Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na początek muszę zrobić testy, ile opału spali na sam bojler. Dopiero wybiorę sposób podgrzewania wody. Przy obecnych cenach prądu grzałka obciąża rachunek za prąd ok. 100 zł. miesięcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał nie musi być taki zły jak kiedyś. To nie musi być zanieczyszczony odpad mieszany z mulem i flotem.

Obecnie urobek jest mielony by uzyskać sortyment ekogroszek. Stad taka cena groszku. To teraz doskonały węgiel który jeszcze trzeba przetworzyć. Odpad z tego to miał, niby 40% tego co miela. To często jest pełnowartościowy niezanieczyszczony węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was dmuchawa też tak hałasuje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hałasuje tak cały czas to jest uszkodzona a jeżeli tylko podczas podmuchu wiatru na podwórku to normalne słychać ciąg komina .

Cytat

Palil ktoś tym palnikiem miałem?

Trzeba mieć na uwadze że palenie miałem spowoduje szybsze zanieczyszczenie kasety powietrznej 

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wlot powietrza do góry, może coś wpadło i hałasuje(na dmuchawie leżą jakieś okruchy np. drobinki ekogroszku). Trzeba to sprawdzić a nie od razu do wymiany.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona hałasowała od początku, tyle że mniej. Teraz słychać ją w mieszkaniu, a nie było. W środku nic nie ma - sprawdzone.

Ten dźwięk narasta razem z obrotami, a na niskich obrotach jest cicho. 

Wnioskując po Twojej wypowiedzi, nie powinno tak być ?

Miałem paliłem kiedyś w celach testowych ze trzy dni, a tak cały czas idzie groszek, ale zanieczyszczenie palnika to może być dobry trop. Teraz mało się pali, bo ciepło jest, i dawno nie zaglądałem do niego. W zasobniku zostało ok. 20 kg. więc wypalę to i rozbiorę palnik do czyszczenia. Czyli gdzieś za trzy dni.

Edytowane przez pochłaniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest taki, jakby u kolegi mocniej wiało i tak słychać, gdy komin w ciągu dopomaga.

Jak podczas wietrznej pogody masz takie efekty,to warto montować RCK

7 godzin temu, pochłaniacz napisał:

Tak wyglądał wymiennik po paleniu odsiewką. Na groszkach tak mi się nie udało. Nie wiem dlaczego .

 

20200121_155817.jpg

Kwestia typu węgla i wstrzelebia się z mocą pod zapotrzebowanie. Te słabsze opały lub miały węglowe są najczęściej z typu węgla 31.1 lub 31.2 i na takim węglu łatwiej o taki kolor. Mocniejsze ekogroszki to typ węgla 32.1 lub 32.2 i już tak łatwo nie jest. A najtrudniej na tych miksach najmocniejszych gdy jednym ze składników jest węgiel mocny, ale z typu węgla 33 lub 34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj faktycznie wieje potężnie, i ten film dzisiaj był nagrany, ale to się dzieje niezależnie od pogody. Od nowości coś takiego miało miejsce, ale wcześniej nie zwracałem na to uwagi, do chwili kiedy zaczęło być słychać w domu. Czyli stan się pogorszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odkręć ją na chwilę i zobacz jak pracuje bez podłączenia do kotła. Można wtedy pokręcić nią na wszystkie strony. Toż to chwila roboty i wszystko się wyjaśni.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pieklorz napisał:

U Ciebie to kwestia za mocnego ciągu kominowego. To nie dmuchawa ale komin bruździ.

Na kominie nad kotłem mam drzwiczki rewizyjne. Jak je otworzę, to ciąg kominowy tam właśnie będzie szedł. Sprawdzę to jutro, bo dzisiaj trochę nie pasuje w kotłowni siedzieć.

 

17 minut temu, altoro napisał:

Może odkręć ją na chwilę i zobacz jak pracuje bez podłączenia do kotła. Można wtedy pokręcić nią na wszystkie strony. Toż to chwila roboty i wszystko się wyjaśni.

