Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieplenie stropu - kilka pytań


michail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, 

 

Chciałbym Was poprosić o poradę odnośnie tego jak sobie poradzić z izolacja stropu poddasza nieużytkowego. 

Plan jest taki żeby ułożyć 4 warstwy 5cm styropianu (po wstępnym wyrównaniu tych wszystkich dziur - tez styropianem) a następnie wylewka 5 cm betonu. 

Pytania jakie mam:

1) Czy 20 cm styropianu (0.33)  wystarczy ( wg nowych WT  spełniam aktualne wymagania odnośnie współczynnika U i kalkulator mówi ze 20cm jest OK) - mogę dać więcej bo nie zależy mi na wysokości poddasza, będzie miało jedynie przeznaczenie na magazyn rzeczy potrzebnych i mniej potrzebnych.  (ściany zewnętrzne ocieplone - 20 cm grafit) 

2) Czym zabezpieczyć wieniec dolny - jakiś lepik  czy może impregnat do drewna ? Mam pewne obawy ze zakryte belki będą się pocić, co mnie deczko nie pokoi, ale zostawienie ich tak jak jest to sporo mostków cieplnych których tez chciałbym uniknąć. 

3) Czy na styropian dawać folie czy robić wylewkę bez niej ? 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.  

image.thumb.png.f5ce1ab1f59c5e42cbf63f76fc4758f6.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nieużytkowy to po co wylewka?Zaoszczędzisz

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, czy strop wytrzyma wylewkę, to trzeba sprawdzić. 

Może sucha zabudowa z płyt OSB 2x22mm, jak w przyszłości ma tam być jakieś pomieszczenie użytkowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolaga ma strop drewniany z tego co widzę.Mam podobny i będę dawał tylko styropian,bo poddasze nieużytkowe.Wedlug wyliczeń na zwrot czystego powietrza wychodzi mi 25cm ocieplenia.
Iczywiście możesz zrobić jak uważasz,ale czy...jak kolega wyżej napisał...strop wytrzyma?
Po styrku możesz chodzić przecież?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sambor napisał(a):

Ja dałbym wełnę

Czym to uzasadnic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałbym wełnę a na to jakieś płyty , tylko wełna musi być twardsza, więc będzie ok 0,038-0,04 - czyli min 25cm.
Pod wełne musi konstrukje robic,bo przeciez nie da sie po niej chodzić.Kolejny koszt,a drewno drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian to też na nim wprost nie położysz płyt, trzeba konstrukcję- ta może być prosta np z desek postawionych na kant.

Wełna dlatego, że lepiej wypełni nierówności podłoża.

A po ułożeniu będzie szczelna izolacja, a styro trzeba i docinać i ew pianką uzupełniać- a to już koszty i dużo zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, CeKris napisał(a):

Skoro nieużytkowy to po co wylewka?Zaoszczędzisz

po to, że 100m2 to całkiem spory kawałek podłogi na magazynek rzeczy używanych i nie używanych 😛 

23 godziny temu, o6483256 napisał(a):

Druga sprawa, czy strop wytrzyma wylewkę, to trzeba sprawdzić. 

Może sucha zabudowa z płyt OSB 2x22mm, jak w przyszłości ma tam być jakieś pomieszczenie użytkowe.

Mógłbyś spojrzeć na mój post jeszcze raz i powiedzieć mi w którym miejscu pytam o to czy wytrzyma strop ? Wieniec dolny to cześć więźby dachowej i nie ma nic wspólnego ze stropem.  Wiem ze zdjęcie zamieszczone nie jest najwyższych lotów, ale  mój strop to strop kleina, cegły plus dwuteowe belki stalowe. Stara izolacja to tzw. podsypka ( 5-6cm wapno plus trociny ) plus 4-6 cm betonowej wylewki i obie te warstwy usunąłem. Zmierzając do brzegu - o to czy strop wytrzyma to ja się nie boje ani nie zastanawiam.

 

23 godziny temu, CeKris napisał(a):

Kolaga ma strop drewniany z tego co widzę.Mam podobny i będę dawał tylko styropian,bo poddasze nieużytkowe.Wedlug wyliczeń na zwrot czystego powietrza wychodzi mi 25cm ocieplenia.
Iczywiście możesz zrobić jak uważasz,ale czy...jak kolega wyżej napisał...strop wytrzyma?
Po styrku możesz chodzić przecież?
 

źle widzisz 🙂 jak wyżej napisałem to strop kleina. plus wylewka jest po to ze będzie tam składzik mój. 100m2 powierzchni nie wykorzystanej to grzech pierwotny 😉 

23 godziny temu, sambor napisał(a):

Ja dałbym wełnę a na to jakieś płyty , tylko wełna musi być twardsza, więc będzie ok 0,038-0,04 - czyli min 25cm.

hehe, grubo, zadaje proste pytania o zabezpieczenie belek drewnianych, folii i ile warstw styropianu dać a ty mi o wełnie. 

Nie chce wełny, robię styropian i to nie podlega dyskusji. 

Dzięki wszystkim za wpisy, mimo ze kompletnie zeszliście z głównego tematu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz lepiej, po co pytasz?!

image.png.f32d5f415e8aad612428703fbdc865a8.png

😁

Edytowane przez o6483256
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2023 o 21:13, michail napisał(a):

1) Czy 20 cm styropianu (0.33)  wystarczy ( wg nowych WT  spełniam aktualne wymagania odnośnie współczynnika U i kalkulator mówi ze 20cm jest OK) - mogę dać więcej....

Nie uzyskasz tego współczynnika, ze względu na mostki termiczne szczytów i scian kolankowych.

Możesz dać więcej na stropie albo ocieplić wyżej, czyli konstrukcje dachu wtedy zamknąć ściany kolankowe i szczyty od góry .      

 

 

Masz jeszcze komin, to też mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 22:29, o6483256 napisał(a):

Jak wiesz lepiej, po co pytasz?!

😁

No wiec przeczytaj jeszcze raz moje pytania z pierwszego postu, potem swoja odpowiedz. 

Jeśli sądzisz że twoja odpowiedz była w jakikolwiek sposób związana z moimi pytaniami  to nie mamy o czym rozmawiać. 

Problem ludzi takich jak Ty jest zawsze ten sam - nieważne co  jest napisane, oni musza wtrącić swoje pięć groszy, a jak zwrócisz im uwagę że piszą nie na temat, to krzyczą "temu panu już podziękujemy'"

Więc jeszcze raz na spokojnie przeczytaj moje pytania  i jeśli masz wiedze w tej kwestii (i ochotę) to podpowiedz. 

Bez urazy, ale ja, jak czegoś nie wiem, to się nie udzielam z poradami  o które OP nie prosił … 

 

 

Edytowane przez michail
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.