Skocz do zawartości

kuperman87

Forumowicz
  • Postów

    33
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kuperman87

  1. Dzięki, jeszcze jedno pytanie, bo może jednak u mnie coś jest nie tak z tym Fuzzy Logic, bo w tym trybie kocioł powinien jak najszybciej osiągnąć zadaną temperaturę, tak? U mnie wygląda to w ten sposób, np. zeszłej nocy temp. zewnętrzna ok zera, kocioł włączył się 3 razy, na ok 1-2 godz.. ale to wygląda tak, że pracuje przez prawie cały ten czas na pełnej mocy i temp. ok 50 stopni (temp. zadana 70 stopni + regulator pokojowy) dopiero pod koniec tego czasu temp. rośnie do ok 60 i piec się wygasza.. Myślałem, że będzie dążył do tem. zadanej 70 stopni i jak będzie już blisko, to będzie modulował mocą odpowiednio ograniczając spalanie..
  2. Jeszcze pytanie, czy przy takiej temperaturze jak teraz (grzeję tylko CWU + trochę grzejniki) lepiej obniżyć maksymalną moc Fuzzy Logic? Ustawiłem na 80% i wydaje mi się, że grzejąc maksymalnie 12 kW nie ma dużej różnicy w czasie nagrzewania się CWU, czy pomieszczeń.. a różnica w spalaniu chyba będzie zauważalna przy 12 kw w porównaniu do 16? Czy jednak lepiej grzać z pełną mocą?
  3. Dzięki, włączyłem ster. pogodowe mieszacza tylko w takim wypadku temp. mieszacza jest cały czas minimalna ale rozumiem, że to dlatego że na zewnątrz temp. wynosi 14 stopni? Tylko mnie to zastanawia czy nie bardziej optymalnie byłoby utrzymać na mieszaczu wyższą temp. aby szybciej dogrzać mieszkanie i wtedy kocioł przechodzi w nadzór/postój.. A jest jakaś zalecana minimalna temp. mieszacza przy grzejnikach? Teraz ustawiłem na 42 stopnie (wcześniej było 30 i praktycznie grzejniki były lekko letnie, także musiałby chyba kocioł chodzić cały czas)
  4. Sorry, że tak męczę, ale dość dużo tych ustawień 🙂 Już chyba ostatnie pytanie - testowo zmieniłem tryb na "zima", temp. zadana mieszacza była ustawiona na 30 stopni, ale przy instalacji tylko grzejnikowej to raczej ciężko będzie mi dogrzać dom, czy temp. mieszacza nie powinna się dostosować automatycznie na podstawie wskazań regulatora pokojowego?
  5. dzięki, czyli "Wyłącz krzywą grzewczą" - miałeś na myśli wyłącz Ster. pogodowe kotła, tak jak na screenie powyżej?
  6. Jeszcze pytanie do tego zdania, w Ustawienia Kotła mam Ster. pogodowe: wyłączone i Krzywa grzewcza (nie widzę opcji, żeby wyłączyć - ustawić minimalną wartość 0.1 ? A przesun. równol. krzywej to jest histereza kotła? bo histereza jest też w ustawieniach ogólnych (ale tam tylko w zakresie od 0 do 5 stopni).
  7. Testuje sobie pellet od drugiego producenta i po przeważeniu (przez 6 min. test podajnika) wyszło mi 3,16 kg, natomiast ten pierwszy pellet po zważeniu miał 2,85 kg, jak to interpretować? ten lżejszy będzie bardziej ekonomiczny - tzn starczy na dłużej?
