Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viessmann Vitodens 050 W - Od Nowości Problemy.


Markus47

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Kupiłem nowy piec Viessmann Vitodens 050 W. Został zamontowany, a serwisant dokonał pierwszego uruchomienia.

Niestety na piecu spada ciśnienie o około 0,4 bara na dobę, a podczas grzania potrafi podnosić się o około 0,4 - 0,6 bara.

Kaloryfery odpowietrzone, sladów wycieków nie ma. Po zamknięciu instalacji CO czasem ciśnienie na piecu trzyma, a czasem nie.

Przy wyłączonym piecu po kilku dniach ciśnienie spadło do 0.

Po włączeniu na czujniku Salus ustawiłem 20 stopni, w pomieszczeniu było 15 a piec i tak się nie włącza. Ruszył dopiero jak na Salusie ustawiłem 25 stopni.

Wezwalem serwisanta, ma być w tygodniu.

 

Czy to możliwe aby nowy piec od początku szwankował ? Co może w nim być zepsute ? 

Edytowane przez Markus47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gazowych pieców to nie jestem Fachowcem ale na chłopski rozum nie może tak być.cza by zrobić eksperyment ja masz pojęcia trochę o hydraulice cza by tak zrobić żeby odciąć piec od inst. I tu mieć Manometry24 czy spada ciśnienie jak ok to dobrze przy piecu to samo cza by zrobić nie umie pojąć gdzie te ciśnienie ucieka jak nie syczy czy nie wycieka woda tyle podpowiedzi .

Z kad kolego jesteś ja bym już nie wytrzymał i kazał wymienić piec za tyle kasy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nabij 2 bary, zamknij kocioł zaworami tak zeby byl odciety od instalacji c.o., wyłącz go calkowicie. Teraz wyjmik rurke od kondensatu z kanalizacji i zobaczy czy leci nią woda, jesli wszystko jest ok to nie ma prawa nią nic lecieć. A zawor bezpieczenstwa tez masz wpięty do kanaluzacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Mam ten sam problem vitodens 050. Ciśnirnie dobijam  i po tygodniu spada z 2 do 1.2 bara.Piec jes cze na gwarancji.Hydraulik od dewelopera i ja wycieków nie widzi kaloryfery ciepłe .Zauważyłem gdy piec mocno podgrzewa kaloryfery (są mocno ciepłe,gorące- na piecu temp. grzanie 55 st.c.) ciśnienie potrafi wzrastàć powyżej 2.2 bara z 1.5.Sąsiad też tak ma. Hydraulik na wiosnę chce robiç próbę ciśnieniowà .Co wy na to ?Co jest grane.Ktoś może już ma rozwiàzanie problemu.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.