Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe z powrotu grzejnika.


PiotrNar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje remont łazienki. W łazience do tej pory był  tylko grzejnik. Chciałem zapytać, czy mogę poprowadzić powrót Z grzejnika przez podłogę aby dogrzać pomieszczenie? Czy na powrocie z grzejnika dać jakiś zawór, który ograniczy temperaturę na wejściu podłogówki? Jest to małe pomieszczenie- ok 6,5 mkw. Ogrzewanie jest z pieca na ekogroszek, sterowane zaworem 4d i temperatura na zasilaniu grzejników wynosi 40- 50stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj pod płytki maty grzewcze i po sprawie. Jedyne co będziesz musiał zrobić to zdecydowac: czy mieć podłogę wyżej niż dotychczas o 5mm czy zachować ten poziom ale więcej się narobić gdyż trzeba skuć wylewkę grubość maty i warstwę kleju.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tym mówi, dorzuć do tego czujnik temperatury i sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to mam na myśli. Ustawisz sobie grzanie kiedy tylko potrzeba. Nagrzana podłoga już po 20-30minutach.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej z łazienek mam cały czas podłogówkę zasilaną z powrotu grzejnika panelowego. Nie zmieniałem tego układu bo nie sprawiał problemu i podłoga jest ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa tylko ze podłoga ma znacznie więcej niż 30 stopni. U teściów jakiś geniusz tak zrobił. Stopy mnie bolą po 2 godzinach a co dopiero jakbym miał tak mieszkać.
I to wszystko pomimo ustawionego termostatu na 3. Nie wiem co te magic spartolil ale to nie jedyne anomalie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przepływy sa źle ustawione i brak regulacji przepływu na podłogówke . Aby taki układ działał prawidłowo podłogówka powinna być wpięta w rurę powrotną grzejnika jako bypas dla zaworu regulacyjnego umieszczonego na powrocie z grzejnika . W sumie to proste rozwiązanie 2 trójniki na rurze pomiedzy nimi zawór regulacyjny . Otwarcie zaworu regulacyjnego  na ful praktycznie powoduje przepływ bezpośrednio na powrót instalacji a nie w podłogówke ., im zawór bedzie bardziej przymkniety tym więcej ciepła z powrotu trafi na podłogówke . Resztę powinien załatwić termostat grzejnikowy pod warunkiem że instalacja została zestrojona .

Trzeba jednak pamiętać  że każda zmiana nastawów w instalacji ( termostaty grzejnikowe )bez jednoczesnej  reakcji pompy obiegowej CO może powodować nieprawidłowe działanie takiego rozwiązania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to podłogówka u teściu jest wpięta bezpośrednio w rurę powrotną z grzejnika. Nie ma tam żadnego mieszacza czy dodatkowych termostatów.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka temperaturą zasilany jest grzejnik i jak jest prędkość przepływu wody.U mnie zasilanie nie przekracza 40* a na powrocie zazwyczaj nie ma więcej niż 30* dlatego podłoga w tej łazience jest tylko ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 19.08.2021 o 23:10, Przemyslaw85 napisał:

Taaa tylko ze podłoga ma znacznie więcej niż 30 stopni. U teściów jakiś geniusz tak zrobił. Stopy mnie bolą po 2 godzinach a co dopiero jakbym miał tak mieszkać.
I to wszystko pomimo ustawionego termostatu na 3. Nie wiem co te magic spartolil ale to nie jedyne anomalie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


 

W łazience 2 godziny ? co tam tyle można robić ? w pokojach to nonsens ale w łazience to ujdzie tylko kilka razy recznikiem się trzeba wycierać z potu 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni i częściowo w jadalni.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.