Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Blaze Comfort BC25, regulacja


pPp

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Autora postu chciałbym zapytać o te piec.  Jak się z nim wspracuje? Na stronie producenta są jakby trzy kotly na zgazowanie drzewa. Jakby tylko podkładać i mieć głowę spokojna o resztę. Gdzie był  zakupiony?  Czy u dealera wraz z usługą montażu? Wyciąg kominowy wentylator czy jest głośny? Czy wentylator pracuje cały czas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozpala się ładnie, dwa razy dziennie dokładam drewno.

2. Kupiony od producenta przez instalatora wraz montażem.

3. Wentylator dość cichy. Pracuje cały czas. Nie ma możliwości wyłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Niestety nie jest tak kolorowo jak reklamujesz. W październiku montowałem piec. W grudniu zepsuł się sterownik i został wymieniony na nowy. Wczoraj ponownie zaczął się zawieszać i jestem w trakcie pisania reklamacji do producenta. Teraz to już sam nie wiem czy co dwa miesiące będę miał takie zabawy.

Reklamowanie to jedno a używane do drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik to jest od Pluma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam jestem ciekaw tego blaze natural, jak rozwiązano dopływ powietrza i odciąg spalin. Poczekam do czerwca...

pPp, twój kocioł ma sondę lambda?

Edytowane przez Mac08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam bo sam użytkuje dwa sterowniki ecomax jeden pięć sezonów drugi sześć sezonów i żadnej usterki .

Czyżby Plum zaczął kaszane odstawiać ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest, ale ja miałem taką sytuację. Jak mi się zepsuł w grudniu to czekałem dopiero jak wyślą z Czech. Więc sami oceńcie.

  • Jeżeli kupisz piec wraz z palnikiem pelletu to "jakby" serwis Kipi się zajmuje sprawami sterownika - pomoc, itp.
  • Jeżeli kupisz bez palnika pelletu to musisz dzwonić do Czech i tam wszystko załatwiać. Tak u mnie było. W wersji bez pelletu chyba jest najprostszy sterownik, ja niestety nie jestem z niego zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz ten zwykły sterownik z pokrętłem, ja zamowilem blaze praktik 25 860t z tym dotykowym wyświetlaczem i trza było dopłacić. Wziolem praktika ponieważ nie planuje montażu bufora ze względu na brak miejsca . Byłem z zapytaniem w gminie i powiedzieli mi że jeżeli według normy nie wymaga bufora to nie musi być, ale jeżeli bym się starał o dofinansowanie to mogą nie wypłacić. ta ustawa jest niedopracowana. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci śmiga te Praktik? Wart swojej niekiepskiej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz maksymalne zapotrzebowanie budynk na moc? 20kW?

Jestem ciekaw czy nie zajedziesz wymiennika w tym kotle przy pracy bez bufora. Jego moc minimalna to 7kW. W nowym domy przy metrazu 200m moze wyjsc takie zapotrzebowanie jako maksymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 250m ocieplenie ściany 15cm poddasze 25 wełna. obecnie mam kopciucha 23kw i raczej nic nie zbywa ciężko dobić do 70 na kotle a palę suchym bukiem tylko ze na czopuchu czasami to i 400°pokazuje. Ochrona powrotu zrealizowana przez cwu. Hydraulik robił to najprościej jak się tylko dało, mowil że tak będzie najlepiej żadnych mieszaczy tylko 2 pompy. Po roku jak pękła płytka w kuchni to dołożyłem 2 sterownik i załącza podłogówkę przy 50°a odłącza przy 60°.teraz będę cała kotłownie od nowa robił, wg nowych standardów. Tak miezylem to wszystko i taki bufor 600l by się zmieścił. Druga sprawa to grzanie latem cwu bez bufora może być problem bo sama wężownica nie nadąży oddawać tyle ciepła i trza uważać aby nie gotowało, z buforem by tego problemu nie było a i taki naładowany bufor do 90°starczyl by na 3 - 4 dni 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 23:47, Gch napisał:

Pewnie masz ten zwykły sterownik z pokrętłem, ja zamowilem blaze praktik 25 860t z tym dotykowym wyświetlaczem i trza było dopłacić. Wziolem praktika ponieważ nie planuje montażu bufora ze względu na brak miejsca . Byłem z zapytaniem w gminie i powiedzieli mi że jeżeli według normy nie wymaga bufora to nie musi być, ale jeżeli bym się starał o dofinansowanie to mogą nie wypłacić. ta ustawa jest niedopracowana. 

Tak. Mam ten zwykły z pokrętłem. Jeżeli bierzesz na dotację to piec na paliwo stałe z załadunkiem ręcznym musi mieć bufor (a to narzuca nie ustawa tylko dyrektywa UE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, jestem w trakcie rozmyślań nad zakupem pieca i właśnie trafiłem na tego Blaze i chciałbym uzyskać więcej informacji jak się sprawują te kotły i czy warte są swojej ceny. Nie miałem styczność nigdy z tego typu piecami i proszę użytkowników o informację na ich temat.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.