To też zrobię jutro, bo wcześniej jak ją odkręcałem, to nie pracowała. Od razu można zweryfikować stan łożysk, jak tu poradził jeden z kolegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze testy przyniosły pewne efekty. Otworzenie drzwiczek do komina nie przyniosło żadnych zmian w pracy wentylatora. Następnie odkręciłem wentylator, i stwierdziłem, że zwolnił obroty. Po zatkaniu wylotu, obroty się zwiększyły. Nie wiem jak to działa, ale po podkręceniu na pełną moc wentylator był cicho, ale obracał się wolniej niż zazwyczaj. Po zatkaniu wylotu zwiększył obroty, i zaczął hałasować jak na filmie kilka postów wyżej. Wnioskuję po tym, że on zaczyna tak wrzeszczeć jak ma za ciężko.

Następnie dobrałem się do popielnika pod palnikiem, i wysypałem z niego kupę popiołu. Zamontowałem wentylator, i włączyłem go na maxa, bez przykręconej blachy od popielnika. Wentylator działał cicho. Wyłączyłem go i przykręciłem blachę, i ponownie włączyłem go na max. Zaczął hałasować, ale o wiele ciszej. Czyszczenie pod palnikiem sporo pomogło, ale nie wyeliminowało problemu do końca. 

Ale co by nie było że tylko narzekam, to znalazłem sobie plusik w takim jego zachowaniu. Już teraz będę wiedział, że jak zacznie wrzeszczeć, to trzeba popiół z popielnika usunąć :D  Taki to pozytywny akcent :)

Co do samego wentylatora, to na jego lamelkach znalazłem dwie małe blaszki, ale uważam, że są one potrzebne do wyważenia. Nie wiem, czy takie działanie jest do końca poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przy zatkaniu wylotu wentylatora to normalne zjawisko że wentylator przyszpiesza dlatego że ma lżej nie musi tłoczyć powietrza. Zrób sobie eksperyment z odblkurzaczem i zatkaj mu rurę sawną będzie dokładnie takie samo zjawisko obroty turbiny odkurzacza będą wyższe.

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2020 o 20:09, SlawekOrfi napisał:

Palil ktoś tym palnikiem miałem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W okresach przejściowych zawsze od paru sezonów korzystam z ekomiału.

Mieszkam w Wielkopolsce u nas nie ma takich cen jak na Śląsku.

Dobry ekogroszek to 960-1050zl tona. Dobry czyli 27-29MJ z małą ilością popiołu i taki, który się spala.

Ekomiał u nas jest po 740zl i ma 25MJ na okresy przejściowe spalam podobne ilości jak ekogroszku. Minus jest taki, że popiołu więcej. Tyle, że jak mniej paliwa na dobę schodzi, to nie przeszkadza.

Zaletą takiego w okresie przejściowym jest to, że dłużej trzyma żar i łatwiej się odpala.

 

Cały czas pracujemy nad softem pod zapalarkę,aby to fajnie chodziło i tutaj Timel fajnie nas wspiera dodając potrzebne dodatki i funkcje. Jak zamkniemy sprawę zapalarki, to liczę jeszcze na jedną zmianę, ale to wszystko czas czas i jeszcze raz czas. Dobrze że sterownik ma opcję aktualizacji, to jest nieocenione.

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kijasr napisał:

To że przy zatkaniu wylotu wentylatora to normalne zjawisko że wentylator przyszpiesza dlatego że ma lżej nie musi tłoczyć powietrza. Zrób sobie eksperyment z odblkurzaczem i zatkaj mu rurę sawną będzie dokładnie takie samo zjawisko obroty turbiny odkurzacza będą wyższe.

