Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tu siedzę i patrzę to nie. No chyba, że na ułamek sekundy coś się pojawiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie będzie obniżonego vat-u na węgiel - w niecałe 10 min się uwinęli - poprawki senatu odrzucone:
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=GLOSNAPOS&NrPos=47&NrKadencji=9

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-01-26/sejm-ustawa-o-czasowej-obnizce-vat-u-na-zywnosc-nawozy-i-gaz-trafi-do-podpisu-prezydenta/

czyli proszę Państwa od 1 lutego zostaje vat 23% na nasze ulubione Karliki, Pieklorze i Karolinki też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrozik44 napisał:

Nie było Pieklorza wczoraj i dziś. Strata czasu i nerwów.. Mogli bym dać inforamcje "Towaju  dziś nie będzie." żebyśbby na próżno sie nie ścigali..

nic nie tracisz - pieklorz przynajmniej mój to wilekie g..... - mokry, drobny i z miałem, karlik dużo lepszy i ma mniej popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pawo napisał:

To dlaczego w PGG jest taniej? Poza tym skoro chca nas zniechecic do wegla to dlaczego gaz i prad drozeja jeszcze bardziej ? 😉

Taniej od czego? Tu mamy do czynienia z produktem bez pośrednika. Nie ma co cen porównywać do składów, ponieważ oni nakładają marżę. Niestety rynek ich w tej kwestii nie ogranicza i mogą dowolnie manipulować cenami, a kopalnia ustala cene węgla na rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na PGG ta cena to bez marży? Cena dla dilera jest sporo niższa( a i też oczywiście z marzą)

Edytowane przez hajtaler428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waldaspll napisał:

panowie jak tam ustawienia pieca ?? dotarl pieklorz i cos nie chce sie do konca wypalac , dalem dmuchawe juz na 70% 

Po przejściu z Sobianka, i innych Diablo też mam podobny problem. Skwarki na palenisku zostają, czasem i spieki. Wolno schodzi z paleniska. Wiem że to kwestia indywidualnych ustawień, to przede mną.

Dziś dotarła paleta karlika, zamówiony 17.01 +/- 2 dni na potwierdzenie wpłaty (przelew tradycyjny). I ten co przyszedł już nie ma nadrukowanych dat na workach😁

Na ten moment nie potrzebuje więcej węgla, ale z chęcią będę przyglądał się tutejszym wpisom 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł karlik zamawiany 12.01. ogólnie mokry, z dużą ilością podziarna. Zerwane etykiety z datą pakowania. Na żadnym worku nie ma też nadrukowanej daty? Też macie takie dostawy? Wcześniej były etykiety i dodatkowo na każdym worku data pewne pakowania.

Widzę że kolega wyżej też już to zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PW1988 napisał:

Zerwane etykiety z datą pakowania.

Gdzie mieszkasz? Może idzie od jakiegoś autoryzowanego sprzedawcy, a nie bezpośrednio z linii PGG? Tam nie ma etykiet. Tam jest nadruk na worku. Nie pamiętam, czy w dokumentacji dołączonej do palety była data pakowania. Raczej tylko wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, digi napisał:

Może idzie od jakiegoś autoryzowanego sprzedawcy, a nie bezpośrednio z linii PGG?

Moze tak być. Ja dziś też miałem dostawę (jeszcze nie oglądałem jestem w pracy) i w historii przesyłki na stronie nie ma wogóle miejsca nadania ze Śląska (w przypadku Pieklorza miałem punkt nadania Czeladź) Pierwsze miejsce nadania jest to z którego wydano palety do doręczenia(punkt nadania i doręczenia Bydgoszcz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik zamówiony  11 stycznia , jutro ma przyjść ale tez jak wejdę w nr przesyłki to jest napisane odrazu ze Poznań , jak zamawiałem pieklarza to było najpierw wysłane z rybnika a później do poznania . Zobaczymy czy będą daty wydrukowane jutro na tym Karliku

Piekorz , coś tu trzeba zmienić w ustawieniach 

93DA1C7D-DBC4-4C49-A977-FEED1BABB28B.jpeg

C148B499-1ED9-4D3E-BD42-51628707A5FA.jpeg

0B764D00-7A8A-4135-B9EA-A5A969E4F798.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Waldaspll napisał:

Piekorz , coś tu trzeba zmienić w ustawieniach 

Wygląda trochę jak popiół z karlika. U mnie znacznie mniej niedopału, ale jednak troszkę jest. Spaliłem póki co jakieś 200kg. Nie mam czasu nad tym siedzieć specjalnie.

Możesz dodać nadmuchu.

Te węgle o większej fakcji spalają się w sposób niecałkowity u mnie. Tzn. popiół można rozdzielić jakby na plastry środek jest nieco niedopalony. Widoczne po przełamaniu. U ciebie jest dużo niedopału.

41 minut temu, Elka1983 napisał:

Nie mam żadnej daty na workach jedynie oznaczeniem 2612

U mnie jest data w formacie DD MM RRRR. Wykropkowana. Jak na screenie z linii. W lepszej rozdzielczości widać wyraźnie datę. Screen jest z 360p na 720p widać wyraźnie.

pgg.png

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.