  8. Dzięki, przetestuję te ustawienia, niestety na razie nie posiadam modułu internetowego..
  9. Dzięki za pomoc, tak, jest dość duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę, ale zazwyczaj o stałych porach wieczornych, dlatego myślałem nad harmonogramem, na razie ustawiłem dużą histerezę i będę obserwował.. Pytanie, czy poza przeważeniem pelletu, powinienem zwrócić uwagę na jeszcze jakieś ustawienia kotła, palnika etc? Np. nie jestem pewien jaką ustawić temp. zadaną mieszacza.. Druga sprawa - posiadam regulator pokojowy ester X80, tryb regulacji Fuzzy Logic, czy w takim przypadku sterowanie pogodowe powinno został wyłączone? I ostatnie pytanie, ustawienia tego typu (sterowanie pogodowe, krzywa grzewcza itp.) te ustawienia mam zarówno dla kotła, jak i mieszacza - nie bardzo rozumiem jak to wszystko poustawiać poprawnie..
  10. Sorki, niezbyt dokładnie to opisałem, kocioł nagrzał CWU do 62 stopni i teraz jest na postoju, dopiero to testuję 🙂 jak spadnie temp. CWU zapewne odpali się ponownie.. tylko się zastanawiam czy to będzie ekonomiczne rozwiązanie, czy po prostu dodatkowo w moim przypadku ustawić harmonogram?
  11. Jestem świeżym użytkownikiem kotła jak w tytule, mam pytanie o grzanie CWU. Posiadam CWU 300L, który po nagrzaniu do 60 stopni wystarcza mi na dwa dni, czy w takim przypadku lepiej ustawić harmonogram i odpalać kocioł co drugi dzień na kilka godzin, czy ekonomiczniej będzie zostawić go na pracy ciągłej?
  12. Dzięki, czyli blacha 1.4404 - rozumiem, że taki wkład to konieczność? Pytam bo mogę mieć problem z włożeniem wkładu 130-140mm, obecnie komin murowany z cegły, szczelny.
  13. Dzięki koledzy za pomoc, ostatecznie zdecydowałem się na Kotłospaw Slimko 16 Kw, znalazłem jeszcze w miarę dobrą cenę. Może to nie ten wątek, ale zapytam jeszcze jaki rodzaj wkładu do komina powinienem zastosować do pelletu? Kwaso i żaroodporny?
  14. Slimko 16 Kw znajdę jeszcze do ok. 13 tys. ale musiałbym trochę na niego poczekać.. Natomiast zastanawiam się jeszcze nad jednym kotłem - Blackstar 16KW, cenowo wyjdzie koło 15 ale z tego co czytam internet w standardzie, większy zasobnik, modulacja mocy, sterowanie dużo lepsze, także myślę że na mniejszym spalaniu pelletu z czasem cena się zwróci? Tylko tam widzę w BS pojemność wodna tylko 36 litrów, czy to nie będzie za mało jeśli ogrzewanie to tylko grzejniki? Jakieś opinie na temat tego Blackstara w porównaniu do Slimko? A jak z serwisem BS, może się ktoś wypowie? Dzięki
  15. Jakie różnice pomiędzy MetalFach slim a smart pellet WF poza wymiarami samego kotła? Pytam bo slim jest w wersji 15kw, a ja do 16kw będę miał większe dofinansowanie, dlatego myślałem o smart pellet 16KW. Slim posiada wentylator wyciągowy w standardzie?
  16. Model mogę wybrać dowolnie (5 klasa i ecodesign), nie ma natomiast narzuconych modeli w dofinansowaniu, niestety ta Laguna dość znacznie przekracza mój budżet.. A co myślicie o MetalFach Smart Pellet 16KW - ktoś używa, jakieś opinie? Zastanawiam się nad Kotłospaw Slimko 16kw lub właśnie nad MetalFachem..
  17. Z tego co widzę patrząc np. na Defro Gamma 20KW, to zakres mocy ma od 6 -20 kW, więc chyba jeszcze większe spalanie niż 1.2kg/h będzie ? natomiast taki sam tylko 15KW ma zakres mocy 4,5-15.. @Trener40 zdradzisz co to za model może pracować w zakresie 3-18 KW?
