Skocz do zawartości

pPp

Forumowicz
  • Postów

    31
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pPp

  1. Ciut za daleko. Około 450km ode mnie (okolice Rabki Zdrój)
  2. Myślałem o tym żeby to przetestować, ale w okolicy nie mam suchej zrębki. Więc tylko buk.
  3. Tak. Mam ten zwykły z pokrętłem. Jeżeli bierzesz na dotację to piec na paliwo stałe z załadunkiem ręcznym musi mieć bufor (a to narzuca nie ustawa tylko dyrektywa UE).
  4. Nie wiem co jest, ale ja miałem taką sytuację. Jak mi się zepsuł w grudniu to czekałem dopiero jak wyślą z Czech. Więc sami oceńcie. Jeżeli kupisz piec wraz z palnikiem pelletu to "jakby" serwis Kipi się zajmuje sprawami sterownika - pomoc, itp. Jeżeli kupisz bez palnika pelletu to musisz dzwonić do Czech i tam wszystko załatwiać. Tak u mnie było. W wersji bez pelletu chyba jest najprostszy sterownik, ja niestety nie jestem z niego zadowolony.
  5. Tak, z tego co się orientowałem to wygląda na Plum.
  6. Witam. Niestety nie jest tak kolorowo jak reklamujesz. W październiku montowałem piec. W grudniu zepsuł się sterownik i został wymieniony na nowy. Wczoraj ponownie zaczął się zawieszać i jestem w trakcie pisania reklamacji do producenta. Teraz to już sam nie wiem czy co dwa miesiące będę miał takie zabawy. Reklamowanie to jedno a używane do drugie.
  7. 1. Rozpala się ładnie, dwa razy dziennie dokładam drewno. 2. Kupiony od producenta przez instalatora wraz montażem. 3. Wentylator dość cichy. Pracuje cały czas. Nie ma możliwości wyłączenia.
  8. Z tego co instalator powiedział mi, to producent zgodził się na taki schemat jaki przedstawiłem powyżej. Czy coś jest nie tak z nim?
  9. Osobiście nie jestem zadowolony z tego pieca. Myślałem że zgazowanie drewna przyniesie jakieś oszczędności. Jak na razie to widzę że chyba spalę więcej w porównaniu do starego pieca. Jednak miarkownik ciągu jest sto razy lepszy przy spalaniu drewna od wentylatorów wyciągowych.
  10. Tam pisze 30m3 (metrów przestrzennych). Ale pewnie chodzi o miękkie drewno. Popalę sezon i zobaczymy.
  11. Widzę, że muszę jednak sezon popalić aby coś dokładnie powiedzieć. Wcześniej miałem SAS UWG 23kW i paliłem około 15m3 buka, temp w budynku 22,5st. W instrukcji Blaze pisze że na zwykłe zużycie w trakcie sezonu potrzebuję 30m3 suchego drewna lub około 8,6ton brykietu.
  12. Ale chyba nie miałam dużych skoków. Różnica była tylko 0,7st. Niestety, ale na dzień dzisiejszy to nie widzę różnicy abym mniej spalił niż wcześniej w tym starym. Oczywiście nie ma dymu z komina. Ciekawe ile komin wytrzyma przy takich niskich temperaturach spalin.
  13. Regulatora ciągu nie mam. Z tego bufora to wystarczyło mi na 2,5godz. grzania rano. Temp. na sterowniku pokojowym ustawiona na 22,5st (faktycznie jest ok. 22,1).
  14. Robiłem mały test i tak: Pełny załadunek (około 9szczapów buka 50cm), moc 75%. czas palenia - 5,5godz., temp zew. +9st. bufor nagrzał z 32 do 83st. bojler z 50 do 60st. budynek z 21,8 do 22,5 nagrzał w ciągu 2godz., a przez resztę czasu tylko dogrzewanie. Ustawiłem aby zrobił żar, ale w środku zostały tylko dwa małe kawałki. Temperatura na piecu była zależna od powrotu. przez ok. 4godz 70st. przez 1,5 godz. od 70 do 85. Powyżej 80 to ostatnie pół godziny. Jeżeli na powrocie przed ATV55 była temp. 66st, to za ATV na zasilaniu była 73st (na piecu wtedy było 82). Czyli wyszła różnica pomiędzy powrotem i zasilaniem 7stopni.
