Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam kupiłem ostatnio peleciarke.Po wsypaniu trocin do maszyny wysypuje same trociny czasami wyleci troche letu ale mało w dodatku mało sklejony rozpada sie w rękach. Maszyna była używana u poprzedniego właściciela ok. 2 tygodnie więc może matryca nie jest dotarta wilgotnośc trocin ok.18%.Może trzeba dodać jakiegoś lepiszcze np mąma ziemniaczana. Jam rozwiązac ten problem?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Opublikowano

Sprzedaj to dalej, podobnie jak zrobił poprzedni właściciel.

  • Lubię to 1
Opublikowano

Jak dodasz  mąma ziemniaczana - jam rozwiązac ten problem

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam

Masz matrycę stałą czy obrotową?

Yaro

Opublikowano
Cytat

Wpływ gatunku drewna na lepkość pelletu z trocin

\Pellety mogą być produkowane z różnych gatunków drewna, natomiast chcę opowiedzieć, z jakiego drewna można uzyskać lepsze pellety, jakie drewno optymalnie się nadaje, a więc przyjrzymy się tutaj niektórym kryteriom surowców do produkcji pelletu…

Powszechnie wiadomo, że spoiwem w produkcji pelletu jest lignina z drewna. Im więcej jest naturalnej ligniny w drewnie, tym łatwiej jest uzyskać pellety z trocin wysokiej jakości. Tak więc potrzebna jest informacja na temat zawartości ligniny w drewnie:

 

  • Sosna – 27,05%.
  • Świerk – 27,00%.
  • Jodła – 29,89%.
  • Buk – 27,72%.
  • Brzoza – 19,10%.
  • Osika – 21,67%.

 

Średnio w drzewach iglastych zawartość ligniny jest w granicach 26-30%, w drzewach liściastych – 19-28% całkowitej masy drewna absolutnie suchego. Oczywiście, im niższa jest zawartość ligniny, tym większą ilość odsiewów otrzymujemy, a to są duże koszty energii elektrycznej i nieznaczne zmniejszenie wydajności.

Cytat

Produkcja pelletu – przygotowanie do pracy

W czasie, gdy zacząłem badać produkcję granulatu, nawet nie sądziłem, że jest to produkcja mająca tak dużo niuansów oraz że technologia produkcji pelletu jest tak wrażliwa na zmianę ustawień peleciarki. Bardzo często można spotkać się z sytuacją, że pellet nie wychodzi, albo że peleciarki / maszyny do pelletu nie da się uruchomić w ogóle, a mówiąc dokładniej, po uruchomieniu  matryca od razu się blokuje. Na początek jednak kilka słów o uruchomieniu prasy (w warunkach, kiedy  matryca już jest dotarta).

Maszyna do produkcji pelletu uruchamiana jest w następującej kolejności:

• Posypujemy matrycę podstawową mieszanką i włączamy główny silnik obrotu rolek, wióry nie są podawane.

• Podajemy podstawową mieszankę. Poprzez podstawową mieszankę rozumiemy mieszankę zawierającą olej i trociny. Chodzi o to, że w celu łagodniejszego uruchomienia i zatrzymania peleciarki oraz zwiększenia wydajności matrycy podawana jest mieszanka pelletu z olejem lub trocin z olejem. Jeżeli zatrzymamy prasę do pelletu ze zwykłymi wiórami bez oleju (w matrycy – trociny o standardowej wilgotności bez oleju), zbite wióry przywierają do ścianek matrycy i następnie przy uruchomieniu potrzebna jest bardzo duża siła, by te wióry przepchać. W wielu przypadkach tej siły zwykle nie wystarcza i prasa zapycha się, a co za tym idzie, następuje zwiększone obciążenie, a w związku z tym – zwiększone zużycie silnika i mechanizmów przenoszących prasy. Teraz bardziej szczegółowo o mieszance. Jej funkcją jest łagodniejsze uruchomienie i mniejsze zużycie prasy. Specjaliści produkujący matryce i prasy zalecają mieszać trociny z czystym napędowym olejem samochodowym, aby zmniejszyć siłę tarcia między mieszanką a ściankami szybko zużywającej się matrycy, i, oczywiście, powstały pellet z olejem następnie wyrzucać, przygotowując nowy roztwór do ponownego zatrzymania i uruchomienia. Niektóre specjaliści zamiast czystego i stosunkowo drogiego oleju mieszają wióry z tanim przepracowanym olejem do samochodów, przekładni lub innych mechanizmów, przy czym uzyskany pellet z olejem po uruchomieniu prasy zostawiają na cele zatrzymania i stosują go wielokrotnie zamiast nowej mieszanki, zasypując tę mieszaninę do zatrzymania pelletu i rozruchu, w razie potrzeby dodając do mieszanki znów trochę zużytego oleju. Przy tym zasypując wióry z olejem po raz pierwszy, otrzymujemy pellet z olejem, a następnie już używamy przy rozruchu i zatrzymaniu pelletu z olejem. Plusem takiego „udoskonalenia” jest znaczna oszczędność oleju, natomiast minusem może stać się szybsze zużywanie matrycy, ponieważ przepracowany olej zawiera dużą ilość zanieczyszczeń metalowych.

