Skocz do zawartości

phuanex

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia phuanex

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Proszę wszystkich o pomoc. Mam dylemat. Posiadam nowy dom jednoroczny i piec Klimosz 25 kw na ekogroszek. Ogrzewanie zimą wynosi mnie w granicach 500 zł. Dom 180 mkw, podłogowe ogrzewanie, styropian 15 cm, pustak 25 cm. Zastanawiam się nad zmianą piec na kondensacyjny plus butla z gazem z Gaspolu. Czy koszty ogrzewania w miesiącu wyjdą podobne czy dużo wyższe. Męczy mnie już czyszczenie pieca i kotłowni. Z góry dzięki za odpowiedzi.
  2. Obiecany film: http://www.youtube.com/watch?v=l4RI_ChB1Ug
  3. Witam wszystkich. Wszystko już chyba poustawiałem mam nadzieję optymalnie: - dmuchawa 50 / skala do 250 - podajnik przerwa 24 sekundy - podajnik podtrzymanie 35 minut - czas podawania 7 sekund Efekt: do popielnika spada sam popiół bez skwarków, taki nadmuch spala pellet ale nie unosi go z paleniska. Dom 200 mkw jak pisałem w pierwszym poście, na termostacie na chwilę obecną 21,5 stopnia, spalanie 15 kg pelletu na dobę, temperatura na zewnątrz -5 / 5 stopni. Pokombinuję może zejdę niżej ze spalaniem. Jeszcze dzisiaj dołączę film z aktualnym spalaniem.
  4. Oto link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=D91-5TfHL0I&feature=channel_video_title
  5. Załączam fotki spalania. Dodatkowo zauważyłem że tworzy się taka pajęczynka w kotle która się żarzy przy spalaniu. U mnie też był problem z termostatem pokojowy, 2 miesiące ja ustawiałem w pokoju jedno a on grzał inaczej, okazało się że trzeba dobrze podłączyć linie w sterowniku pieca, teraz mam zadane 21 jak termostat wskoczy na 21,1 to momentalnie po 2-3 sekundach piecyk zamyka obydwa zawory albo je domyka zależy jaka temp na zewnątrz. Spróbuję zwiększyć przerwę w podawaniu, tylko boję się o cofnięcie żaru. Dodam że domek to nowy dom oddany do użytku w grudniu 2010 od tego czasu ogrzewam, powierzchnia po podłodze ok 200 mkw. ocieplony 15 cm styropian, sufity poddasze 30 cm wełna, dach 20 cm wełna. 150 kg peletu z tego co widzę starczy na pełne 7 max 8 dni przy temperaturach w ciągu tych dni od 6 do -4 Praktycznie w całości domu jest podłogówka, tylko w jednym pokoju powstałym w miejscu garażu są 2 grzejniki no i 2 drabinki, w łazience na dole i łazience na górze. Podłogówka pracuje na niskiej temperaturze dlatego charakterystyka pogoda ustawiona jest na 2. Zaraz jak spadnie temperatura na piecu to wezmę kamerkę i postaram się Wam nagrać i pokazać jak pali.
  6. Witam wszystkich. Mam następujący problem z kotłem Klimosz Ling Duo 25 Kw. Używam tego pieca od roku, a od tygodnia palę suchym pelletem i z tym mam problem. Pozmieniałem ustawienia jak zaleca producent, czyli - podawanie 7s - dmuchawa 90 - przerwa 10s - podtrzymanie 15 minut. Efekt był taki, że masa skwarków z pelletu spadała do popielnika a podczas spalania nadmuch unosił nadpalone pelety a płomień był taki że po otwarciu drzwiczek dolnych wychodził z pieca, do tego co jakiś czas piec osiągał temperaturę krytyczną kotła i wywalał wrzątek do CWU i Co. Na instalacji mam podłogówkę która pracuje na ogodówce '2" z siłownikiem i zaworem 3d, a zawór 4d główny z siłownikiem mam na pogodówce "4" gdyż w całej instalacji mam tylko 4 grzejniki. W efekcie CWU mam 65 stopni mimo że ustawioną 45 bo piec wywala nadmiar wrzątku i spore spalanie. Metodą prób i błędów zmieniłem ustawienia na: - podawanie 7s = dmuchawa 45 - przerwa 16 - podtrzymania 35 minut Spalanie się poprawiło, jest sam czarny popiół, ale średnio 6 razy na dobę wywala mi temperaturę krytyczną. Temperatura na zewnątrz to 2-5 stopni a na termostacie domowym 21 stopni. Wygląda to tak, jakby pelet był tak kaloryczny, że stojąc w podtrzymaniu ma taką temperaturę, że nagrzewa piec zamiast jedynie podtrzymywać płomień, ma ktoś jakiś pomysł?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.