Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe Parter I Poddasze + Grzejnik Drabinka Łazienka + Dwa Grzejniki W Garażu.


futurree

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM,

 

Sprzęgło będzie - wariant I.

 

Tylko pytam dlaczego kocioł 20kW a nie GB072 - 14kW ?

 

Sambor czy w mojej aplikacji  dolnej min. modulacji palnika nie wykorzystam w przypadku kotła 14kW ?

 

Z wyliczeń zapotrzebowania kalkulatora - post #31 - https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24136-ogrzewanie-podłogowe-parter-i-poddasze-grzejnik-drabinka-łazienka-dwa-grzejniki-w-garażu/?p=312936

 

6,0kW maksymalna moc grzewcza - Tyle będzie potrzebne w "najmroźniejszy" dzień, przy średniej dobowej -20°C

 

2,9kW przeciętna moc grzewcza - Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 1,6°C

 

Więc pytam dlaczego 20kW a nie 14kW ? Proszę o uzasadnienie.

 

POZDRAWIAM, FUTURREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Max. przepływ 2000l/h tyczy się rozdzielaczo-sprzęgła buderusa WHY HKV 2/25/25 https://kran.tychy.pl/sprzeglo-rozdzielacz-why-hkv-2-25-25-rozdzielacz,3,97019,97296

 

 

Jak piszesz o przepływie na "projekcie " to dotyczy on tego projektu a nie elementów użytych do jego realizacji.. ale i tak wg mnie to sprzęgło jest trochę za małe do tak dużej podłogówki.

 

Co do mocy kotła to się w tym wątku kilka razy wypowiedziałem i więcej nie mam ochoty bić piany na ten temat ani cię do niczego przekonywać, gdyż to ani mój dom ani moja robota.

Sam zadecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

 

Z całym szacunkiem ale odpowiedź w stylu ja bym montował 20kW  - pytanie dlaczego ?

 

Uzyskane na forum odpowiedzi od Sambor:

post#30 - Ja bym montował przynajmniej 20kW, pozostałe szczegóły to już są drobiazgi, może Buderusa w wersji ze sprzęgłem i mieszaczem.

post#74 - Dla mnie tylko 1 wariant ma sens, ale z kotłem min 20kW

post#78 - Co do mocy kotła to się w tym wątku kilka razy wypowiedziałem i więcej nie mam ochoty bić piany na ten temat ani cię do niczego przekonywać, gdyż to ani mój dom ani moja robota.

 

Ponawiam pytanie dlaczego 20kW a nie 14kW - proszę o uzasadnienie.

 

POZDRAWIAM, FUTURREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie montowałbym nawet 25kW, a 20kW to rozsądne minimum.

Jak widzisz ja nie zmieniam zdania i nie zamierzam się z tego tłumaczyć w stylu "dlaczego woda jest mokra"

 

PS

Jaką moc doradzają ci w Buderusie?

 

PS2 

Dla mnie to możesz grzać nawet 10kW - przecież wg twoich wyliczeń wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.