Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Też płaciłem przez blika jak kupowałem greenpala i szybko poszło a dziś z poziomu koszyka nie udało się brakło towaru podczas mojej realizacji i jak wyżej u kolegi cały czas ładowało, po odświeżeniu coflo mnie do koszyka ale jutro też jest dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, blik nigdy jeszcze mi sie nie zwiesił. Ważne żeby rozpocząć cały proceder zanim dostępność się skończy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamis14 napisał:

Teraz to bym się wstrzymał tydzień z zakupem. Chyba, że ktoś pilnie potrzebuje. Ale ok 110zl na ulicy nie leży. Jeśli przejdzie obniżka VAT to tyle mniej więcej karlik będzie tańszy. 

No ciekawe czy tak będzie kolorowo jak piszecie. Paliwo też mówili ze będzie tanie i jakoś nie widzę tej tarczy. Albo gaz najpierw podnieśli a teraz bez VAT i tak jest drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sławek007 napisał:

Niektórzy co mają zapas czekają też czy Sejm przyjmie poprawkę Senatu i od 1 lutego zostanie także obniżona stawka VAT na cele grzewcze podobnie jak zrobiono z gazem i prądem.

Rząd robiąc tarczę antyinflacyjną "zapomniał" o węglu.

Chyba, że tradycyjnie odrzuci całość poprawek Senatu jak to robił dotychczas.

100 na tonie piechotą nie chodzi.

Nie sądzę, że przejdzie. Tu nikt o niczym nie zapomniał. Chłodne kalkulacje. Detal zje różnice. Jak z paliwem czy spożywką. Ceny się nie zmieniły a wpływy niższe. Nie po to ta jałmużna do węgla zależna od przychodu. Dwa razy tego samego nie dadzą. 

9 godzin temu, konyszef napisał:

witam szukam info ile kosztuje wysyłka 1t na pgg nigdzie nie widzę jednoznacznej opd czy różnice robi to czy jest w big bag a poworkowane?

130 paleta. Co na palecie nie ma znaczenia. 

Edytowane przez der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dodatek osłonowy? Nic nie wiem? A spałam 6 ton rocznie.
Od tony płacą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ten dla każdego typu ogrzewania. Myślałem, że dla węgla jest coś ekstra. Niestety moja rodzina nie łapie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyzsza kwota jest od wegla. 

Ja też się nie łapię. No ale my bogacze jesteśmy. Bona każdą osobę potrafimy na tonę węgla ze składu lokalnego  miesięcznie zarobić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podatek  VAT za gaz został obniżony dla wszystkich. Nikt nie bral pod uwagę dochodu ani ilości osób w gospodarstwie. W przypadku węgla dla rodziny 3 osobowej ile jest dodatku 200 zł? Co to jest, kiedy trzeba kupić 5 t węgla.

powinni obniżyć VAT dla wszystkich, ponieważ zużycie opału nie jest tak zależne od ilości osób jak od metrażu, stanu budynku itp.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona paleta Karlika i paleta Karolinki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Elka1983 napisał:

Tylko podatek  VAT za gaz został obniżony dla wszystkich. Nikt nie bral pod uwagę dochodu ani ilości osób w gospodarstwie. W przypadku węgla dla rodziny 3 osobowej ile jest dodatku 200 zł? Co to jest, kiedy trzeba kupić 5 t węgla.

powinni obniżyć VAT dla wszystkich, ponieważ zużycie opału nie jest tak zależne od ilości osób jak od metrażu, stanu budynku itp.  

Gazu czy prądu sobie nie nazbierasz na zapas. Więc to PR owy zabieg na 2 miesiące. Jak obniżą vat na opał to ruszy masowy wykup węgla z kopalni. Nie ze składów, bo te nie produkują a kupowały za wyższy. Kto im to odda? Kotrol skarbowa? Na co im to? Obecna spekuła karlika przy tym to będzie pikuś. Masowy handel peselami. I już totalnie zabraknie towaru.No i kolejne niedoptrzenie. A co z peletowacami?

Niech oni już przestaną dawać. Bo swoich pieniędzy nie mają. Lepsze wrogiem dobrego. 

Edytowane przez der
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla legalnego składu nie ma znaczenia stawka VAT czy 8, 23 czy inna. Mogą kupić na 23%, a sprzedać na 8%. Oni rozliczają się wg stawek netto.
W firmie gdzie pracuje często sprzedajemy „bez Vatu” sprzęt placówkom edukacyjnym pomimo, że kupujemy go z VAT 23%. Kwota brutto sprzedaży bywa 10% niższa niż zakupu. Jednak firma i na tym zarabia 10%
Co najwyżej „Janusze businessu” mają problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinka od 8.46 do 8.53 

Karlik od 8.46 do 8.50 . Myślę że każdy kto był online mógł spokojnie kupić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.