Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kocioł na pellet


PabloPablo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem na etapie wyboru źrodła c.o. i c.w.u- na ten moment wybór padł na pellet.

Dom 100m2, parterowy, ocieplony styropianem 20cm- ściany i strop, okna trzyszybowe.

Według strony ciepło właściwe zapotrzebowanie na energię to

4,6kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)

11 tys. kWh to roczne zużycie ciepła na ogrzewanie

Mam pytanie, jakie bedzie szacunkowe zużycie pelletu?

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilograma peletu wyciągniesz jakieś 4 kWh, to teoretycznie 3 tony powinno wystarczyć. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi. Mi na 120 m2 szło średnio 3,5 do 4 ton.
Jakie masz zapotrzebowanie w przeciętny dzień zimy? Co podaje ciepło właściwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podaje ciepło własciwe

2,2kW – przeciętna moc grzewcza

Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 0,7°C i średniej temperaturze w domu 22,0°C.

38W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc grzewczą
10 473kWh = 38GJ całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na dane z mojego sterownika z ostatnich sezonów, dom w 13-100 Nidzica.

www.kochowka.blogspot.com

Masz nieduże zapotrzebowanie na ciepło. Trzeba szukać kotła, który potrafi pracować wydajnie z niską mocą. Ewentualnie zastanów się nad innym źródłem ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 100m² + CWU dla 2+2 spalałem 3 tony na sezon (latem CWU też grzane kotłem na pellet) i chata ocieplona tylko 12cm styropianem. Myślę, że u Ciebie 2,5 tony to max. Tak jak koledzy wyżej pisali szukaj kotła który dobrze spala na niskiej mocy albo szukaj innego źródła ogrzewania. Ja polecam Lagunę Edilkamina.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PabloPablo napisał:

Dzień dobry, jestem na etapie wyboru źrodła c.o. i c.w.u- na ten moment wybór padł na pellet.

Dom 100m2, parterowy, ocieplony styropianem 20cm- ściany i strop, okna trzyszybowe.

Według strony ciepło właściwe zapotrzebowanie na energię to

4,6kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)

11 tys. kWh to roczne zużycie ciepła na ogrzewanie

Mam pytanie, jakie bedzie szacunkowe zużycie pelletu?

Pozdrawiam

9000-10000 kWh zuzywam na CO do ogrzania 160m2. Strona zawyza wskazanie w moim przypadku o okolo10-15%.

Opal to 1,5-1.8t wegla i grzalka w II taryfie na buforze (tu jestem w stanie podac dokladne kwh z podlicznika). Ostatnio odsprzedalem 10 workow wegla po ostatnim dosc chlodnym sezonie z 2t zamowionych.

Od tego sezonu start pelletu - nie bede chcial zuzyc wiecej niz wegla (max, max to 2t). Mysle ze podobnie u Ciebie lub mniej.

PS. Latem CWU grzalka w II taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.