Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

14.53 to chyba pierwszy raz dali o takiej godzinie. 

Der policz sobie ile osób może kupić węgiel przez 1 dzien. Jak rzucą ok 500t to po 2t kupi 250osób. Popyt załóżmy wynosi 1000 osób a pewnie znacznie więcej. Nikt tutaj nie miesza po prostu jest bardzo dużo chętnych. A co się dziwić. Gdyby na składzie było po 1100zl to większość miała by to gdzieś. U mnie na składzie cena 1400zl - w tym tygodniu obniżyli o bagatela 30zł. To nadal 350zl różnicy. A ekogroszek że składu to żaden szał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 czy 5000 osób klikających na raz nie blokuje serwera tak, że strona nie chce się wyświetlać.

Inaczej większość for, portali czy stron mediów społecznościowych by leżało i kwiczało.

A jest tylko kilka dużych firm hostingowych na rynku. Większość korzysta z podobnych usług.

Edytowane przez der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kamis14 napisał:

14.53 to chyba pierwszy raz dali o takiej godzinie. 

Der policz sobie ile osób może kupić węgiel przez 1 dzien. Jak rzucą ok 500t to po 2t kupi 250osób. Popyt załóżmy wynosi 1000 osób a pewnie znacznie więcej. Nikt tutaj nie miesza po prostu jest bardzo dużo chętnych. A co się dziwić. Gdyby na składzie było po 1100zl to większość miała by to gdzieś. U mnie na składzie cena 1400zl - w tym tygodniu obniżyli o bagatela 30zł. To nadal 350zl różnicy. A ekogroszek że składu to żaden szał. 

Właśnie, gdyby cena była adekwatna do jakości, to jeszcze bym pomyślała o zakupach. 

Raz kupiliśmy pieklorza z składu i nijak się miał do tego prosto z kopalni.

Więc mając na względzie cenę, jakość, wolę tu spędzić czas, zaoszczędzisz 2000 zł i wiedzieć, że kupując pieklorza mam pieklorza, a nie mix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1k osób klikających na raz (a mamy tutaj f5, automaty, etc.) - słowo klucz: concurrent connections - jak najbardziej zablokuje serwer bo to jest już całkiem duży ruch. Oczywiście jeżeli serwer jest mocny i ma limity na poziomie 5k userów to 1k nie będzie problemem.
Zwykłe fora to może mają w peaku ruchu przez chwile powyżej 100 do 500 userów na raz. Zaryzykuję stwierdzenie, że to forum przy 1000 userach na raz by padło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na roboty internetowe to kod weryfikujący i powinno być po sprawie. Gdyby po każdym F5 należało wpisać kod z obrazka wiele botów by się wywaliło i może byłoby normalniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wprowadzili jakieś zabezpieczenia przed DDoS, bo gdy strona nie odpowiada i zmienię IP to zaczyna działać, ale tylko na krótki czas, później znowu trzeba zmienić IP i tak w kółko. Dobrze, że można cały ten proces sobie zautomatyzować.

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono. Mój pierwszy zakup Karlik w koszyku STOP i teraz jak będzie dostępny to: cel opałowy, kurier, adres kupującego i do kasy. W kasie telefon, adres dostawy i pytanie może być inny niż adres kupującego? Pesel, numer dowodu i pytanie czy numer z serią czy bez?  Pytam się żebym wiedział co pisać bo w czasie dostępności czasu nie będzie na przemyślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Elka1983 napisał:

Seria i numer dowodu

Jeśli chodzi o adres, nie wiem czy można podać inny.

@Robson79

Można podać inny adres ale zmniejszasz szanse na powodzenie - zajmuje to dodatkowy czas

Co do danych to jeśli je uzupełnisz w profilu to wejdą automatycznie - seria i nr dowodu wejdzie ale musisz zaznaczyć rodzaj dokumentu. PESEL skopiuj do schowka i wkleisz 

Do wybrania jeszcze rodzaj płatności i do zaznaczenia zgody (wymagane wszystkie więc klikasz zaznacz wszystkie)

Edytowane przez hajtaler428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robson79 napisał:

Witam Szanowne Grono. 

Przed wrzuceniem do koszyka zaloguj się. Jak będziesz się rejestrował masz adres zamieszkania i gdzie dostarczyć towar. Po zalogowaniu nie musisz wypełniać powtórnie adresu dostawy. Tak było pół roku temu, jak jest teraz nie wiem. Adres zamieszkania może być <> od dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, der napisał:

Limit 2t, brak sprzedaży na akcyzę i utrudniona dostępność powinna skutecznie wystraszyć spekulantów i handlarzy, a tu jest co raz gorzej.

Mówią, że rzucają 500 ton dziennie. To jest nic. Rzeczywiście dziś była masakra.

Na grupie fejsbukowej jest "Wona Dy" czy jakoś tak zakładam, że Iwona. Ona bywa z tego co pisze na kopalni. Zamieściła zdjęcia są z placu. Masa palet. 

2 godziny temu, Elka1983 napisał:

Raz kupiliśmy pieklorza z składu i nijak się miał do tego prosto z kopalni.

Tak jak u mnie. Takiego węgla nie uświadczysz. Pomieszane z miałem, albo nieprzesiane po prostu.

3 godziny temu, der napisał:

Nie na moje nerwy to polowanie za 8zł dziennie

Skąd taka kwota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, mniej. 7zł. Różnica na tonie między pułkownikiem a pieklorzem czy karlikiem. Mogłoby być mniej ale ni miałem odwagi Huskyego czy Majora zamawiać. Na miesiąc, bo tyle ludzie potrafią walczyć, a ja miesięcznie w środku sezonu spalić. Ta będzie na końcówkę sezonu, więc wystarczy na dłużej. 

Edytowane przez der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę karlikiem ponad miesiąc i jestem bardzo zadowolony. Wysoka kaloryczność, w miarę suchy, worki czyste. W środku węgiel gruby. Jedyny minus sporo popiołu. Przy tej cenie co tu narzekać. Nie dziwię się komuś kto nie ma mozliwosci  klikania, bo rzeczywiście kupić nie jest łatwo. Trzeba mieć jeden dwa dni wolnego czasu. Ja kupiłem przez telefon i uważam że znacznie to ułatwia bo klikac można prawie wszędzie. Odświeża mi szybciej niż na kompie z tym że przeglądarka opera odświeża szybciej niż chrom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.