Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet - jaki producent?


weiks

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieram oferty na wymianę starego pieca. Planuje nowoczesny kocioł na pellet. Bardzo proszę osoby, które mają taki piec i są zadowolone o podanie producenta. Mam na tapecie Defro kostrzewa i Kołton, który będzie najlepszy waszym zdaniem?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostrzewa narzekaja - ale na co dokladnie nie wiem, Defro zdecydowanie lepiej, Kolton nie czytalem o nim tutaj za duzo.

Pytaj uzytkownikow o konkretne modele a nie ogolnie o wszystkim i niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz kotła skonstruowanego od początku do końca tylko  pod Pellet , przy którym będziesz tylko pilnował zasypu pelletu , wyrzucenia popiołu i  kompleksowego  oczyszczenia jeden  raz w roku  i przy tym nie będziesz musiał każdorazowo po zmianie producenta pelletu ustawiać jego parametrów pracy  - to niestety ale żaden z krajowych producentów nie oferuje takiego produktu, co nie znaczy ze wśród nich nie ma kotłów , które są warte zainteresowania. Kotły te  będą wymagały od Ciebie jednak wiedzy i czasu większych   niż te potrzebne do opróżnienia popielnika i nasypania pelletu .

To tak w skrócie.

Napisz może jakie masz oczekiwania w stosunku do kotła pelletowego a wtedy moze uda Ci się coś doradzić.

Edytowane przez arthek
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Outsider napisał:

Żaden.

E tam. 😁 Wszystko zależy jak ma ten kociol pracować i ile ogrzewać. 

Teraz przejrzałem OLX i powiem tak. Jakbym miał kupować nowy kociol za 14-15 tys, to na OLX widziałem Kostrzewe 10KW  za 5.5 tyś z 2015 r 5-ej klasy. Dołożył bufor i niech smiga na 10KW. Raz na tydzien odkurzyć odkurzaczem i tyle. To prosta konstrukcja i części zamienne można w imadle wyprodukować 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie poszedłbym tym samym tropem @Trener40

Swojego smieciucha z palnikiem pelletowym nie zamieniłbym na nic jak na tą chwilę. Nie dość, że mega oszczędny to i zero problemów od 5 lat. I o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trener40 napisał:

E tam. 😁 Wszystko zależy jak ma ten kociol pracować i ile ogrzewać. 

Teraz przejrzałem OLX i powiem tak. Jakbym miał kupować nowy kociol za 14-15 tys, to na OLX widziałem Kostrzewe 10KW  za 5.5 tyś z 2015 r 5-ej klasy. Dołożył bufor i niech smiga na 10KW. Raz na tydzien odkurzyć odkurzaczem i tyle. To prosta konstrukcja i części zamienne można w imadle wyprodukować 😁

 

I tak nie wybrałbym nic z propozycji założyciela wątku. Nawet jakbym miał ogrzewać jakąś patodeweloperkę M1.

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zbiera oferty na wymianę kopciucha i zakup nowoczesnego pieca, zapewne z dofinansowaniem więc raczej kupno 6 letniego, do tego zapewne wyjechanego kotła, nie wchodzi w grę. Sam się zastanawiam nad kupnem Kostrzewy EEI, niestety tu koledzy mają rację, ceny porażają, ale z drugiej strony, chcąc skorzystać z dopłaty coś trzeba wybrać z nowych kotłów, mam trochę znajomych którzy użytkują Kostrzewę, Teklę czy Slimko i są zadowoleni. Ale jeśli uważacie że Polskie kotły odpadają to zaproponujcie jakąś dobrą alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kumple sa zadowoleni ze swoich kotłów  to czego jeszcze szukasz na forum ? Wybierz najtańszy z tych "polecanych" i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo znajomi ( nie koniecznie kumple) nie są fachowcami, dlatego jestem na tym forum bo liczę że na tym forum są również fachowcy, którzy podzielą się swoją wiedzą i doradzą w sprawach na których się znają. Chyba do tego służą fora.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 14:55, palacz66 napisał:

Dokładnie poszedłbym tym samym tropem @Trener40

Swojego smieciucha z palnikiem pelletowym nie zamieniłbym na nic jak na tą chwilę. Nie dość, że mega oszczędny to i zero problemów od 5 lat. I o to chodzi.

Bo kumaty jestes 🙂 Daj go „ksiegowej” to polegnie 🙂

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Defro delta 15kw  od 3 lat z buforem 500l i myślę że drugi raz bufora bym nie zakładał.

Lepiej zainwestować w dobre sterowanie w domu czujniki i regulatory pokojowe

Sam kocioł ok 

Żeby było niskie spalanie najlepiej wybrać kocioł z dobrą modulacja mocy.

Podłączyć go najlepiej do instalacji za pośrednictwem sprzęgła z zaworem termostatyczny (wtedy jeszcze szybciej się zagrzewa)

Jeżeli bez sprzęgła to koniecznie z pompa przewalowa.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawym kotłem pelletowym , który wart jest rozważenia jest też Nocoń Forest firmy Budmet

MOce od 15kW .

Potężny wymiennik pionowy ze sprawnością , jak podaje producent na poziomie 96 %

Palnik podobno z funkcją samoczyszcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.