Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek na pellet stojący w salonie


ashoot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o pomoc w doborze urządzenia. Do ogrzania domek ok 62 m2 na dwóch kondygnacjach, 4 grzejniki, pętla podłogowki na zaworze RTL oraz zasobnik CWU 100 litrów bez cyrkulacji. Źródłem ciepła ma byc nieduży kociołek na pellet  który będzie ustawiony w pokoju, najlepiej z szybą żeby było widać ogień. Moc 8 kw, maks 12. Cena najlepiej do 10k i żeby był bezawaryjny i miał dobrą modulacje. Zastanawiałem się nad ferroli breta ale nie jest zbyt ładny a to też ważny aspekt. Proszę o pomoc 🙃

 

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz żeby miał jak najmniejszą moc, bo twoje realne zapotrzebowanie to będzie pewnie z 5kw przy 20st. Mrozie...

A tak jak teraz to pewnie że 2 max 3kw, tą albo znajdziesz kociołek który umie naprawdę nisko zejść z mocą albo piec będzie się co chwila gasił i rozpalał a to z komfortem cieplnym nie będzie miało nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ashoot napisał:

i miał dobrą modulacje

Nie pożałujesz ani jednej wydanej złotówki

 

https://ekoflam.pl/sklep/piec-na-pellet-edilkamin-milla-h-12/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy priorytetem to nie wiem. Ale większe kotły Edilkamina działają z zaworem przełączającym. Dlatego ten może też. Najlepsze w tych konstrukcjach tej marki jest algorytm Leonardo. Modulacja z prawdziwego zdarzenia. Jak będzie trzeba to potrafi wrzucać pellet niemal pojedynczo do palnika.  Powietrze do spalania którego potrzeba naprawdę dużo można doprowadzić do kominka bezpośrednio z zewnątrz.

W razie wyboru tego producenta wystarczy dopytać u kumatego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie jest rozwiązanie takiej sytuacji.. Październik dość ciepły, więc chate kociołek nagrzeje do zadanej i się wyłączy, a za 10min dostanie info, że ma grzać CWU... I  co? W chacie sauna, albo okna na oścież... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kąpielami w wannie i zasobnikiem 100l to nie poszalejesz

W zależności od umiejscowienia czujnika w zasobniku będzie z zakresu 30-60l cieplej wody na raz, potem trzeba czekać aż piecyk dogrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli ustawię temperaturę CWU na powiedzmy 70 stopni to będę miał 2x więcej tak ? Tylko trzeba by pewnie taki zawór przeciw-poparzeniowy wstawić żeby mieszał strumienie przed dopłynięciem do punktu poboru ? 🙂

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ashoot Jak zamontujesz to daj znać jak się ten kominek sprawuje.

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena niższa ale z 8% vatem, ta którą napisałem czyli 11500 to brutto z dostawą i na 23%vatu. Nie wiem jaka to sonda ale dostałem taką wiadomość od dystrybutora : "Witam, koszt sprawdzenia i pierwszego uruchomienia z przeszkoleniem - 1200 zł netto. Sugerujemy iż rozwiązanie z zaworem 3-D - 3 punktowym jest zdecydowanie lepsze. Do piecyka należy domówić sondę aby działało to poprawnie - koszt 130 zł brutto"

Taka sytuacja 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapytaj czy jest wymagany przegląd i za ile? 

3 minuty temu, ashoot napisał:

Defro hydropell ma 8kw mocy, też schodzi nisko i gabarytowo mi odpowiada. Chyba go wezmę a za różnicę w cenie będę miał zapas pelletu na jakies 3 lata 😛

Cena faktycznie atrakcyjna jak za piecyk wodny teraz to nawet ferroli jes drozsze od tego hydropela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.