Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek na pellet stojący w salonie


ashoot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o pomoc w doborze urządzenia. Do ogrzania domek ok 62 m2 na dwóch kondygnacjach, 4 grzejniki, pętla podłogowki na zaworze RTL oraz zasobnik CWU 100 litrów bez cyrkulacji. Źródłem ciepła ma byc nieduży kociołek na pellet  który będzie ustawiony w pokoju, najlepiej z szybą żeby było widać ogień. Moc 8 kw, maks 12. Cena najlepiej do 10k i żeby był bezawaryjny i miał dobrą modulacje. Zastanawiałem się nad ferroli breta ale nie jest zbyt ładny a to też ważny aspekt. Proszę o pomoc 🙃

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz żeby miał jak najmniejszą moc, bo twoje realne zapotrzebowanie to będzie pewnie z 5kw przy 20st. Mrozie...

A tak jak teraz to pewnie że 2 max 3kw, tą albo znajdziesz kociołek który umie naprawdę nisko zejść z mocą albo piec będzie się co chwila gasił i rozpalał a to z komfortem cieplnym nie będzie miało nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ashoot napisał:

i miał dobrą modulacje

Nie pożałujesz ani jednej wydanej złotówki

 

https://ekoflam.pl/sklep/piec-na-pellet-edilkamin-milla-h-12/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy priorytetem to nie wiem. Ale większe kotły Edilkamina działają z zaworem przełączającym. Dlatego ten może też. Najlepsze w tych konstrukcjach tej marki jest algorytm Leonardo. Modulacja z prawdziwego zdarzenia. Jak będzie trzeba to potrafi wrzucać pellet niemal pojedynczo do palnika.  Powietrze do spalania którego potrzeba naprawdę dużo można doprowadzić do kominka bezpośrednio z zewnątrz.

W razie wyboru tego producenta wystarczy dopytać u kumatego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie jest rozwiązanie takiej sytuacji.. Październik dość ciepły, więc chate kociołek nagrzeje do zadanej i się wyłączy, a za 10min dostanie info, że ma grzać CWU... I  co? W chacie sauna, albo okna na oścież... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kąpielami w wannie i zasobnikiem 100l to nie poszalejesz

W zależności od umiejscowienia czujnika w zasobniku będzie z zakresu 30-60l cieplej wody na raz, potem trzeba czekać aż piecyk dogrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ashoot Jak zamontujesz to daj znać jak się ten kominek sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena niższa ale z 8% vatem, ta którą napisałem czyli 11500 to brutto z dostawą i na 23%vatu. Nie wiem jaka to sonda ale dostałem taką wiadomość od dystrybutora : "Witam, koszt sprawdzenia i pierwszego uruchomienia z przeszkoleniem - 1200 zł netto. Sugerujemy iż rozwiązanie z zaworem 3-D - 3 punktowym jest zdecydowanie lepsze. Do piecyka należy domówić sondę aby działało to poprawnie - koszt 130 zł brutto"

Taka sytuacja 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapytaj czy jest wymagany przegląd i za ile? 

3 minuty temu, ashoot napisał:

Defro hydropell ma 8kw mocy, też schodzi nisko i gabarytowo mi odpowiada. Chyba go wezmę a za różnicę w cenie będę miał zapas pelletu na jakies 3 lata 😛

Cena faktycznie atrakcyjna jak za piecyk wodny teraz to nawet ferroli jes drozsze od tego hydropela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.