  18. Nie "ja swoje", ja się na tym nie znam ? Zastanawiam się tylko jaki interes mają sprzedawcy/instalatorzy, że doradzają większy kocioł (różnica w cenie jest, ale znowu nie aż tak znacząca, a z tego co piszecie problemów więcej)
  19. Przepraszam, faktycznie nie napisałem na początku, że chodzi o kocioł na pellet (na taki kocioł otrzymałem dofinansowanie). Rozejrzałem się dzisiaj po sklepach, które oferują kotły i faktycznie wszyscy mówią, że 15KW w moim przypadku to może być trochę za mało (zwłaszcza jeśli to stare budownictwo) i kocioł będzie "wyżyłowany", będzie musiał chodzić na wysokich obrotach.. nie wiem ile w tym prawdy.. I też wszyscy mówią że w czerwcu będzie podwyżka na kotły (problemy ze stalą etc..)
  20. Zapomniałem dodać, że ogrzewanie to tylko grzejniki, brak podłogówki i w sklepie powiedziano mi że ze względu na to może być potrzebna większa moc kotła?? i być może trzeba będzie wkład do komina zastosować? obecnie komin murowany. Podpowiecie ile w tym prawdy? Zastanawiam się pomiędzy: - Kotłospaw Slimko 16kw - HKS LAZAR Smart Fire - 15 kW (przy 15 KW trochę mniejsze dofinansowanie, ale również rozważam) - Defro Calori 15KW (tutaj zbiornik paliwa - 104kg, czy to nie za mało?) - Defro Smart Ekopell 16kW - Defro Gamma 15KW - tutaj z tych defro ten ma największą pojemność wodną 96l jakieś inne propozycje? zależy mi na w miarę możliwości bezobsługowej pracy (wiem że dużo zależy też od jakości paliwa)
  21. Dzięki za rady, staram się o dofinansowanie i wg. audytu powinienem wybrać kocioł co najmniej 16kW, jeśli wezmę mniejszy będzie mniejsza dopłata, ale w takim razie po waszych opiniach widzę że nawet w przypadku grzania poddasza nie będę potrzebował 20KW.. Większość kotłów z tego co widzę ma moc 15 lub 20KW, kojarzycie jakieś modele 16KW? nad piętrem na stropie położony styropian ok 6-8cm i przykryty folią.. tak balkon na całej długości ściany gdzie w narożnikach jest wilgoć.
  22. Czyli nawet jak ocieplę z dwóch stron a zrobię dodatkowe kratki wentylacyjne to powinno być w porządku? @vlad1431 polecisz jakieś modele w tych cenach? I czy w związku z planowanym ogrzewaniem poddasza brać od razu 20Kw?
  23. To jest budżet maksymalny ? ściany wewnątrz ocieplone styropianem ok. 5cm, ale w ten sposób że np. w pokoju jedna ściana wewnętrzna jest ocieplona, druga nie,. Dlatego zastanawiam czy ocieplając teraz z zewnątrz nie narobię sobie więcej kłopotów, wilgoć w kilku miejscach jest widoczna - na pierwszym piętrze w górnych narożnikach zewnętrznych domu..
  24. Wygląda to mniej więcej tak: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/fup8 chociaż powierzchnia ogrzewana jest trochę mniejsza ok. 160m2, ściany są ocieplone częściowo wewnątrz, natomiast planuje ocieplić całość z zewnątrz ok. 15cm styropianem i tutaj pierwsze pytanie, czy to nie problem, że ściany są ocieplone wewnątrz a teraz mam zamiar ocieplić całość z zewnątrz? Druga sprawa, za rok lub dwa planuje ogrzewanie również poddasza, czyli dojdzie jakieś 50m2, czy w takim wypadku od razu kupić kocioł 20kW, czy jeszcze większy? I druga sprawa jakich producentów polecacie? budżet na sam kocioł: ok. 13 tys.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.