym kotła i nie podlega żadnym certyfikatom wg normy dla kotłów

Przeczytaj sobie post 171 i otwórz załącznik tam masz wszystko rozrysowane . Są jeszcze filmy na YT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac65 napisał:

Miarkownik ciągu nie jest elementem stałym kotła i nie podlega żadnym certyfikatom wg normy dla kotłów

Przeczytaj sobie post 171 i otwórz załącznik tam masz wszystko rozrysowane . Są jeszcze filmy na YT .

Tylko ja mam miarownik ustawiony pionowo na górze kotła. Jednak nie widzę przeszkód w przerobieniu tego, jestem dosyć słabo obeznany z tym wszystkim i klapka znajduje się na drzwiczkach zasypowych. Jak ktoś miałby jeszcze jakiś filmik z przeróbki tego bardzo bym prosił o podesłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionowo czyli jak w większości kotłów . W rozwiązaniu ze sprężyną działa to tak że obracajac sprężyne automatycznie przesuwasz łańcuszek który jest do niej podczepiony ,  Czy to wystarczy to nie wiem bo jak Ci sie to wydumane ustrojstwo zacina to może lepiej zrób próbę przesuwajac łańcuszek na ramieniu bliżej osi obrotu . Możesz na chwile przyłapać łańcuszek izolacja i zobaczysz czy da radę podnieść klapkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na razie wyczyścić wszystko i potraktować jakimś olejem, żeby na razie chodziło to co jest, a następnie rozglądać się za czymś cywilizowanym.

Przykładowy zamiennik tego czegoś.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerób to tak jak w innych kotłach tego producenta.

Schowek01.gif

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie okazało że po wymianie klapki przyjdzie nagle czas na wymianę kotła, bo wymuszą to przepisy antysmogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.