Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Argos Black, sterowanie zaworem 4d


K-r-y-s

Rekomendowane odpowiedzi

@K-r-y-s Mój Argos Max v1 pid też nie jest adaptacyjny. Co do wymiany sterownika to nie znajdziesz żadnego innego z obsługą dwóch podajników. Ja kupiłem Timel Skzp 02F i dołożyłem przekaźnik aby działał drugi podajnik i jestem zadowolony. W Timelu z tego co zauważyłem adaptacyjny jest zawór 4d jak ma się czujnik pokojowy to fajnie dobiera sobie temperaturę aby utrzymać aktualną zadaną w domu.

Argos Max a timel to przepaść co do możliwości i wysterowania pod niemal każdą instalacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiksterPytałem o Max'a z nadzieją, że jeśli by miał to może, by wymienili za dopłatą, ale co racja, to racja. Co raz bardziej się przekonuję jak duża to przepaść. Bardzo dobry pomysł z przekaźnikiem, bez obaw o drugi podajnik. Póki co myślę o SKPZ-02F lub innym SKPZ-**, muszę poczytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co było w v1 x-miesięcy temu a to co jest v2 to kosmiczna różnica.

- obsługa 2 zaworów, pompy kotłowej, pogodowe na oba układy, termostat z obniżka i ustawianą histerezą, obsługa solarów itd.

zaworem steruje bdb

w menu jest wybór tempa reakcji zmian algorytmu a także górna granica pid-a. Ja wyjściowo pracuje na PID +2st.C, wyjściowo +5st.C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz Tylko dlaczego jest to dopiero w V2? 1,5 roku zajęło doprowadzenie sterownika do poprawnej pracy w porównaniu do V1 ? 

Sterownik co w zimę przy dużym poborze jest praktycznie w czuwaniu...czemu? A temu że program jest tak napisany że po przekroczeniu 0.1 stopnia od zadanej wchodzi w czuwanie. I jak tu palić takim sterownikiem gdzie czarno w piecu, spieki itp. 

Jak w ogóle można wypuścić na rynek i wciskać ludziom sterownik co nie działa poprawnie, a co najlepsze teraz jak już jest V2 i jako tako on działa to mając V1 nie zrobisz nic bo nie jest wspierany ani nie ma aktualizacji. 

Przykro mi to mówic ale taka jest prawda. W moim przypadku pieniądze wyrzucone w błoto... Dobrze że mam timela bo bym się musiał męczyć z argosem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powstało na zamówienie Technix, wersja v1 być może wyszła za wcześnie. W tamtym czasie byłem tylko obserwatorem. V1 w zasadzie początkowo była blackiem tyle, że kolorowym.

Od jakiegoś czasu rozwijam to od momentu, gdy mówimy o 2zaworach o 5pompach. Masz jeszcze tą wersję v1??

Zapytam programisty czy da radę wrzucić soft od aktualnej wersji. Ewentualnie czy mógłbyś go wysłać do aktualizacji jeżeli powie, że coś można zrobić? Tu i tak jeszcze pracy jest do zrobienia. Chciałbym aby wypuścili do handlu aktualizator dla kumatych użytkowników aby nie bawić się w wysyłki.

 

Ja w tej chwili pracuję nad wersją pośrednią MinisterPID kolor 4,3"

Faza mocno wstępna, jeszcze nie wszystko napisane, są literówki czy drobne błędy, ale aktualizacja po USB przez pendrive.

2podajniki, pojemnościowy, zapalarka. Soft pelet, soft groszek standard, soft groszek z zapalarką.

1zawór, 4pompy co, cwu, kotłowa, cyrkulacyjna 

Czujnik pojemnościowy, spalin, pogodowy, mieszacza, powrotu, co, cwu, podajnika, STB..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz Mam V1 bo co miałbym z nim zrobić? Sprzedać ? I co powiem klientowi że wszystko działa, ładnie spala i zawór trzymam jak wryty? No chyba nie ....

Więc ani sprzedać ani urzytkowac. Wystarczy aktualizacja co zrobi go funkcjonalnym i wtedy go mógłbym sprzedać bo nie sądzę żebym przerzucił się z powrotem z timela na argosa.

Ale co do aktualizacji to marne szanse bo jakiś czas temu dzwoniłem do technix i dostałem jasna odpowiedz że nie jest już wspierany i nie będzie do niego aktualizacji...

Nic z tym nie zrobię, będzie stał na piecu i czekał aż powstanie gorszy od niego to zmienię wtedy zdanie o tym sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiksterChociaż może Tobie się uda, bo mi z Blackiem, to pozostaje tylko wymiana na inny, a skłaniam się na SKPZ-02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kijasr Nie był bym taki pewny, bo z teogo co pamiętam to już było to przeze mnie poruszane i też miałem wysłać do aktualizacji ale ucichło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy może było załatwiane przez technixa, a teraz kolega pieklorz atakuje prosto do elektromizu. Max jeszcze wymaga poprawek ale już to działa w miarę normalnie.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K-r-y-s Może i dobrze ze masz Black bo kupisz inny stewonik i nie jesteś za bardzo stratny. Żałuję że dopłaciłem do max ponad 700 zł gdzie wtedy za 850 był nowy timel w full wersji i to co dołożyłem by mieć max miał bym drugi sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krys to moim zdaniem powinien dać osobny sterownik układu, po co mocniej kombinować.

