Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Dom Z Poddaszem 140M


jacenty84

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

Proszę o pomoc w doborze kotła i jego mocy.

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3f2i

 

Dom nowo wybudowany, parterowy z poddaszem i pełnym podpiwniczeniem, powierzchnia użytkowa ok, 140 m2 , docieplony, okna 3-szybowe, garaż w bryle budynku (strop i ściany garażu przylegające do części ogrzewanej docieplone wewnątrz styropianem 5 cm). Piwnica w większości nieogrzewana - chcę dać tylko kaloryfer w jednym pomieszczeniu o pow. ok. 16 m(które będzie służyć do majsterkowania itp.), odkręcany byłby tylko wtedy jak będzie potrzeba skorzystania z pomieszczenia, podobnie w garażu - kaloryfer odkręcany tylko tylko wtedy jak będzie potrzeba ogrzania.

 

Ciepłowłaściwe podaje kocioł podajnikowy 12kW, przy pełnym ogrzewaniu piwnicy 14kW, kocioł będę kupować u lokalnego dostawcy - mają dostęp do następujących producentów:

- Defro,

- Logiterm,

- Sas,

- Stalmark

 

Kocioł potrzebuję dopiero na następną zimę ale mogę go zamówić/kupić wcześniej, jak zrobię w najbliższym czasie to może będzie jeszcze coś z 4 klasy np. Defro Komfort Eko. Czy w przypadku kotła 5 klasy potrzebny jest wkład kominowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - jakieś rzeczowe zapytanie - nawet link z ciepłowłaściwe jest.

Proponuję nie patrzeć czy kocioł sprzedaje pan Wilhelm z Zarzecza czy Franek z za**pia. Trzeba się skoncentrować na kotle. Okoliczna firma nie naprawi Ci sterownika / palnika tylko zawsze odeślę Cię do producenta tych podzespołów.  

Przy 10 kW i dobrym, nowym domu poszedłbym w pellet, zwłaszcza jak teraz za 1000 zł dostaniesz węgiel magazynowany w basenie napełnionym wodą.
Jak masz jakiś tańszy pellet w okolicy to palnik obrotowy i święty spokój.

W klasie piątej węglaków jak powtarzam są 2 konstrukcje na ten moment nadające się do użycia jak dla mnie - SKAM PV i Sztoker + (tylko one mają palniki pod 5tą klasę).

Nie wiem czy komin już masz, jeśli nie - bierz segmentowy, ceramiczny - izostatyczny i święty spokój. Jeśli nie masz i nie planujesz dawać - te 2 powyższe kotły nie zajadą Ci komina, reszta klasy 5tej pewnie tak - podobnie pelletowe - wymagają wkładu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem lokalnego dostawcę ponieważ mam u nich najlepsze ceny i będę tam brać więcej rzeczy, akurat mają też kotły, jak podejdzie od nich coś co mi odpowiada to wezmę, jak nie będą mieli to poszukam gdzie indziej, i nie upieram się na 5 klasę

 

Za opcją pelletu jeszcze się nie rozglądałem - sprawdzę, komin mam już postawiony - zwykły z cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.