• Czekamy, aż wyjdzie przetłoczony pellet, po czym pellet z olejem uprzątamy lub wyrzucamy (w zależności od tego, czy będziemy ponownie używać tej mieszanki).

• Po przetłoczeniu pelletu przez matrycę włącza się minimalne podawanie wiórów do prasy, przy tym podawanie wiórów z olejem ustaje. Wióry usuwane są do czasu, dopóki nie pojawi się pellet bez oleju.

• Po pojawieniu się czystego pelletu bez oleju prędkość podawania trocin do prasy do produkcji pelletu wzrasta i prasa zaczyna pracować z optymalną wydajnością.

https://technomaszbud.pl/tajemnice-produkcji-pelletu-od-a-do-z-jak-produkowac-pellet

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

Witam.

Fakt ... napisane... ale wcale nie za dużo 🙂

W/g cytatu to takie proste... ale życie szybko to zweryfikuje. Jednak jak dojdzie do wprawy to jest banalnie proste... do pojawienia się następnego problemu....
Pozdrawiam YARO

Opublikowano

Witam.

Tłoczyć z czystych trocin, sosnowych, świerkowych. Modrzew i jodła już robi kolor, reszta to już paleta barw. Jak dołożysz brzozę będzie ciemny gdyż podczas tłoczenia cukier! zawarty w drewnie brzozy będzie się palił(karmelizował) i stąd kolor ciemnego koniaku mimo że trocina praktycznie biała jak śnieg. Świeża nie dotarta matryca, również może "przypalać" pellet ale to zazwyczaj ustępuje po jakimś czasie. Skuteczne w obniżeniu parametrów tłoczenia jest CMC które w niewielkich ilościach dodane do materiału obniża temperaturę, ilość zużytej energii, a podnosi jakość wytłoczonego pelletu do tego nie ma żadnego wpływu na spalanie...

Pozdrawiam YARO

🙂

Opublikowano

Witam mam problem w peleciarce 

Wsypuje trociny do peleciarki ale rolki nie wciskają trocin do matrycy może za mało trocin sype ale niewiem rolki dociśnięte

Ile trocin sypać odpowiednio?

I jak rozwiwzać ten problem

Opublikowano

Zapytaj osobę od której kupiłeś peleciarkę.

  • marcin zmienił(a) tytuł na Problemy i pytania dotyczące pelleciarki
Opublikowano (edytowane)
18 godzin temu, Młodyy1e napisał:

Witam jak uzyskać jasny pelet?

Z  trocin brzozowych oraz z domieszką iglastych świerkowych, sosnowych.  

16 godzin temu, Młodyy1e napisał:

rolki nie wciskają trocin do matrycy

Może matryca za daleko odsunięta od rolek. 

Edytowane przez Animus
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano (edytowane)

Dzień dobry mam problem z peleciarą jak zostaje zwiększone podawanie zaczyna skakac moc maszyny. Nie wyrabia nam odpowiedniej ilości materiału. Czy może ktoś miał taki problem i wie jak go zniwelować. Nie możemy nawet do 20% dojść podawania ponieważ nie da rady maszyna i się zapycha.😔😔peleciara o mocy 22kv. 

16526943351466958190949065018181.jpg

Edytowane przez Ulenka

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.