  15. To niej jest chyba tak do końca. W Blaze z kwasówki są piece za dopłatą. I to dość drogo. Mi w Blaze najpierw powiedziano że powinno się palić jak najwyżej czyli 85-90stopni. Próbowałem, ale jeszcze do tej pory nie widziałem takiej temperatury na piecu. Jak przyszedł serwis i powiedziałem, żeby mi pokazali jak uzyskać 90st, to okazało się że nie da się i wtedy powiedzieli że 70st też jest dobrze. Sam już nie wiem o co w tym chodzi. Powolutku porównuję do starego pieca SAS UWG23kW i nie widzę różnicy. Na tym starym to potrafiłem wygonić temperaturę nawet na 100st. Jeszcze testuję ale wydaje mi się, że tą całą ekologią to się nam jeszcze dobrze odbije.
  16. Tak to tylko uproszczony poglądowy, chodzi głównie o połączenie z buforem. W większości schematów, które przeglądałem to piec jest podłączony do bufora a później dalej co i cwu.
  17. Tak. Układ otwarty, zbiornik chyba 70l. Te strzałki u góry to odpowietrzniki.
  18. Osoba, która montowała tak zdecydowała, oczywiście po konsultacji z producentem, który nie miał zastrzeżeń.
  19. A to fakt. Wszystko się wyjaśni po sezonie. Zobaczymy jak będzie przy -10 i -20. A takie temperatury są u mnie.
  20. Ok. Więc teraz mi się to zgadza. Z tego co zauważyłem to ustawienie 65% mocy kotła jest ok. Wychodzi na to że 100% jeżeli chciałbym dogrzewać bufor, a 50% to nawet teoretycznie bufor jest zbędny. Grzanie bufora na grzejniki żeberkowe jest raczej nieekonomiczne.
  21. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy chodzi tu bardziej o czas spalania a nie o moc kotła. Np: przy 60% będzie spalał paliwo przykładowo 4-godziny, a przy 100% mocy 2-godziny?
  22. Ochrona powrotu jest - zawór Afriso ATV555 - 55st. Robiłem test tydzień temu i tak: Zawory na grzejniki i CWU zamknięte, tylko bufor. Temperatura początkowa na buforze 1000l (góra 65st., dół 50st.) Paliłem na 100% mocy kotła przez 1,5 godz. Po tym czasie temperatura na buforze 1000l (góra 82st., dół 76st.) Sprawdzę jeszcze jak szybko ładuje przy 50% mocy kotła.
  23. Moc którą piec pokazuje jest jakby czytana z temperatury spalin. Wczoraj: przy 60% była temperatura spalin około 130stopni. przy 150% była temperatura spalin około 200stopni. Kiedyś sprawdzałem przy otwartych drzwiach do kotłowni, ale nic się nie zmieniało. Ciąg raczej dobry, komin z kształtek ceramicznych 18x18, w środku czysto. Rozpala się błyskawicznie.
  24. Moc pieca ustawiam w sterowniku. Jest to podobno nowość, nazywają to "Certyfikowana regulacja mocy 50–100 %, pozwala na instalację mniejszego zbiornika akumulacyjnego". Bez lambdy, powietrze ustawiam ręcznie przesłoną. Może źle tłumaczę, ale nieważne czy ustawię moc przykładowo 60% lub 100%, raz ustawiłem nawet 120% (można ustawić do 150%) - jeżeli woda na powrocie jest 55stopni to na zasilaniu 68. Wiec po co ta "regulacja" jeżeli wydaje mi się że nic nie daje? Ja myślałem, że jak ustawię 50-60% to będzie ogrzewał wodę od przykładowo 15-20stopni, a jak ustawię 100% to będzie ogrzewał mocniej. Ciekawe jest to, że wczoraj ustawiłem moc kotła na 65%, a przez około godzinę wyświetlał że pracuje z mocą 150%. Jeszcze tego nie rozumiem, dlatego szukam osoby, która posiada taki piec.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.