Dikster

Co do v1 to TECHNIX wtedy to robił jak blacka z innym wyświetlaczem. Nie znam historii pierwszych, od niedawna pracuje nad pełną wersją.

Generalnie Twoja sprawa co z tym starym zrobisz, jakbyś mi go dosłał, to bym wiedział co z tym można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale V1 nie jest jak Black bo nie ma nawet czujnika pogodowego. 

Co masz na myśli żebym ci go dosłał ? Poczekam może uda ci się coś zdziałać z aktualizacją ale jak nie to i tak za grosze go nie oddam. Wole żeby leżał i był jako dodatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nic na to, jak to wypuszczono na początku. Nic też nie poradzę na to co obiecywał serwis. Ja tylko w tamtym czasie pilnowałem aby się wywiązał z obiecanek do moich klientów. Im wymieniono na obsługujące więcej urządzeń.

To jest/ był black, pogodowego nie miał, bo w blacku dawało się go pod panel wyświetlacza. 

Masz jeszcze bardzo bardzo biedną i dziurawą wersję.

 

Mówię doślij do mnie a nie serwisu, to zobaczę ,co z tym mogę zrobić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i nie obwiniam ciebie za ten sterownik tylko mówię jak jest.

Wiem ze masz styczność z technixem i jego sterownikami ale nie chcę wysyłać sterownika osobie "prywatnej". Przejechałem się 2 miesiące temu na kupnie pelletu, zapłaciłem i nie mam pieniędzy, kontaktu i pelletu. "Niesmak" pozostał... 

Jedyne co mogę zrobić to np wysłać zdjęcia w środku, z menu itp. albo jak będziesz wiedział że jest do niego aktualizacja to wtedy mógłbym wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te softy robię z programistą EM nie z firmą Technix.

Nowsza wersja jest od paru miesięcy a do seryjnych jeszcze dwa tygodnie temu cały czas szły stare standardowe. Nie wiem o co w tym chodzi i nie wnikam. Mnie interesują osoby korzystające z moich rzeczy czy produktów firmy w której pracuje.

 

Muszę mieć sterownik w ręku aby z programistą czy konstruktorem płyty coś wymyślić.

 

Jak się zastanowisz, napisz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@K-r-y-s Udało się przerobić mój wczesnej produkcji sterownik v1 na v2 z najnowszą aktualizacją i jestem pozytywnie zaskoczony jego możliwościami. Nie mam się do czego przyczepić, działa tak jak powinien. Na co dzień termostat pokojowy załącza piec i wygasza go, dziś pozwoliłem mu popracować trochę dłużej i trzyma nastawioną jak wryty (zawór 4d również).Poniżej załączam zdjęcie z jego modulacją.

Dziękuje jeszcze raz @Pieklorz za pomoc.

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, naprawdę bardzo mnie to cieszy.  Najważniejsze, że zaczyna to działać jak należy (sterownik). Ja poważnie myślę nad zakupem SKZP-02/05, skłaniając się bardziej na 05. 

Żeby było "śmieszniej" dwa dni temu znowu się bawiłem ustawieniami sterownika i ustawiłem mu temp. zaworu 50 stopni przy zadanym 57 kotła i od dwóch dni "rozrzut temperatury to +- 2 stopnie od zadanej kotła ... o kurcze??!!! Moduluje niemal jak SKZP mimo braku adaptacji. Z moich obserwacji wynika, że służy mu mniejsza różnica temperatury niż 10 stopni powrót-zadana kotła. Mało tego, jeśli wprowadzamy jakiekolwiek zmiany, to lepiej wprowadzać je w momencie kiedy piec jest po osiągnięciu zadanej, a sterownik zaczyna wychładzać piec, bo wtedy sterownik analizuje tempo spadania temperatury i dobiera krzywą mocy do tego tempa. U mnie to zadziałało. Jestem w szoku do dziś jak to fajnie działa po w trafieniu "w punkt".

Miałbym pytanko do kolegi @Pieklorz ... Czy jest jakaś szansa na wymianę mojego Argosa Black na Argosa Max v2 za dopłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja nie produkuję żadnego sterownika. Pomogłem rozwinąć softy.

Black jest aktualnie mocno poprawiony. Lepsza modulacja, poprawione błędy, dodana granica spalin, dodana ustawiana minimalna moc dmuchawy. Jak sterownik masz na nowej płycie, to mogę go zaktualizować jakbyś chciał podjechać.

Ewentualnie podesłać i mogę podrzucić do chłopaków, aby zadziałali.

 

Za parę dni wyjdzie bardzo fajny pośredni sterownik Minister PID kolor 4,3cala, 1zawór, pompa c.o., cwu, cyrkulacyjna, kotłowa, podajnik 1, podajnik 2, pojemnościowy, spalin, pogodowy, powrotu, zapalarka itd. aktualizacja przez Pendrive więc nie potrzeba żadnych aktualizatorów, programów do komunikacji z procesorem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pieklorz napisał:

Kolego ja nie produkuję żadnego sterownika. Pomogłem rozwinąć softy.

Black jest aktualnie mocno poprawiony. Lepsza modulacja, poprawione błędy, dodana granica spalin, dodana ustawiana minimalna moc dmuchawy. Jak sterownik masz na nowej płycie, to mogę go zaktualizować jakbyś chciał podjechać.

Ewentualnie podesłać i mogę podrzucić do chłopaków, aby zadziałali.

Dziękuje za chęć pomocy, ale wysyłka niestety nie wchodzi w grę. Nie mogę zostawić rodziny bez ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.