 

 

To logiczne wytłumaczenie, choć wydawać by się mogło, że jest odwrotnie . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pieklorz napisał:

Cały czas pracujemy nad softem pod zapalarkę,aby to fajnie chodziło i tutaj Timel fajnie nas wspiera dodając potrzebne dodatki i funkcje. Jak zamkniemy sprawę zapalarki, to liczę jeszcze na jedną zmianę, ale to wszystko czas czas i jeszcze raz czas. Dobrze że sterownik ma opcję aktualizacji, to jest nieocenione.

A w Argosie Black jest soft pod rozpalanie i wygaszanie grochu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli.

Przy pellecie jest soft pelletowy. Ten nie ma trybu podtrzymania, jest mniej do obsługi i ustawiania.

Tu dla rozpalenia wchodzimy w ręczny, wypychamy pellet ze zbiornika i podajemy pod palenisko. Jak to zrobimy wychodzimy z ręcznego, naciskamy start i dalej rozpala oraz podaje i pracuje z automatu.

 

Przy ekogroszku jest soft węglowy. Tu dochodzi podtrzymanie. 

Wchodzisz w tryb ręczny, podajesz ekogroszek. W ręcznym włączasz zapalarkę, dmuchawę. Jak się rozpali, wychodzisz z ręcznego i dajesz na start, przechodzi w modulację. Jak przebije to jest tryb podtrzymania żaru.

(Możesz oczywiście oszukać czujnik pojemnościowy i pracować z ekogroszkiem na sofcie pelletowym, to dla zaawansowanych wyjadaczy takie triki)

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKZP02 to soft testowy póki co oraz tylko pod ekogrochy na wersji palnika SV 200 z zapalarką, bez obsługi drugiego podajnika pelletowego, nie obsługuje także czujnika pojemnościowego.

 

ARGOS Black jest sterownikiem kotła pelletowego z dodatkowym softem pod ekogroszek z trybem podtrzymania żaru. 

Jak już napisałem zakryj czujnik pojemnosciowy aby sterownik myślał i widział, że jest opał na dolnym podajniku i będzie pracował,odpalał oraz gasił ekogroszek tak, jak przy pellecie. Po co tu jeszcze coś dalej grzebać? To ma być proste w obsłudze a nie przeładowane trylionem zbędnych dupereli dla fanatyków czy entuzjastów. Większość chce prostej obsługi zamiast ginąć w milionach nastaw.

Edytowane przez Pieklorz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś rzeczy się dzieją oczywiście.

Ładnie jak ktoś lubi, to niekoniecznie trzeba siedzieć w kotłowni... Tam się ma palić w kotle i tyle

W kotłowni ma byc prosto i to ma działać. Tak, aby większość sobie poradziła bez doktoratu z elektroniki.

 

Jak ma być kolorowo, to moduł internetowy i jak kto woli albo na kompie albo przez aplikacje na telefonie

To po dodaniu modułu internetowego do Argos Blacka

zrzut ekranu moduł Safe IT.jpg

wykresy pracy safe it zrzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie, którym brakuje bajerów i lubią mieć coś kojojwego i bajeranckiego - czasem z tego nie potrafią skorzystać ale mają.

Mnie bardziej wnerwia jak przykładowo jakiś sterownik ma 2-3 wyjścia na pompy, ale każde jest przypisane do czego innego, potem widzisz wykorzystane jedno do którego są spięte 2-3 pompy na raz bo nikt nie założył, żeby wyjście 2 lub 3 mogły pracować równolegle do CO... Lub czasowe ustawienie pompy - pisze cyrkulacyjna, ale nikt nie wpadnie że na wiosne, jesień może tą opcją dogrzać kaloryfer w łazience o danej godzinie itp. Potem jest kombinatoryka jak nadrobić brak czujki za pare zł lub braku kilku linijek kodu. Kto jest mało kreatywny to wymięka...


Przyznam, że internetowo wygląda to ładnie - z funkcjonalnością nie wiem jak. 

Może w tym tygodniu wypatrosze ten sterownik to czegoś się dowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.