Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Solidny kocioł do domu z lat 90-tych


kuperman87

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie różnice pomiędzy MetalFach slim a smart pellet WF poza wymiarami samego kotła? Pytam bo slim jest w wersji 15kw, a ja do 16kw będę miał większe dofinansowanie, dlatego myślałem o smart pellet 16KW. Slim posiada wentylator wyciągowy w standardzie? 

Edytowane przez kuperman87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimko 16 Kw znajdę jeszcze do ok. 13 tys. ale musiałbym trochę na niego poczekać.. Natomiast zastanawiam się jeszcze nad jednym kotłem - Blackstar 16KW, cenowo wyjdzie koło 15 ale z tego co czytam internet w standardzie, większy zasobnik, modulacja mocy, sterowanie dużo lepsze, także myślę że na mniejszym spalaniu pelletu z czasem cena się zwróci?

Tylko tam widzę w BS pojemność wodna tylko 36 litrów, czy to nie będzie za mało jeśli ogrzewanie to tylko grzejniki?

Jakieś opinie na temat tego Blackstara w porównaniu do Slimko? A jak z serwisem BS, może się ktoś wypowie? Dzięki

Edytowane przez kuperman87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2021 o 23:48, vlad1431 napisał:

No to raczej zrobisz konserwę. Nie spotkałem się z ociepleniem od wewnątrz, bo taki właśnie może być efekt. 5cm to jest niewiele i mimo wszystko coś tam przeniknie ciepła i się raczej wykropli, ale ekspertem nie jestem. Chyba że jest tam jakaś folia, ale tak czy tak przez ścianę to nieodparuje ani tym bardziej do wewnątrz. Za 7tys to już bardzo porządny piec kupisz, a za 4 też.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka




 

Vlad1431 a jaki to kocioł za 7 tys da się kupić?

chyba jakiegoś ds-a

W dniu 28.05.2021 o 08:36, berthold61 napisał:

Przeciętna moc niespełna 5 kw więc po co taki duży kocioł ? CWU nie powinno się tak dosłownie wliczać bo to tylko chwilę trwa aż nabije , wg mnie ten dom nie potrzebuje więcej jak 12-13 kw i to będzie z zapasem jeszcze . Też mam stary dom i grzeję kotłem 10 kw ok 160m2 a on idzie max w mrozy 6 kw .

Tak ale ty masz podłogówkę a to inne grzanie jak raz rozgrzejesz to już potem śmiga. Poza tym podłogówkę to grzanie niskotemperaturowej wiec jest zupełnie inne zapotrzebowanie na energię. Spróbuj grzać kaloryferami i PC na 35 stopniach to nie nagrzejesz.  

berthold61

to ile ja mam wziąć? Tzn jakiej mocy kocioł?

https://cieplo.app/wynik/90xi
wychodzi mi ok 16 kw - dom ma 2 piwnice nie ogrzewane wiec jest ok 240 m2 trochę mniej niż CP. Skoro potrzebuje średnio 8 to może sobie kupić 14 kw? 
OEPellet 18 kw z palnikiem VIP mnie chodzi po głowie ? Za duży ? 
słucham propozycji 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego polecasz skamp 13?

mnie te kotły nie przekonują i zwyczajnie mi się nie podobają, wiem że piwnica i kotłownia to nie salon......... ale

a jeśli nie skamp to co ogniwo 14? ma palnik kipi basic a on nie jest samoczyszczący więc po temacie.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.